продажба на имот по време на развод

  • 6 084
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 624
Ще я повлече само ,ако имота е семейното жилище ,и то ако иска сделката да се обяви за нищожна от съда /но при последваш развод иска става безмислен/ и делото ще иде на прекратяване  ,но имота в случая не е семейното жилище за щастие. и жената го е написала още в началото.Затова четете .

Друг е въпроса, ако по време на неприключил развод се  придобие някакво имущество със средствата от тоя имот ,тогава ще се наложи да доказва трансформация ,но тава е друга тема и не е предмет на настоящата .



[/quote]

# 16
  • София
  • Мнения: 337
Дано да не ми искат такава декларация. Скоро ще стане ясно и ще споделя.
Няма да бързам да купя имот докато не се разведа, макар че съм си харесала нещо и може и да го изпусна, ама аз реално нямам пари и първата сделка не е факт.

Въпросното жилище е в "груб строеж" и не е "семейно жилище". В споразумението за развода изрично е записано кое е семейното жилище. Дано нотариусът ( посочен от банката-кредитор) не изисква подобна декларация.
Благодаря ви за мненията по казуса.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
Em_ma, сподели моля те после какво е станало. Много ми е любопитно дали в София можеш да минеш без такава декларация.

Благодаря ти.   bouquet

 

# 18
  • Мнения: 1 732
Иса, всичко зависи от конкретния нотариус...
Не гащите, ами ушите си връват по този начин.
Фирмата, в която работих до скоро, продаваше построени жилища.
Няма да ти казвам, че за всеки апартамент искаха декларация от съпругата на собственика, че няма претенции към имота... Sick
За ВСЯКО конкретно апартаментче, гаражче, парко-място.

А това пък изобщо не е СИО.
Скапана работа... Confused

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Сабина, естествено.

Принципно Дона е права... Но нотариусите са си отделна категория...хора /да кажем/.
Нотариуса в моята кантора не минава сделки без такава декларация. Тя е основен нотариус на няколко банки...

# 20
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Няма да ти казвам, че за всеки апартамент искаха декларация от съпругата на собственика, че няма претенции към имота... Sick
Добре де, а тази декларация има ли стойност - или тежест, много съм боса Blush, ако не е минала през съда, а само през нотариална заверка?
Защото имам приятелка със сложен наследствен казус и й бяха казали, че подобна декларация за отказ от претенции била нищожна, ако не е минала през съд Thinking. Или при наследството са други правилата newsm78

Иса, ако питам глупости, не ми се смей много, моля Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
CTramell, това е друго... Ти говориш за отказ от наследство. Той става пред съд.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 337
Em_ma, сподели моля те после какво е станало. Много ми е любопитно дали в София можеш да минеш без такава декларация.

Благодаря ти.   bouquet

 

Май мога да се похваля. newsm44
Сделката стана! Нотариусът само се позаинтересува, кога е било първото дело по развода и кога ще е следващото.

Вече имам ново изпитание - искам да взема кредит. Дали има банка, която ще ми го отпусне срещу ипотека и доказани доходи, но без съгласие на мъжа ми newsm78

Общи условия

Активация на акаунт