Печено домашно пиле-как го приготвяте

  • 12 170
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Здравейте,отново
донесоха ми дом.пиле и смятам утре да го изпека за вечеря,но как точно да го направя незная, и отново разчитам на вас 

# 1
  • Мнения: 27 524
Ето така  Grinning

Вчера правих домашна огромна кокошка по същия начин, само се наложи да изгреба почти литър изтекла мазнина, но стана супер  Peace Отстрани слагаш моркови и картофи, сипваш бира, чаша бульон, подправки и в умерена фурна, няма грешка   chef

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 22:50 от Блонди

# 2
  • Мнения: 2 755
Печено само в гювеч може да стане. Или пък предваритело сварено и после с някакви зеленчуци. Без капак просто печено няма да става за  ядене.

# 3
  • Мнения: 1 906
Най-често го приготвям така: хубаво се сварявам пилето, мажа с малко масло, поръсвам го с подправки и директно във фурната. Трябва съвсем леко да се запече. Става страшно вкусно. Пък и после месцето може да се ползва да други ястия и салатки  Laughing .

# 4
  • Мнения: 2 161
А грил използвате ли?Без никакви подправки става страхотно,като купено от магазин.

# 5
  • Мнения: 2 161
О,вие за домашно пиле говорите.Сори.

# 6
  • Мнения: 161
може да го свариш на порции после сипваш чаша ориз слагаш подправки и пак вариш докато стане ориза става сочно

# 7
  • Мнения: 730
Осолявам отвън и отвътре, намазвам с червен пипер и масло. По желание правя плънка от ориз и гъби. Слагам в дълбока йенска ,или пръстена форма. Заливам с бяло вино и малко вода и мазнина. Може отстрани да се сложат картофи ,зеле ,каквото обичате. Завивам с фолио и пека около 3 часа.После малко запичам без фолио.

# 8
  • Мнения: 11 747
Аз също съм за пръстения гювеч.Мазнина,подправки,малко водица и 1-2 до 3 капачки ракия - омеква и няма мирис на ракия!
Скоро имаше тема за домашно пиле и там го писах това.
Аз това лято се борих с 3 домашни пилета и за мен това е най-добрия вариант.Иска повечко време - 5-6 часа.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Нарязано на парчета, в тава, поръсено със сол, черен пипер, червен пипер. Сипва се вода да стигне до половината на тавата, нареждат се между мръвките цели картофи - обелени, отгоре тавата се завива с фолио и се пече 3 - 3 1/2 часа. Слага се на силна фурна, а след около 45 минути се намаля на половина. Многократно съм правила по точи начин домашно пиле и винаги става страхотно.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Ако нямаш гювеч,сложи го в по дълбока тава налей вода -повечко да има,посоли,сложи върху тава фолио и го затвори плътно(това е мн.важно) и го печи около 2 часа,пак зависи от печката,отвий и го запечи,ако исках да е с червена коричка го намажи с смес от червен пипер и подправки каквито харесваш,ако искаш добави картофи или ориз,но само като се увериш че е готово

# 11
  • Мнения: 4 447
Ето така  Grinning

Вчера правих домашна огромна кокошка по същия начин, само се наложи да изгреба почти литър изтекла мазнина, но стана супер  Peace Отстрани слагаш моркови и картофи, сипваш бира, чаша бульон, подправки и в умерена фурна, няма грешка   chef

Именно. Важно е и да се полива пилето (кокошката) отгоре със соса, за да стане сочно, и крехко! Може да добавиш и едро нарязан стар лук, или малки главички, става изключително вкусно и сладко.

# 12
  • Мнения: 3 622
Блонди кокошката ти изглежда много апетитна.   Laughing
Баба ми ми прати вчера една и аз се чудех как да я приготвя

# 13
  • Мнения: 5 001
Вече застудя и си го представям това домашно пиле(или кокошка) само с кисело зеле(особено ако е по-мазна птицата).Става супер!

# 14
Според мен става по-вкусно, когато е само печено. Ако се завари и после запече пилето става по-жилаво, особенно бялото месо. Аз го пека нарязано на порции, офкусени с подправки по желание и обляти с мазнина, също по желание. Накрая наливам не повече от 1 ч.ч. вода или бира, слагам фолио и пека поне час и половина.

Общи условия

Активация на акаунт