Канада - 19

  • 24 917
  • 285
  •   1
Отговори
  • Мнения: 449




Kalida – Edmonton
HOLY – Calgary
mamamia – Calgary
Titina – Calgary
Бетко – Calgary




dani – Vancouver
denzul – Vancouver
mamamasha – Vancouver
merellin - Vancouver
Г-жа Броненосец – Vancouver




Kikito – Winnipeg




Aalexa - Hull
anna-maria gerdzhikova – Montreal
Вери – Montreal
biberon – Montreal
canadianmom – Montreal
cho4o – Montreal
dimple – Montreal
Eli= = = – Montreal
Фейчето – Montreal
heureuse – Montreal
kristie – Montreal
mama n – Montreal
mama Desislava – Montreal
Mama Veni – Montreal
Мегито – около Montreal
Menta – Montreal
milla_ – Montreal
МИНЕрВАта – Montreal
mimi2004 – Montreal
Mimcheto – Montreal
MrsK – Montreal
nelson – Montreal
p4eli4ka – Montreal
petitepeste – Montreal
psichokuk – Montreal
rradost –  Montreal
rosist – Montreal
shemet_neveroiaten – Montreal
Сиси Боата – Montreal
thesara – Montreal
Тути Фрути – Montreal
Yildiz – Montreal
Yoni bonboni – Montreal
dalаla – Quebec




Rayan’s mom – Brampton
HotChilly – London
nevenska – Markham
croco1 – Mississauga
dany_ip – Mississauga
desie111 – Mississauga
dilcheva – Mississauga
Dot – Mississauga
Gery. R. – Mississauga
kivito – Mississauga
kokonka – Mississauga
Specialka – Mississauga
Sneji – Mississauga
SweetyP – Mississauga
Гаргамелчо – Newmarket
Emi w Ottawa – Ottawa
Poupon – Ottawa
Yanadark – Ottawa
Кафява мечка – Peterborough
Chrisimommy – Toronto
doreto – Toronto
Dunn – Toronto
Eli_c – Toronto
Kаролина – Toronto
krassimiteva – Toronto
nadi_n – Toronto
Pate Jaki – Toronto
Peppy – Toronto
Pisanka – Toronto
rayaivanova – Toronto
sanja_2 – Toronto
silvia_alexis – Toronto
Sofi – Toronto
sylvi – Toronto
sunnyflower – Toronto
vanesamom – Toronto
Век, де – Toronto
niara – Waterloo




peyka – Saskatoon
simplyaven – Regina



Очакваме ви в Канада:
a_tita, Diviana, ДИдка БГ БанДИТКа, lili, Millena, msbilt, grisha_81, Gata loca, slancho83, mishanski, juli 3, Ookami, aninik, MamaMargo, anilevi

Предишните ни теми:
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 13
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 14
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 15
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16
На канадската земя сме в очакване на много деца - 17
Канадки мили и красиви посрещат есента щастливи - 18

# 1
  • Мнения: 417
Гаргамелчо, много сладунска малка вещица сте си имали! Simple Smile

Ние сме вече на половин годинка и ви каня на виртуална закуска Simple Smile

# 2
  • Мнения: 319
А Флоранс днес става на 7 месеца Heart Eyes една виртуална почерпка и от нас:



Честита половин годинка на Виктор  bouquet Много здрав и силен мъж да порасне bowuu

# 3
  • Мнения: 912
Сигурно сте си изкарали прекрасно с децата за Хелоуин, ние тук не празнувахме... SadНадявам се, някой ден скоро ще празнуваме и ние там с вас Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета!
Честито на Виктор и Флоранс - да растат здрави и засмени! Мерси и за виртуалните почерпки  Simple Smile изглеждат много апетитно.....

Искам да питам - коя е предпочитаната каша за вашите бебета? Започнах с оризова /органик и добавям кърма или формула/, но нещо не я харесва - стиска уста, а когато успея да му пъхна лъжицата, прави физиономии... newsm09
Може би ако пробвам "най-популярната сред бебетата" да имам по-голям успех.

# 5
  • Мнения: 96
Ние продължаваме борбата с очичките. Знам, че ми препоръчахте да изчакам и сами ще се оправят, но днес ми дадоха много странен съвет и реших пак да повдигна въпроса и да събера още от вашите експертни мнения.  bowuu
Съвета е следния: да съм била преварявала вода и да разтворя малко сол в нея и така с тампонче да промивам очетата.  Shocked Сълзите били солени! Ама .. солена вода .. няма начин да не влезе в окото..  #Crazy

Още един странен съвет получих от La Leche Ligue - да капвам капчица кърма? Това как ви се струва - някой пробвал ли го е?

Честито на всички пораснали бебета Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 713
Още един странен съвет получих от La Leche Ligue - да капвам капчица кърма? Това как ви се струва - някой пробвал ли го е?
Това ми звучи по-разумно. Аз не съм кърмила, но съм чела из форума.

# 7
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802


Още един странен съвет получих от La Leche Ligue - да капвам капчица кърма? Това как ви се струва - някой пробвал ли го е?



Наистина е странен съвета, точно пък от тях получен, разбирам да е от баба.... Не се слага кърма, понеже е сладка и благопрятства развитието на бактериите...Е някои слагат, чувала съм.

# 8
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И аз знам че можеш да слагаш кърма заради антибактериалните и свойства - в око, нос според случая. Даже в носа и аз съм слагала. Има обаче малък проблем - понякога кърмата съдържа бактерии, които повлияват зле окото или носа затова се презастраховат и не го препоръчват масово. Въпросната бактерия не е опасна при храненето обаче.

# 9
  • Мнения: 417
Еми, аз съм слагала но не с успех... за ден-два имаше промяна, но след това се върна към първоначалното положение. питах след това доктора, но той каза, цхе не се слага кърма и да не съм пробвала повече.

# 10
  • Мнения: 319
Аз на Флоранс кърма в очичките не съм слагала, защото не ми се е налагало, но и аз съм го чувала от доста места, затова го приложих на мен. Няколко дни едното ми око беше непрекъснато зачервено. Сложих на пръста си 1 капчица и си я сложих в окото. Насълзи се, и когато го разтърках успях да видя, че под долния клепач има някакво много фино влакънце. Махнах го, сложих още 1 капчица кърма и окото ми се оправи. Бях го разтърквала и преди това, но явно влакънцето е било добре скрито и трябваше да се насълзя, за да се размърда.
А за любимата каша - Флоранс само първите 2 дни се мусеше и плюеше оризовата каша, после започна да й харесва. След това яде ечемична, която май й хареса повече. След това яде овесена, която според мен й хареса повече и от ечемичната. Но е възможно просто да е свикнала вече, и просто да ми струва че всяка следваща й харесва повече от предишната. И пшеничена яде, сега сме на оризова с банан. С две думи - харесва кашите, с пюретата сме по-сложни, там имаме много претенции  Rolling Eyes Единствената тънкост е, че слагам плодово пюре в кашата, защото иначе не харесва плодовите пюрета. До скоро слагах по 1/3 бурканче, от вчера слагам по 1/2

# 11
  • Мнения: 47
пишете ме и мен в Торонтовските мами моля

# 12
  • Мнения: 24
Пчеличка, благодаря ти за отговора. Ще пробвам и аз с плодовото пюре в кашата - от 2 дни му давам първото плодово пюре /от праскови/ и го харесва. Иначе до сега го захарнвах предимно със зеленчуковите, със идеята да ги яде и тях, не само плодовите дето са по-сладки. А какво количество каша и пюрета даваш на ден? Редуваш ли ги - един ден зеленчуково,  а на другия плодово?

# 13
  • Мнения: 2 959
...да капвам капчица кърма? Това как ви се струва - някой пробвал ли го е?...
Столичното Еми, при Дана това беше единственото "лекарство" което съм използвала за възпаление на очички, за течащо носле и висока температура и винаги работеше безотказно.
Честити празници на малкият пораснал победител- Виктор на Дензълчето и на красивото цветенце- Флоранс на Пчелица.
Гаргамелчо, една прегръдка на чаровната вещица.
ААлекса, и аз започнах с оризова, и Дана в началото отказваше всичко различно от кърма, но и аз много, много не настоявах, но за няколко дни бебчето свиква и приема новият вкус. Успех с твърдите храни и не бързай, всичко ще се научи да яде малчугана.
Кокиканада, добре дошла сред нас в темичката. Каролинка като й остане време или най- вероятно в новата тема ще Те включи.
Каролинка, на патерици, честит РД. Здраве, късмет и сбъднати мечти Ти желая. Страхотна е новата тема, удоволствие е да се чете.

# 14
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
...при Дана това беше единственото "лекарство" което съм използвала за възпаление на очички, за течащо носле и висока температура и винаги работеше безотказно.
Калида аз и преди съм те питала за лекуването, но не толкова конкретно сякаш - как точно се ползва кърмата при температура? И се радвам че най-сетне с появи в темата  Hug отсъствието ти е много осезаемо. Надявам се че Дана е добре и всичко е наред при вас.
И понеже при предното съобщение се разсеях та чак сега .. Благодаря Каролина за хубавата тема   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт