болница"Св.Лазар"-как ме излъгаха

  • 2 447
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте мили бъдещи и настоящи мами.Искам да споделя с вас как ме излъга там Д-р Валентин Николов.на 30 октомври сутрин леко ме заболя корем а и през ношта сънувах един кошмарен сън и реших за мое спокойствие да отида на доктор, моя докторка я нямаше(до 5-ти ноември), и тъй като живея много близо до "Св.Лазар" реших  да отида там за един видеозон.
  Прие ме д-р Николов,почна да ми обяснява че вече съм на 11 седмици и много желателно е да ми направи 3Д,че ще види вече всичко как се развива бебето.Съгласих се,само и само да разбера как е бебчо.Прегледат продолжи точно 5 минути, учудено го гледах с вопрос -само това ли е?той ми каза -да, бебето е добре ,всичко е наред.Ами ок, нали в крайна сметка това исках да чуя.Накрая той ме изпрати да плаштам,поискаха ми 200 лв(сега вече толкова струвало 3Д),добре че ги имах.Вчера отидох при моя докторка,тя когато погледна хартийка която ми дадоха там ,учудено ми каза-"това не е 3Д, и вообще на срок 11 седмици немог да правят 3Д, теб просто те излъгаха,всичко било за пари".Почувствахсе много неприятно.Признавам че поступих много глупаво,не биваше да се съгласявам на това 3д, но тогава там бях много отчаяна и отлашена и не очаквах че един доктор може да се възползва от това.
   Съжалявам ако пиша малко объркано,стана и гългичко,но  искам ако мога с това написано да предпазя други неопитни като мен  момичета.

# 1
Здравей Кет,
а какво значи ЗД?

# 2
  • Мнения: 1 227
Здравей, не е приятно това, което ти се е случило, но не си го слагай на сърце. Важното е ти да си добре. Виждам, имаш достъп да форума. Е тук има много полезна информация за всичко. Прочети и се ориентирай къде да ходиш, когато твоят лекар го няма.
Лека бременност  bouquet

# 3
  • Мнения: 53
съжалявам ,явно написах грешно, исках да кажа 3D,видеозон за триизмерно виждане,sorry.

# 4
  • Мнения: 53
благодаря МАДИ,наистина ще се ориентирам само от форума newsm51

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Дано се включи и някоя мама с медицинско образование или по-веща от мен, но аз мисля че е напълно възможно видеозонът, наистина да е бил 3Д. Не че не може да се направи и по-рано, но предвид това, че е скъп преглед, го правят ок. 20 седмица, когато вече дпобре могат да огледат органите на бебчо. По филми съм виждала често да дават че преглеждат бременни с 3Д на рутинен преглед. Ти видя ли екрана? Дали е 3Д може да се ориентираш освен по това че се вижда триизмерно, а и че цветът е жълто-оранжево-черен на екрана.Поне при мен беше така.
Иначе съм съгласна с възмущението ти, особено предвид цената #Cussing out. Та има хора живеят цял месец с толкова пари. Добрият лекар би трябвало да те информира каква е разликата на преглед с обикновен видеозон и 3Д, да те информира за цената, за да решиш. Но.. този явно не е от "добрите".
Желая ти леко бременеене и здраво бебче!!!

# 6
  • Мнения: 324
Явно им е практика  Rolling Eyes
Ето една подобна тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205846.0

# 7
  • София
  • Мнения: 1 555
Изглежда им е практика да пробутват 2Д ехографии за 3Д и да взимат безбожно много пари!  #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 8
  • Мнения: 53
екранът беше съвсем обикновен(искам да кажа черно-бял),когато го гледах вообще не можах да разбера кдее глава а кде тяло.Попитах доктора защо се вижда толкова лошо нали ми каза да правим 3D за да видим всичко много добре,той се усмихна(подигравателно) с думи:"нали ви казвам че бебето е добре?!"видъм му беше толкова сърдит че реших да не му отговарям.честно ви казвам при моя докторка всичко се вижда токова добре че видях и как размахваше бебето ръце и крака Simple Smile

# 9
  • Мнения: 53
ARABELA ,на мен дори и снимка не ми даде, само голям лист с описанието на бебчо,и не 80 а 200 лв ми взе,ама и аз съм една ,така се сърдя на себе си,ама в тоя момент само исках да чуя че бебко е добре,само с това мога да оправдая себе си Flushed  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 227
Кет, това имах предвид като ти казах да четеш форума. За св. Лазар мамите не са писали ласкави неща, а ти си поредното доказателство за тяхната "коректност". И няма за какво да се сърдиш на себе си. Все пак е нормално да се притесняваш за бебчето си. Но не е нормално лекар да се възползва от притесненията на майките #2gunfire
Както и да е вече е минало. Сега се усмихвай и се грижи добре за себе си и коремчето Hug

# 11
  • Мнения: 53
да МАДИ точно така правя.Проятен ден ти пожелавам

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 245
аз пък друго не мога да разера - защо е тази огромна разлика в цените на 2д и 3д? Нали апарата е един и същ, просто превключва в различен режим. Кое оскъпява толкова прегледа?  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 1 603
200 лв. не е ли малко прекалено  #Crazy, и то за 5 мин. Не, че и ако са те преглеждали цял час си струва де.
Пърно безобразие, само се чудя как точно са обяснили, че този преглед струва толкова?
Представям си, колко често имам 200лв. в джоба, ако попадна на подобни светила .......

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Олеле!

Общи условия

Активация на акаунт