Какво адаптирано мляко...?

  • 480
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Мили майки, помогнете със съвет ! Каква марка адаптирано мляко да избера за приготвяне на безмлечните каши. От около две седмици кърмата не ми стига и за каши. Синът ми е на 7месеца и половина. Досега е бил само на кърма.

# 1
  • Мнения: 1 691
Няма особено значение на какво АМ ще се спреш, всички са с почти еднакъв състав.
Всъщност не разбирам защо трябва да купуваш безмлечна каша и да добавяш АМ. По-добре вземи направо каша с АМ (чети добре етикетите, защото някои са с обикновено сухо мляко). Аз също не съм цедила кърма за кашите - или давах с АМ, или правех безмлечна и отделно дребосъкът си сучеше, за да си вземе млечната порция. Защо ли говоря в минало време? И сега процедирам по същия начин, но не с каша, а с другите храни - яде всичко и суче, за да си набави млякото.

# 2
  • Мнения: 629
До скоро цедях кърма и правех с нея безмлечна каша. Вече я правя с вода и добавям някакъв плод или малко плодово пюре за вкус (защото с кърма си е друга работата  Grinning). Но преди всяко хранене предлагам да суче за да си набави дневната порция от мляко.
За съвет обаче можеш да питаш мамите от хранене с адаптирано мляко. Те най-вероятно могат да ти дадат по-адекватна информация за млеката и млечните каши.

# 3
  • Мнения: 6 029
Това си е двойно набутване. Взимай млечни каши.

# 4
  • Мнения: 857
Безмлечните ги правя с вода и добавям плод Peace

# 5
  • Мнения: 66
момичета, благодаря за отговорите. Реших и аз да ги правя с вода.

# 6
  • Мнения: 3 718
Ако искаш да задържиш лактацията за по дълго, бих те посъветвала да не заместваш още хранене, което ще се получи ако вкараш каши с АМ. По добре опитай да предлагаш на детенце да суче по често, а безмлечните каши можеш да правиш с вода и после да добавиш плодово пюре или пресен плод (ако си давала в сурово състояние плодовете). Цеденето и правенето на кашите с кърма за мен е излишна хамалогия като се има предвид, че е доста по лесно бебето да си суче преди или след кашата.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята щерка например неще да помирише каша направена с вода,независимо с плод,пюре или друго.От всички хранения съм заместила само следобедното,когато давам каша.Ползвам АМ за безмлечните или купувам млечни

Общи условия

Активация на акаунт