На 7 месеца - 7 килогрмама?

  • 3 170
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 569
   Здравейт мамчета! Вече 7-ми месец се опитвам да си овладея притесненията относно малкото наддаване на сина ми... От около 2 1/2 месечна възраст започна да наддава по мъничко , винаги по 75% крива на теглото, а сега вече сме и по 50%...Естествено редовно посещаваме педиатъра си , на който имам доверие, но въпреки това се притесняавам. Предистория с 2 думи- до 6-тия месец обяснението за недобър апетит беше гъбична инфекциа на езика и гърлото с която много трудно се преборихме.Сега вече е добре , но през седмия месец започна да повръща доста често и прекъснахме захранването за няколко дни и отново апетита спадна ,наистина това съвпадна с първите 2 зъбчета, но независимо от причините - притесненията ми са , че 7 кг на 7 месеца са много малко и като 4ета за бебчета на 4-5 месеца по 7.500 кг , сърцето ми се свива за моя малчо... сега правим изследване на акото за да видим дали няма някаква чревна инфекциа или вирус. Но обшто взето липсата на апетит е била на лице и с зъбки и без зъбки , както и некачването... Споделете вашето мнение и благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 603
Не мисля, че има за какво да се притесняваш. Алекс на 7м беше 10 кг. На 11 м беше 11кг, а на 1 годинка - 12кг.
Според писаното на 1 годинка трябва да е около 10 кг, така че не виждам нещо което да те притеснява.

# 2
  • Мнения: 5 026
Моят син на 1г6м мина 10-те килограма.Не се притеснявай,щом детето е ОК!

# 3
  • Мнения: 4 406
дано нямате нищо обезпокоително в резултатите!
и моето детенце бавно наддаваше, на 2 г тежеше 9.500 и аз като тебе се шашках, щото ядеше като едно птиченце.
освен това упорито отказваше месо, и сега го недолюбва де, но се примирих, че просто е злояд, защото изследванията му са наред  Laughing
сега е на 3 г 4 мес и тежи 13.500.

# 4
  • Мнения: 569
 Благодаря ви момичета! Знам че от 8-9-10 м се забавя наддаването , като пропълзи , после проходи, и затова се надявах сега да качи малко повече защото после съвсем няма шансове- тои е изключително подвижен и енергичен и проходи ли няма да има спиране...дано това да стимулира апетита му...надеждата умира последна Confused

# 5
  • Мнения: 4 406
питала ли си педиатъра за лекарство, стимулиращо апетита? мисля, че Мултисаностола имаше и такъв ефект, но твоето дете май е още малко за него...

# 6
  • Мнения: 86
Изобщо не се притеснявай. Моята дъщеря на 7м. беше 6 кг. и половина. Важното е детето ти да е в добро настроение.

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Мъжът ми е бил на 7кг . Като е поотраснал малко са му викали "дебелия", т.е. другата крайност. Бил е много злояд, но здрав.

# 8
  • Мнения: 748
и Мими на тази възраст беше някъде 6 и нещо, не помня точно колко. и аз все се притеснявах, защото първите месеци качваше средно по 600гр. и все беше по-слаба от другите. обаче после продължи да качва със същите темпове и на 1г. вече беше в горната граница.

..а аз защо си мисля, че 7 кг. на тази възраст е около нормалното? нали на 6м. трябва теглото от раждането да се удвои?
мисля, че за да се успокоиш просто трябва да спреш да го сравняваш с други (особено с такива, които на 2-3-4месеца са по 7 кг  Laughing ) или ако го сравняваш, поне го сравнявай и с по-слабите от него  Wink

# 9
  • Мнения: 213
Просто има злояди деца. (Моето момиченце на 1 г. беше 8 кг, така че знам какво е). Ако детенцето е в добро настроение и пълно с енергия - няма какво да се притесняваш. Освен това когато започне да пълзи или пък ходи, може да му се увеличи апетитът. 

# 10
  • Мнения: 291
щом детенцето е здраво и жизнено хич не обръщай внимание на килограмите  Peace Боби досега повече от 800гр (веднъж) не ми е качвал, но активността му е завидна, а изследванията - като на спортист  Laughing Има ли апетит за мляко?

# 11
  • Мнения: 3 478
Аз лично не виждам нищо обезпокоително в килограмите на детето ( друг е въпроса дали наистина може да има здравословен проблем, за това нищо не мога да кажа), но аз лично не бих се притеснявала за килограмите. Моята на годинка беше 7400-7600, не помня точно кое от двете, но тук никога не са го смятали за проблем.

# 12
  • Мнения: 105
И моето съкровище е на 7 месеца и тежи около 7-7.5 кг. Но не се притеснявам - той е живо, енергично и здраво дете!

# 13
  • Мнения: 17 401
И дъщерите ми на 4месеца не са тежали по 7кг. Малката- 6.080, голямата май малко повече.

# 14
  • Мнения: 1 371
И моето бебе на седем месеца беше някъде около 7.500. Сега е 8.800. Но за сметка на това е дълъг.  Laughing

А днес в консултацията имаше бебе на четири месеца, което тежеше повече от Алекс.  Grinning Всяко бебе си е индивидуално.

Общи условия

Активация на акаунт