Хемоглобин 100 за едногодишно кърмаче

  • 833
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Дъщеричката ни е предимно на кърма. Количествата твърда храна, които приема са 50-60 до 100 гр. на ден. Хапва по нещо и от масата заедно с нас, като целта ни е да предложим богати на желязо храни. Сега обаче  е с подути венци и очакваме пробив на кътници. Текат лиги, сополи, кисела е и доста често си иска цицата. Хапва плодове с охота,но за друга храна и дума да не става.
Не ми се иска да се стига до там, че да й даваме желязосъдържащи препарати. Предпочитам аз да пия витамини (Фалвит), но не съм сигурна дали това ще е достатъчно за нея.
Приемам идеи.........и предварително благодаря  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 753
Виж темата ми "Успявали ли сте да увеличите хб на бебо само с храна"
Аз  наблягам на храните на бебо и моите.Лекарят ми е разбран и каза , че февруари-март чак ще пускаме пълни изследвания!При нас може да има и наследственост по бащина линия!

# 2
  • Мнения: 393
Ayas,  благодаря ти, прегледах я. Дано при вас всичко да е наред.

# 3
  • Мнения: 629
Дано всичко е наред с бебенцата ви и нещата да се оправят.
Аз доколкото знам усвояемостта на желязото от кърмата е около 75% докато от соковете и другите неща 15-20%. Т. е. май най-добрия вариант е кърменето (ако то е възможно). Аз лично превантивно хапвам елда и правя и на малката плодови пюрета с елда (защото иначе не минава). Но всички пълнозърнести ядки трябва да се накисват предварително поне за 5-6 часа за да се елиминира едно вещество, което пречи на усвояването на желязото и другите микроелементи. Червеното месо също е източник на желязо, яйчния жълтък, всички зеленища (спанак, коприва, марули и т. н.), червеното цвекло и КЕСТЕНИТЕ. Оказва се, че те са невероятно полезни. Виж кое от нещата можеш да предложиш на малката и другите ги включи в твоето меню. Разбира се редувай различните продукти и не прекалявай с количествата за да не се провокира алергия или някакъв друг проблем.
Не знам дали би имало ефект, но поне можеш да опиташ. Успех! Hug

# 4
  • Мнения: 393
vmitkova, много благодаря!!!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 775
Ще ми е интересно да науча нещо ново. И Моят син е с подобен проблем. На годинка хемоглобина беше 104. За сега успявам да му давам малко сварен жълтък в кремчето ( само от него е сигурно, че може да хапне).

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Нашият хемоглобин на 1 година беше 103 и доки каза, че е ок. Имаше някаква тема със стойностите на хемоглобина за деца, те определено не са както за възрастните долна граница 120

# 7
  • Мнения: 407
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206276.msg4447225 тук ги има референтните стойности

# 8
  • София
  • Мнения: 1 775
nikol5, мерси за информацията   bouquet. И по тази схема сме под нормата  Sad.

# 9
  • Мнения: 1 984
ама един хемоглобин нищо не значи... изследваите и останалите показатели за да знаете за какво става дума. вземете кръв от вена. иначе - яйце , месо... хапвайте смело!   chef

# 10
  • Мнения: 394
на нина хемоглобина е 101 и наблягаме на елдата и месцето. не мисля да й давам капки засега, не съм и много - много притеснена, особено като се има предвид, че ако аз кача моя толкова съм щастлива. давам й месо по няколко дни подред, давам и жълтък отскоро и това е.

# 11
  • Мнения: 1 503
Нашият Хб на 1 година в 2 различни лабноратории беше различен-в едната 87 и малко,а в другата 92 и нещо си,но като цяло беше нисък.За 1 месец стана над 120 с едно нео желязо и ферум металикум на боарон newsm78.Това Натурално желязо пише ,че се усвоява напълно от организма ,то е и с вит.Ц.Да си кажа честно за пиене беше отврат,но даже не го и пихме всеки ден.Резултатът обаче беше на лице.Може да ядете и фурми.Пише ,че 3-4 фурми за деня ,доставят необходимото количество желязо на организма  Thinking
ей сега намерих и сайта  http://www.hankintatukku.com/M-BioFe.html  това е Нео Желязото,което пихме

Общи условия

Активация на акаунт