Гъби масловки-как се приготвят?

  • 19 849
  • 10
  •   1
Отговори
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Момичета,донесоха ми една торба гъби масловки,казаха ми една рецепта за панировка,но ако някой е приготвял  такива гъбки,моля да сподели и друга идейка,че са доста и незнам какво да ги правя.

# 1
  • Мнения: 27 524
Аз ги запържвам с масло, после добавям черен пипер и сол и така ги хапваме, като предястие.
Панирам обикновено само сърнелата.  Simple Smile

# 2
# 3
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ето тук можеш да откриеш нещо http://1001gabi.atspace.com/

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Запържвам лук на едри парчета, добавям и нарязаните масловки и пържа, докато се изпари водата от гъбите /а тя е много!/. Накрая добавям черен пипер и малко течна сметана.

# 5
  • Мнения: 1 021
Аз ги запържвам с масло, после добавям черен пипер и сол и така ги хапваме, като предястие.
Панирам обикновено само сърнелата.  Simple Smile

Това е единият вариант, а другият мариновани.

# 6
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Аз ги запържвам с масло, после добавям черен пипер и сол и така ги хапваме, като предястие.
Панирам обикновено само сърнелата.  Simple Smile



Точно това приготвях снощи - масловки пържени и панирани сърнели. Но масловките останаха, довечера на каша  Hug

# 7
  • Мнения: 5 001
Запържвам лук на едри парчета, добавям и нарязаните масловки и пържа, докато се изпари водата от гъбите /а тя е много!/. Накрая добавям черен пипер и малко течна сметана.
И аз така ги приготвям  Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Това е единият вариант, а другият мариновани.

Да, свекърва ми така ги прави, аз обаче не обичам нищо мариновано, затова пропуснах да ги спомена. Иначе стават добре  Peace

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз ги харесвам и задушени или запечени в тава във фурната с мазнинка и домати.

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Момичета,благодаря за идейките,вкусни бяха гъбите,но доста са тежки,особено за вечеря.

Общи условия

Активация на акаунт