Половин Варна на сухо заради авария

  • 10 682
  • 313
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Поради голяма авария на магистрален водопровод на ул. "Чинар", причинена от строителна фирма, без вода за неопределено време ще останат част от квартал “Христо Ботев”, квартал “Аспарухово”, островната част и центъра на града под булевард “Мария Луиза”.
Това съобщиха за Дарик от ВИК – Варна.

Коментари

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Сефте. Чудя се тия строителни фирми какво гледат, как копаят? Че къщи ли не изпосъбориха на хората, че колко водопровода съсипаха и сега пак.

# 2
Най-лошото в цялата работа е,4е в4ера преди да спре водата те4еше някаква ръждива мътилка.Мили майки това е най-голямата опастност от салмонела.С тази вода не трябва даже да се готви.ВНИМАВАЙТЕ.

# 3
  • Мнения: 2 550
приятелят ми вече няколко месеца е без вода (в аспарухово)...и няма никакви изгледи скоро да има, безобразие..

# 4
  • Мнения: 182
Някой да има информация по отстраняване на повредата?Само да не се бавят 2-3 дена...

# 5
  • Мнения: X
Работи се по отстраняване на аварията.
Днес със сигурност няма да има вода, най-вероятно и утре.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=195677

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 12:42 от Анонимен

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Да не ви плаша излишно, но миналата година заради авария на централен водопровод седяхме три дни без вода. После я пуснаха и на следващия ден-пак цял ден без вода. Това за Младост и Възраждане. Съчувствам ви много, запасете се с вода поне за един ден напред.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Мдаа, за късмет точно при нас няма вода  Tired Но пък се случва често, тъй че сме свикнали. Дано до утре вечер поне да дойде...
Днес са взели детето в яслата, но утре може и да ги връщат вече

# 8
  • Мнения: 6 871
И аз съм свикнала с липсата на вода, но този път като по чудо имаме...дано не решат и тук да я спрат.

# 9
  • Мнения: 4 585
Това не е случайна авария. Някаква строителна фирма при изкопни работи отнесла тръбопровода на дълбочина 5м по 8 м дължина. Фирмата ще отнесе много солидна глоба, но от нея потребителите няма да закачат нищо. А би трябвало. Първо за причиненото неудобство да са на сухо, а после водомерите им ще въртят въздух докато протече, и мътна, кална вода докато протече чиста.

# 10
  • Мнения: 282
Тези от ВиК са направо за убиване - поне да вдигат телефоните и да дават някаква реална прогноза. Сума ти народ ще стои без вода "неопределено време", а после ще си платим даже за този лукс. Чух, че за отстраняване на повредата ще са им нужни 4 дни!!!Дано да няма болни като пуснат водата, кой знае какви зарази ще тръгнат, въпреки компетентните указания на здравните служби.
А ние гражданите какво да правим?!
Ако има кандидати да ги съдим, да ми пишат на лични!

# 11
  • Мнения: 740
Миналата година Възраждане пострада сериозно от подобна авария. Съчувствам на потърпевшите.

# 12
  • Мнения: X
По последна информация, на телефонния секретар на ВиК е записано съобщение, че водата ще бъде пусната утре към 15:00ч.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 227
По последна информация, на телефонния секретар на ВиК е записано съобщение, че водата ще бъде пусната утре към 15:00ч.
Мерси, значи при нас да я чакаме през нощта  Sad

# 14
  • Мнения: 282
При нас вчера водата спря в 19.30ч окончателно. Не знам кога е станала аварията, но предполагам, че поне 5ч е "спирала". Утре през нощта ще дойде значи, а ще можем да я ползваме след два дни!!!

Общи условия

Активация на акаунт