Ако не ползвате проходилка, как тогава....

  • 5 768
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Въпросът ми е по-скоро до майките, чиито дечица са проходили без паяк? Нямаше ли контузии, как протече процеса?

Моято чудо се движи вече доста успешно по масата, секцията, благодарение на стола си за хранене и количката, обаче все ме е страх, че ще му падне нещо отгоре. Купихме му касска за прохождащи деца и сега положението е малкоооооооооо по-спокойно, поне не си удря главата, когато загуби равновесие и падне, но пак ми изглежда много страшно. Чудя се дали на пазара не се продава нещо, което да му помага да се изправя и да върви и в същото време да е стабилно и безопасно. Гледах, че има разни играчки за бутане, но те са с колелца и ме е страх, че няма да го държат, докато става и ще забие нос  Crazy

Идеи?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз не съм съвсем от майките, които не са ползвали проходилка, но Ива беше в нея за 2 месеца преди изобщо да направи опит за ходене. В момента в който разбра, че може да се движи по мебелите вече не пожела да я сложа вътре, така, че да кажем е проходила сама. Има и уолкър (играчка за прохождане) никога не го е ползвала по предназначение, така и не разбра какво се прави с него. Та по темата-проходи си съвсем сама, просто в деня в който го направи се пусна от дивана, където се държеше и доиде при мен. Целият процес премина за около месец без тежки падания и контузии. На разходка я вадех от количката и я държах за ръката, а в къщи я оставях да се оправя сама. До голяма степен невисенето на главата и от моя страна мисля, че е причината тя да се научи да пада правилно. Имам впредвид по дупе или когато пада напред си слага ръцете пред лицето. Със самостоятелното и прохождане обаче започнаха и по-сериозните падания, обелените колене, сините крачета и т.н. Няма вариянт при който да не пада, дали ще бъде с проходилка или с някакво друго помощно средство или пък без нищо такова. Просто трябва да си близо до него.

# 2
  • Мнения: 508
Дъщеря ми в момента прохожда, ходи но само ако се държи за нещо. Нищо не съм и купила. В момента докато пиша, тя е на земята, лази и се изправя по мебелите. В момента се е изправила на спалнята и я обикаля. Така по мебелите обикаля цялата стая. Гледам до колкото мога стаята да е обезопасена. Нямаме маса с остри ръбове, имаме в хола, но досега не е имало проблем. Гледам мебелите по който ще се движи да са стабилни. Примерно столчето и за хранене не е стабилно и не и давам да се изправя на него, но табуретките и столовете , да.
   Забелязвам, че дори да пада, пада  назад /на дупето/ и не си удря главата. Хубавото на прохождането без проходилка е , че децата се научават да пазят равновесие и се научават да падат. Имам в предвид да се пазят като падат. Не пада като " талпа"
На вън я слагам пред някоя пейка и тя си ходи като се държи за нея или за количката.

Аз лично се чувствам много по спокойна за нейната безопасност с този начин на прохождане Имаме и проходилка, с която тя лети  из стаята, а аз съм на нокти къде ще се обърне. Ползвах я два пъти.

# 3
При нас прохождането беше малко отдавна, преди почти 2 години и половина, обаче ние определено сме пример за абсолютно само проходило дете по совя си инициатива Simple Smile Никога не е слагана в проходилка, тогава нямаше и такива така наречени "уолкъри", на които да се опират и да ги бутат, не съм я държала и с каишки през рамената докато стане стабилна.
При нас стана така, един ден докато шравех нещо на фотиойла и тя се изправи и се покатери по облегалките за ръцете. След това установи , че и по други неща може да се държи , за да се изправя. След известно време отиде сама от дивана до телевизора, това са 4-5 крачки. Аз започнах да и помагам като я държа за ръцете чак когато превеше сама поне по 7-8 крачки преди да падне и след това..................... добре познатата стойка "Г" Simple Smile първо я придържах с 2-те ръце, после с 1-та........... колкото до падането.......... ами тя никога не е падала напред и на глава, не знам, може би инстинкт от това че сама се е учила да прохожда....... падаще много на колена  и на ръце или по дупе, поради което не и обличах поли чак до почти годинка и половина, че ианче щяхме да се постоянно с рани по коленете.....успех и на вас през този съвсем не лесен период Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 632
Моят син беше малко в паяк,беше му скучно.Много  буташе тези камиончета за прохождане,и не падаше чак толкова.

# 5
  • Мнения: 3 478
Ами оставих я да се оправя сама. Лазеше си доста време, после като почна да се изправя не съм я следяла чак толкова много, че да съм била параноична. Знам че е трудно за всеки, но аз си падам от спокойните. Аз лично нямам против малките удряния, все пак така се учат, не може да са обезопасени на 100% каквото и да правиш. Каски и други такива не съм ползвала. Абе въобще оставих я на самотек, единствено обезопасихме поставката за телевизора,че е с остри ръбове, ама нищо друго не съм променяла.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

   Проходи като човекът-паяк, хващайки се от предмет на предмет.Сериозни контузии не е имал.

# 7
Михаела проходи без изобщо да съм я поставяла в проходилка. Преди това доста време лазеше и се предвижваше като се държеше за нещо, но след като се пусна и направи няколко крачки сама и откри това ново забавление-сега не мога да я спра  Wink В началото докато бяхме навън съм ползвала колан за прохождане, защото тя е много напориста и докато стабилизира ходенето доста се спъваше.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 397
Ами оставих я да се оправя сама. Лазеше си доста време, после като почна да се изправя не съм я следяла чак толкова много, че да съм била параноична. Знам че е трудно за всеки, но аз си падам от спокойните. Аз лично нямам против малките удряния, все пак така се учат, не може да са обезопасени на 100% каквото и да правиш. Каски и други такива не съм ползвала. Абе въобще оставих я на самотек, единствено обезопасихме поставката за телевизора,че е с остри ръбове, ама нищо друго не съм променяла.

И аз по същата схема, оставих го сам да се оправя, първо пролази после почна по мебели или каквото намери да се изправя, а като падне се научава за следващия път какво го чака  Mr. Green В нас даже и не го гледах къде лази и прави опити да се изправи бях спокойна, навън малко повече го дебнех  Peace

# 9
  • Мнения: 5 391
Паяк и неща за бутане не съм му предлагала, започна първо да лази, после да се изправя по меката мебел.От началото на лазенето до прохождането имаше грубо 3 месеца, сериозни контузии и падания не е имало.

# 10
  • Мнения: 8 242
Ооо.. няма опазване от падане.. И какво като падне?
Тони от 5 месечен е на земята.. Преди да навърши 6 се научи да пълзи.. Нямаше 7 като започна да се катери по мебелите.. На 8 вече си ходеше по тях напред-назад.. Проходилката я ползваше като буталка - само дето като се засилеше от единия край на стаята търчеше на бегом след нея, че много се плъзгаше по ламината  Mr. Green
Та така.. Постепенно си се научи да ходи сам.
Падал е разбира се - първо се научи да пада, а след това да ходи. Важно е, за да знае как да се пази да не го боли - не може да се избегне.. И не може постоянно да му търча по дупето, че туй не се спира  Twisted Evil Е вече изобщо не обръща ама НИКАВО внимание, както и да падне.. Даже се чуди вече как да пада по- от високо..
Ама чак пък каска  Shocked Търпи ли го изобщо туй чудо.

Ето ти за пример последния ни опит за летене и хич да не ти пука  Wink Остави си детето само да се научи да се пази..



Готови ....                                                            Заема позиция...                                                    Самолета се приземява....

# 11
  • Мнения: 295
Не,не сме ползвали проходилка.Проходи сам на година и три месеца.

# 12
  • Мнения: 1 183
Ами оставих я да се оправя сама. Лазеше си доста време, после като почна да се изправя не съм я следяла чак толкова много, че да съм била параноична. Знам че е трудно за всеки, но аз си падам от спокойните. Аз лично нямам против малките удряния, все пак така се учат, не може да са обезопасени на 100% каквото и да правиш. Каски и други такива не съм ползвала. Абе въобще оставих я на самотек, единствено обезопасихме поставката за телевизора,че е с остри ръбове, ама нищо друго не съм променяла.
Peace Все едно аз съм го писала.

# 13
  • Мнения: 2 159
Не сме ползвали проходилка, ортопеда беше против - послушах го
Не съм имала никакви инциденти, но като започна да се изправя я сложихме в сгъваема кошара и там си стоеше с играчките, правеше си крачки вътре и си я обикаляше, не се притеснявах че ще се удари. Вадех я понякога и я наблудавах
Е съвсем без падане не може Wink

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Преди да проходят, лазеха скорострелно навсякъде. Изпаравяха се и пристъпваха около мебелите. Имаше и упражнения клякане-ставане, с хващане за някаква опора. Имаше моменти на пускане от опората и заставане на собствените крака.
Струва ми се, че в момента, в който успяват да се изправят сами от клекнало положение, без да се държат за мебели, а само да се изтласкат с ръце от пода, се отпускат и прохождат.
Особено малкия го наблюдавах доста, защото при него имаше проблеми и съмнения дали ще проходи от страна на видни специалисти...
Когато се отпусна и почна да прави първи крачки, ако се почувства несигурен, или сядаше на дупето, или протягаше ръчички напред и се подпираше. За падане - без падане не може, но когато не знае какво е проходилка, си простира ръцете напред и се пази.
Може и да го тренираш това, като залюлееш детето на ръце, и правиш нещо като че ли ще го пуснеш по лице на леглото, а то протяга ръчички и се опира.

Общи условия

Активация на акаунт