Имам нужда от помощ за прясното мляко

  • 1 155
  • 27
  •   1
Отговори
Zdraveite vsi4ki, nadqvam se tuk nqkoi da mi pomogne Simple Smile

Az sym gord tatko na momi4e na 1 godinka i edin mesec, sys moita sypruga iskame ve4e da i vkarame i prqsno mlqko, no 4uhme mnogo mitove i legendi za na4ina na davane i markata na mlqkoto, zatova imam nujda ot va6ata pomo6t???

Na6iqt pediatar ni posavetva taka: Hubavo e da e doma6no mlqko, no trqbva da ste absoliutno sigurni 4e na kravata ne sa i davani Antibiotici, zatova ako nqmq ot kade da vzimate doma6no e hubavo da si kupite pastiorizirano ot magazina, no ne ni kaza koia marka...

Taka 4e se obrashtam kym vas za pomo6t  Thinking


Здравеите вси4ки, надявам се тук някой да ми помогне

Аз съм горд татко на момиче на 1 годинка и един месец, със мойта съпруга искаме вече да й вкараме и прясно мляко, но 4ухме много митове и легенди за на4ина на даване и марката на млякото, затова имам нужда от вашата помощ???

Нашият педиатър ни посъветва така: Хубаво е да е дома6но мляко, но трябва да сте абсолютно сигурни 4е на кравата не са и давани Антибиотици, затова ако няма от къде да взимате дома6но е хубаво да си купите пастьоризирано от магазина, но не ни каза коя марка...

Така 4е се обръщам към вас за помощ  Thinking

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 11:38 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Аз не съм рискувала с домашно прясно мляко, въпреки че доскоро единият ни дядо гледаше крави и можеше да взимам от него всеки ден. Проблемът не е само в антибиотиците. Животните се преглеждат от ветеринар периодично, но никога не можеш да си сигурен, че не са се разболели от нещо ден-седмица-месец след последния преглед.

Каквото и мляко да изберете, най-важното е да е пълномаслено, т.е. с масленост 3-3,6%.
Аз купувам ЕлБи. Герма също е добро.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Няма голямо значение каква ще е марката. Лично аз предпочитам млеката в кутия. Не копувам само на Данон, не ги харесвам.

# 3
  • Мнения: 4 447
Мисля, че е редно да почакате поне до година и половина, преди да "вкарвате" прясно мляко в менюто на детето. Има прясно мляко за деца на MyDay (ако не ме лъже паметта).

# 4
  • София
  • Мнения: 15 216
Прясно мляко може да се дава след навършване на 1 година.

# 5
  • Мнения: 4 447
Прясно мляко може да се дава след навършване на 1 година.

Имах предвид с домашното.  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 15 216
Аз домашното изобщо съм го изключила като вариант. Не поемам риск нито със себе си, нито с мъжа си, камо ли пък с детето.

# 7
  • Мнения: 4 447
Аз домашното изобщо съм го изключила като вариант. Не поемам риск нито със себе си, нито с мъжа си, камо ли пък с детето.


Така е, всеки решава за себе си и децата си  Peace

# 8
  • Мнения: 707
Аз не съм рискувала с домашно прясно мляко, въпреки че доскоро единият ни дядо гледаше крави и можеше да взимам от него всеки ден. Проблемът не е само в антибиотиците. Животните се преглеждат от ветеринар периодично, но никога не можеш да си сигурен, че не са се разболели от нещо ден-седмица-месец след последния преглед.

Добре де, нали се вари млякото. Това не убива ли "гадините" ако иzобЩо има такива?

# 9
  • Мнения: 27 524
И аз мисля, че не добра идея да рискувате с домашно  Stop

# 10
  • Мнения: 814
Аз домашното изобщо съм го изключила като вариант. Не поемам риск нито със себе си, нито с мъжа си, камо ли пък с детето.


 Peace
И аз не смея изобщо, въпреки че едната баба все ме навива да вземе на детето оттам откъдето тя си купувала истинско домашно мляко. Било сигурно ама мен не ме успокояват тия приказки...  

# 11
  • Мнения: 2 908
Аз не съм рискувала с домашно прясно мляко, въпреки че доскоро единият ни дядо гледаше крави и можеше да взимам от него всеки ден. Проблемът не е само в антибиотиците. Животните се преглеждат от ветеринар периодично, но никога не можеш да си сигурен, че не са се разболели от нещо ден-седмица-месец след последния преглед.

Добре де, нали се вари млякото. Това не убива ли "гадините" ако иzобЩо има такива?
И аз исках да питам същото... Rolling EyesСъщото е като да преваряваш водата.

# 12
  • Мнения: 4 447
Аз не съм рискувала с домашно прясно мляко, въпреки че доскоро единият ни дядо гледаше крави и можеше да взимам от него всеки ден. Проблемът не е само в антибиотиците. Животните се преглеждат от ветеринар периодично, но никога не можеш да си сигурен, че не са се разболели от нещо ден-седмица-месец след последния преглед.

Добре де, нали се вари млякото. Това не убива ли "гадините" ако иzобЩо има такива?
И аз исках да питам същото... Rolling EyesСъщото е като да преваряваш водата.

Аз съм чувала, че хората на село с много крави, дават прясното мляко на изкупвачи. Те сигурно го правят нещо после, нали?

# 13
  • Мнения: 2 908
?не схванах това последното?

# 14
  • Мнения: 4 447
?не схванах това последното?

Исках да кажа, че не им го изкупуват за собствена консумация. Продават го като кисело и прясно под фирмено лого/име "Дядо и Баба" да речем.

Общи условия

Активация на акаунт