Идея за перде или щора за нестандартен прозорец

  • 7 818
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
моля, дайте идея как да сложим нещо на тоя прозорец че си гледаме в чиниите със съседите. прозореца е с нестандартна форма , започва директно от тавана , а и тавана /незнам дали се вижда на снимката / е крив по формата на прозореца. ходих в гершман , но там първо ми казаха че няма как да изработят за такава форма и второ е адски скъпо ...
ето го и въпросния прозорец
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=189643
приемам и идеи ала направи си сам Simple Smile)))))

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 18:53 от jasmina76

# 1
  • Мнения: 3 591
лесен и евтин вариант - купуваш фолио за прозорци - изглежда като дантелено перде и се залепя на стъклото направо. Става красиво, лесно се поддържа, пропуска светлина и не се вижда какво става в къщата.
Не е необходимо да го сладаш изцяло, може да го сложиш само в долната част на прозорците




има да продават и такива, които изглеждат като плетени на една кука перденца

# 2
  • Мнения: 128
благодаря за идеята , но нещо не ми допада . пък и не смея да лепя върху стъклопакета...

# 3
  • Мнения: 1 909
Аз имам едни нестандартни прозорци и използувам ето тези корнизи, които могат да се удължават и скъсяват според нуждата и се закрепват за страничната част на прозореца с леко забождане. Има различни размери.

Не можах да намеря по-добра снимка, надявам се, ще схванеш идеята от тук:






Аз съм ги намирала в Мр Бриколаж

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 16:12 от chumbi

# 4
  • София
  • Мнения: 4 397
Една идея незнам дали ще стане де, от тези пласмасовите корнизи те се меки и предолагам ще може да легне по тавана и след това си слагаш пердета.

# 5
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
моля, дайте идея как да сложим нещо на тоя прозорец че си гледаме в чиниите със съседите. прозореца е с нестандартна форма , започва директно от тавана , а и тавана /незнам дали се вижда на снимката / е крив по формата на прозореца. ходих в гершман , но там първо ми казаха че няма как да изработят за такава форма и второ е адски скъпо ...
ето го и въпросния прозорец
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=189643
приемам и идеи ала направи си сам Simple Smile)))))

аз ли4но виждам 3 варианта :
1. корниз на тавана, който оба4е Ще ти закрие особената форма на прозореца.
2. двойно велкро (надявам се и на бг да се казва така  Embarassed, ей това имам предвид :
http://www.serena-industries.it/velcro-tapes-selfadhesive-velcro … rosaigoj877skfd22
едната 4аст се залепя за рамката на прозореца, другата се заШива на горната 4аст на пердето. лесно и икономи4но, лоШо 4е Ще лепиШ на дървото
3. съЩо лесно и икономи4но, но в този слу4ай рамката Ще трябва да я пробиеШ с това, което е един вид пирон4е, корнизите са леки и удължими (има и пластмасови и алуминиеви, тъй или инак после не се виждат), с една дупка в крайната 4аст, която се закрепя за "пирона"
много куцо го обясних, а е съвсем елементарно  Rolling Eyes, Ще потърся снимка.

# 6
  • Мнения: 128

feiam
  това с лепенето не го разбрах / втория вариант/ , а третия ти вариант мисля че се сещам за какво говориш, но не мога да те разбера как да го приложа

# 7
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

feiam
  това с лепенето не го разбрах / втория вариант/ , а третия ти вариант мисля че се сещам за какво говориш, но не мога да те разбера как да го приложа


не мога да намеря никаква рисунка, за да стане по_ясно. зна4и на дървената рамка си самозалепва това неЩо, което съм ти показала и играе ролята на корниз. за горната 4аст на пердето се заШива другата 4аст, която се лепка (както се затварят детските обувки без връзки). в долния край на пердето можеШ да оставиШ един подгъв, в който да сложиШ метална, или дървена плоскост за тежест. в твоя слу4ай, ако искаШ пердето да е на цялата рамка, можеШ да сложиШ велкро и в "нестандартната" 4аст на рамката, а пердето което ти пада отгоре да оставиШ ели да следва то4ния контур на прозореца, или в тази му 4аст да прави една гънка, по_раздвижено, демек.

за 3_я вариант : в горната 4аст закрепено това корниз4е, а в страни4ната, както в горния вариант, можеШ да помислиШ за една гайка.

съжалявам, 4е съм пълен инвалид в рисуването, сигурна съм 4е без толкова приказки ЩеШе да се разбере веднага.

сега се сеЩам ЗА ОЩе неЩо, ама 4акай, Ще отпе4атам снимката ти и Ще се опитам с двете си леви ръце да ти покажа

# 8
  • Мнения: 953
Моа прителка има нестндартен прозорец и си взе от пластмасовите релси и след това измери до къде и трябва дължина на перде и в магазина в който и го продадоха и го ушиха. Пластмасовата релса прие формата на стената -  при нея беше елипса.

# 9
  • Мнения: 3 036
 Много неприятно.
Аз живея на центъра и всеки гледа в прозореца на другия.На остъклената тераса си закупихме от това прозрачното фолио(дето е оразмерено отзад) и го нарязах на лентички от 2 сантиметра.После го налепих на разстояние от 1 сантиметър.Отвън издава вид като на щора .Ти виждаш , но теб не

Общи условия

Активация на акаунт