Пачуърк

  • 55 889
  • 396
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 277
Здравейте!
Пиша, за да споделя една мания, която ме е обладала и се задържа вече доста дълго време - правя пачуърк. По-долу е линк с някои от произведенията ми. Ако някой би искал нещо подобно или има някаква идея за моделче, но има проблем с изпълнението. Бих оценила и вашето мнение за нещата, които вече съм сътворила...
ето някои неща...
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=189456

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 15:57 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 254
Поздравления!  bouquet Прекрасни произведения Wink
Като гледам правиш бебешки комплекти за спане - страхотна идея за новогодишни подаръци!

# 2
  • Мнения: 3 622
Много красиви неща си сътворила:D

# 3
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Браво, браво  bouquet

# 4
  • Мнения: 865
Браво за търпението.  bouquetСигурно изисква много време и нерви подобна техника.Сама ли ги кроиш и измисляш?

# 5
  • Мнения: 884
Прекрасни са! Поздравления! Я разкажи малко за технологията! Аз имам модели от едно португалско списание, но се чудя скроените парчета оброботват ли се допълнително на оверлог , например...

# 6
  • София
  • Мнения: 277
ами няма нужда от оверлог обработка - парчетата се зашиват достатъчно здраво едно за друго. моделите и измислям, но и гледам от едно списание и от нета... то нали какъвто и да е модела трябва да го съобразиш с платовете, които имаш... после правиш кройката и изрязваш... всъщност май изрязването е най-кофти работата от всичко... и е яка математика - ако объркаш едно със сантиметър всички други ти се объркват и трудно се наваксва... иначе с достатъчно желание се получава.. много благодаря за комплиментите... радвам се, че ви харесва и дано съм успяла да ви заразя с пач манията...

# 7
  • Мнения: 5 401
Ооооо, дребчоо!!! Страхотни са!  Hug  Heart Eyes Сивичкото комплектче най-много ми хареса! Ще продаваш ли??   bouquet

# 8
  • Мнения: 985
Миналата седмица в един магазин ми изтекоха очите по едно шалте, ушито по тази технология. Освен, че беше много красиво, се оказа и доста скъпо- към 260 лв. Много красиви неща си сътворила и ти KetiK - поздравления. А продаваш ли от тях?

# 9
  • София
  • Мнения: 277
ами детските комплектчета, покривалото за детско легълце и чантата - възглавничка вече са продадени... а иначе правя по поръчка ако някой има желание... само трябва да уточним моделче, платове и т.н. цената си зависи от моделчето... работя ги и с мои, а и с платове на поръчителите... понякога правим съчетания и с двете...ако някой наистина се интересува можем да се свържем и по кюто - 229 657 991... но пишете, че става въпрос за пачуърка, че иначе не говоря с непознати Simple Smile
LidiS, ако си спомняш моделчето и ми го нарисуваш може без проблем да ти измислим нещо подобно... и доста по-скромно от парична гледна точка....

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 17:47 от KetiK

# 10
  • Мнения: 804
Много красиво и доста трудоемко е това, което правиш. Поздравления за пракрасните ти произведения.
Преди време и аз се бях запалила, но после ми мина меракът. Става сравнително бавно и губя търпение.
Знам една хитринка от моя приятелка, която правеи пачуърк от шестоъгълни парченца. Правят се хартиени шаблони за всяко едно парченце и се шие заедно с тях. После преди да се сложи потплатата се махат. Така няма опасност да се допускат отклонения в размера. Ако не си го пробвала опитай. На мен така ми беше по-лесно.

# 11
  • Мнения: 985
LidiS, ако си спомняш моделчето и ми го нарисуваш може без проблем да ти измислим нещо подобно... и доста по-скромно от парична гледна точка....

Ще отида да го разгледам още веднъж. Трябва да огледам в магазините за платове и най-вече трябва да взема да снимам модела.

# 12
  • София
  • Мнения: 277
еййййййй супер идейка... много ти благодаря babche! със сигурност ще го опитам... особено за орнаментите - тези, които се шият върху парчетата, които не са с няколко цвята...наистина е трудоемко, но на мен главата ми непрекъснато измисля модели и ако не ги направя ще се пръсна... в момента работя върху един килим - тъй да се каже поставка върху килима... идеята е супер и нямам вече търпение да я завърша, за да ви се похваля... пак страшно ви благодаря... много е вдъхновяващо да виждаш, че труда ти се харесва на някого!

# 13
  • Мнения: 1 906
Страхотни неща си измайсторила  Shocked .
Аз имам много списания и ми е страшно интересно, но ми изглежда адски трудно  Thinking . За сега събирам смелост да се захвана.

# 14
  • Мнения: 223
Ммммм, и на мен ми харесват. Има ли някъде описание как се прави? Само съм чувала за пачуърк; имам и един любим разказ, в който участва одеяло, което разказва приказки. Е, по-голямата сестра разказва на по-малката приказки от одеялото, което е ушито от тяхната майка, а парчетата плат са от рокли на богати дами и т.н. Както и да е, къде мога да намеря описание на изработването? Или да питам гугъла, той всичко знае  Wink. Поздравления, страхотни са...

Общи условия

Активация на акаунт