? за mini DV касетките

  • 690
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
Имаме камера с мини DV касетки от 1 година, но  я ползваме много рядко. Досега имаме записани 5 касетки. smile3509  Все още не съм използвала една касетка няколко пъти (т.е. да я разтоваря на компютъра и след това да запиша отново на нея), защото все си мисля, че качеството ще се  влоши. Въпросът ми е, дали наистина се влошава качеството при презаписите, защото в магазините все ме убеждават, че не се влошавало?
Какви марки касетки предпочитате да купувате ? Има ли такива, от които сте недоволни?

# 1
  • Мнения: 2 467
Ползвала съм май до към 2-3 пъти касета досега. Не се е влошавало качеството.
За марка - не робувам. Каквато набарам в магазина.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Аз за сега си записвам само на нови (имам около 20-на).
Само на 1-2 съм презаписвал, защото бях записвал глупости преди това. Смятам, че записа на касетката е по-траен от някое записано двд ....
Но иначе записа е цифров и затова не се влияе много от броя презаписвания. Като марки сони и панасоник ползвам.

# 3
  • ГО
  • Мнения: 3 955
На 1 или 2 касетки съм правила презапис и не мисля, че качеството се е влошило. Всъшност вторите записи не съм ги смъквала, ама като ги гледам на камерата са си ОК. На нас в магазина ни казаха, че на една касетка можело до 50 презписа да се правят. Shocked
Купувала съм на Панасоник от Техномаркет.

# 4
  • Мнения: 3 782
Със сигурност могат да се правят поне над 10-15 презаписа. Не пада грам качество. И аз не робувам на марки.

# 5
  • София
  • Мнения: 123
Ние също сме с DV касети и съм доволна,досега има по 3 презаписа и ка4еството е перфекно.

# 6
  • Мнения: 12
Няма никакъв проблем касетите да се ползват по няколко пъти. Лентата се износва при всяко едно нейно преминаване през лентодвижещия механизъм, независимо дали снимате и записвате или гледате направения запис. Магнитният материал на лентата издържа безброй много пренамагнитвания (презаписи). За съжаление не може да се каже същото за устойчивостта на лентата към триене, деформации и замърсяване. Но при miniDV записът е цифров с корекция на грешките и ако лентата не е много повредена няма никаква загуба на информация.

Влошава се обаче качеството при прехвърляне/транскодиране на записа върху компютър и DVD. Съветът ми е - ако записът ви е важен, пазете си касетката и активирайте защитата и срещу нежелано изтриване.

# 7
  • Мнения: 389
Благодаря на всички за отговорите!
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт