Болнични - проблеми при изплащането

  • 1 218
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте мами, тъй като често ми се случва да ми закъснеят парите за болничните и най-нагло ми обясниха, че много мами имат този проблем реших да отворя тази тема, споделете тук как се подиграват и със вас не давайки дори и мизерната  сума която ни се полага по право!!!!!!!!!!! Дъщеря ми стана на 5 месеца когато започнаха да ми плащат някакви пари и още ми дължат за 4месеца, а ако тябваше да ги взема държавата досега сто пъти да са го направили без да имат проблеми с компютрите и да се ходи от стая в стая!!!!!!!!! #2gunfire #2gunfire За мамите от Бургас телефона на който можете да проверите точно какъв е проблема 80-37-69 или 80-37-68 четвъртък от 13до 17часа и петък от 9 до 12 часа. А при по-големи проблеми  80-37-93 е телефона на ревизорите където се подават и жалби за нередовно плащане!!!!!!!!!!!!

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 08:56 от katim

# 1
  • Мнения: 3 621
Специално за Бургас и аз го имам същия проблем , а оттук нататък ще трябва да чакам пари от НОИ . В болнични съм от 01.09.2007 г а още не съм получила нито стотинка, а всичко като осигуровки и декларации и болнични е внесено навреме  #2gunfire #2gunfire #2gunfire но явно ще трябва да чакаме

# 2
  • Варна
  • Мнения: 72
Да ви кажа честно специално за НОИ София не мисля,че вината е в тях.Когато всичко е наред с документите хората си спазват срока.Обаче в нашата фирма работят страшно некадърни и безхаберни хора в отдел ЧР и винаги има нещо което не са разбрали,че трябва да приложат и резултата при мен е че още си чакам парите за м.август Twisted Evil

# 3
# 4
  • Мнения: 999
Аз също не мога да се оплача. Счетоводителите са ми добри. Получавам си парите точно един месец след като ми е занесен болничният в НОИ.

# 5
  • Мнения: 28
И това което искам да добавя момичета - молете се да не се налага да разчитаме на тези пари и да са ни живи и здрави татковците защото ако чакаме на едните болнични и майчинство  - умираме от глад!!!!!!!!!!

# 6
  • Мнения: 2 068
На мен първия болничен ми беше от януари и ми беше изплатен на 3-ти септември но от НОИ не бяха виновни,  счетоводителя на фирмата не може да си върши работата   Mr. Green

# 7
  • Мнения: 33
както разбирам не трябва да се вайкам, 4е за септември не са ми платили болничния, но искам да ви питам нещо друго. къде и кога и как се получават тия 200лев. еднократна помощ за раждане. благодаря ви.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Специално за Бургас и аз го имам същия проблем , а оттук нататък ще трябва да чакам пари от НОИ . В болнични съм от 01.09.2007 г а още не съм получила нито стотинка, а всичко като осигуровки и декларации и болнични е внесено навреме  #2gunfire #2gunfire #2gunfire но явно ще трябва да чакаме

Болничните от септември се носят през октомври заедно с осигуровките в НОИ и след това се чака 1м. за обработка. Така че зависи кога точно ти е занесен от работодателя и след това се чака 30дни.

# 9
  • Мнения: 60
Да ви кажа честно специално за НОИ София не мисля,че вината е в тях.Когато всичко е наред с документите хората си спазват срока.Обаче в нашата фирма работят страшно некадърни и безхаберни хора в отдел ЧР и винаги има нещо което не са разбрали,че трябва да приложат и резултата при мен е че още си чакам парите за м.август Twisted Evil
и аз така ,чакам си болничния за м.юли и то заради шушумигите от фирмата в която работя newsm61

# 10
  • Мнения: 28
В интерес на истината повечето забавяния идват от некоректно подаване на пълния пакет документи от работодателя, отделно всеки месец се подава и една декларация в НАП което доста често го забравят а ние от това сме зависими - не я ли подадат спират изплащането, а моето мнение е че не трябва да сме зависими от тези истории защото реално погледнато не ни интересуват и не зависи от нас - правилното е като родиш да ти пущат всичко автоматично а не да ходиш и да с молиш по учрежденията и да зависиш от рабтодателя си дали си е оправил документите, защото все пак детето ти не го интересува има или няма пари то си иска неговото!!!!!!!! Да не говорим и за времето което отделяш да обикаляш а не всеки има на кого да го остави, в крайна сметка защо ги имат тези компютри?????????????? И защо не наложат едни красиви глоби на некоректно подадените документи ще се реши проблема със забавянето????????

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
От началото на септември до днес не са ми превели нищо.
Нищо чудно спестовен влог да си открия там  #2gunfire

# 12
  • Мнения: 728
здравейте
ми аз пък като си смених името миналия месец и не ми е станала л карта още а трябва др седмица да излизам болничен по майчинство и от фирмата ми казват че трябва да ми е готова първо л карта за да могат да ми напишат болничен на новото име , до тук добре само че личната ми карата няма да е готова а аз след няколко дена трябва да излизам вече болничен...
имам един приятел в ной които ми каза че при вс случаи дори и при готови документи заради това че съм си сменила името ще имам проблеми с болничния.. и така съм се уплашила..не че разчитам точно на тия пари ама все пак не ми се ходи по институции да се разправям и да вися по опашки точно сега. някоя имала ли е такъв проблем, да ми каже как е станало при нея?

# 13
  • Мнения: 325
За 6 месеца 2 пъти ме изхвърля системата. Отговорът им е че не е съвършенна и се налага ръчно вкарване на документите. Резултатът е изплащане или в крайния срок или закъснение.

# 14
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Родих през м.Август и парите за този болничен ми бяха преведени едва вчера.

Общи условия

Активация на акаунт