Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 358
какви са отношенията ви с таткото след раждането на децата и кога намирате време и сили за секс? Имам чувството че моя татко ме ревнува от децата. Нямаме никакво време за нас двамата, а за секс да не говорим. Отношенията ни са се оптегнали до крайност. Може и да се разделим. Как е при вас. Имахте ли такъв проблем и как го решихте? И само да кажа че кърмя, че сме основно на кърма и то ги храня на поискване, т.е. понякога една след друга, понякога не.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 229
   Време за секс, веднага след окончателното им нощно преспиване, след като заспят дълбого и поне ще спят 2-3 часа без да се разбудят  Simple Smile
   До към шести месец та дори и годинка обаче имах малко проблеми аз - тоест сухота и липса на желание за секс. Това е често срещано при кърмачките, а и скоро четох в един сайт че е един от методите на природата да ограничи възможността за забременяване докато кърмиш. Все още не ми е възстановен и цикъла, но от това не се оплаквам  Simple Smile
   
Цитат
  Prolactin is the ultimate sex drive killer. A woman’s sex drive can almost completely disappear when prolactin levels are high. Many people are aware of this for some time after giving birth and while breast-feeding, when prolactin levels are naturally high.
- Пролактина е убиец не сексуалното желание. Желението за секс при жените може почти напълно да изчезне когато нивата на пролактина са високи. Много жени имат този проблем след раждане и докато кърмят, когато нивата на пролактина са естествено високи. Малко е свободен превода  Embarassed
     С таткото нямам проблеми, просто той много добре разбира положениео, а и през ноща ако се будят често, реално той става да ми ги подава и знае какво е положението. Опитай се да поговориш с него и да обясниш какво е положениео и че няма постоянно да е така. Включвай го да помага повече с малките за да може и той да е изморен и да не му остава и на него време. А понякога просто се настрой позитивно, опитай се да ги приспиш и да си отделите време само за вас двамата. Ако трябва извикай някоя баба която да ги гледа за няколко часа поне и излезте някъде само двамата. Колкото по-големи стават, толкова по-диви, но все пак е малко по-лесно. И кърменето дори и на поискване все пак намалява  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 355
Естествено е, че покрай грижите с децата няма да ти е много до любов. Доста е трудно, наистина, но не се отчайвай и в никакъв случай недей да мислиш за раздяла...приеми го като временно изпитание на издръжливостта и връзката ви. Аз нямах проблеми с желанието, само сили и време да се намираха повече.
А вниманието помежду ви също е много важно. Ние викахме някоя от нашите баби за по 2-3 часа и излизахме, обикновено съботните следобеди, разхождахме се, хапвахме, говорихме си и се прибирахме да къпем и кърмя. Бяха много романтични излизания, само ние двамата, малко откраднато време....сега като пиша си мисля, че трябва пак да започнем да го правим Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 069
Ох, милата, предполагам какво ти е. Аз не можах да кърмя моите момчета и за това проблеми не съм имала. Но както ти е казала Айла този пролактин определено много бърка нещата. АЗ преди време имах проблеми с него и наистина желание за секс и любов нямах никакво.

Но сега пък сме с три деца и пак успяваме да откраднем малко от нощното време за нас. ЕЕЕЕЕЕЕ, може някой да "пъшка" наравно с нас, но докато не се разплаче не му обръщаме внимание. Може да ти прозвучи малко тъпо, но се опитай да се насилиш и да обърнеш внимание на таткото. Апетитът идва с яденето.
Нормално е да се чувства пренепрегнат. Опитай се да не мислиш за раздяла, най-лесно е да избягаш - по-трудно е да се справиш с проблема. Ако сега успеете - по-натам ще е по-лесно във всички ситуации - болести при децата, моменти на безпаричие и т.н. Опитай се да го включиш в повече дейности - къпане, масаж, гимнастика и т.н. Ако се почувства полезен ще е по-добре за него.

# 4
  • Мнения: 7 803
при нас нещата, не само не се оправиха, но се влошиха 2 години след раждането. та сме разделени. не знам какво да ти кажа, дано при вас се оправят нещата  Peace

# 5
  • Мнения: 1 895
Първо говорете. После преценявай какво е добре за теб и децата. Ако проблема е просто липсата на време за вас двамата - намерете такова. Не позволявай нещо дребно да провали отношенията ви.Много е възможно да е само временно сътресение, докато всички се настроите към промените в живота ви. Дано се наредят нещата при вас. Но ако не ви е писано...Не се отчайвай - тук сме живи примери, че човек може да се справи сам с всичко Wink

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 15:55 от Kremi (двойна доза)

# 6
  • Мнения: 7 640
Мисля, че за да прояви разбиране и съпричастност, татко трябва да е активно ангажиран с бебетата. Трябва да е наясно, че работният му ден не свършва с прибирането у дома. Особено полезно е да ми оставиш децата за час-два да разбере откъде ти идва умората и стреса.

Браво и на мамите юнашки, които успешно са справят и сами!
Шапка ви свалям!

# 7
  • Мнения: 288
.. и аз да се .......  Laughing ..
.. в началото съпругата   Heart Eyes се оплакваше от сухота и беше доста стегната .. непрекъснато се ослушваше и т.н. .. имало е случаи в които съм се чувствал супер неудобно .. като че ли насила го прави ... и сигурно е имало и такива моменти .. за сухотата се опитахме да решим проблема като купих един лубрикант /крем/ от един секс-шоп .. мисля че доста ни помогна .. другото беше .. че започнахме да спим в друга стая .. но като цяло .. най важното за мен е това вечер като се прибра максимално да се опитам да и помогна .. и да я отменя в грижите за децата докато ги сложим да спят .. съхранените от това сили .. има в какво да вложим  Mr. Green ..
.. така .. да Ви кажа и другата страна какво мисли ..   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 895
Ако по-голямата част от "другите страни" правеха като RadoMit нямаше да има нужда от такива теми Wink

# 9
  • Мнения: 7 803
Ако по-голямата част от "другите страни" правеха като RadoMit нямаше да има нужда от такива теми Wink
и самотните майки щяха да са значително по-малко  Peace

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 13:12 от Дъмпера

# 10
  • Мнения: 288
Ако по-голямата част от "другите страни" правеха като RadoMit нямаше да има нужда от такива теми Wink
.. мерси .. приемам го за похвала .. лошото е .. че не винаги се получава и при мен .. като при всички .. си има дни в които всичко е наопаки ..  Tired .. но мисля че е лична отговорност на всеки .. да се бори с дяволчетата в главата му .. и да не им позволява да надделяват ..  Sunglasses
.. в общи линии .. всичко опира до това .. кой колко "зор" си дава .. за поддържа отношенията с половинката си на "приемливо" ниво .. защото .. пикове и дупки .. винаги ще има ..  bowuu

# 11
  • Мнения: 3 638
Аз не знам дали съм изключение, но при нас раждането имаше почти обратен ефект, сякаш ни сближи още повече, дори от сухота не се оплаквам, въпреки че кърмя. А и както казва Нели апетитът идва с яденето.
Наистина в началото е доста тежко, може би имах късмет, че девойчиците са кротички, а и таткото имаше възможност да вземе отпуска и после да работи от вкъщи и си беше при нас, че тук и двамата сме чужденци и друга помощ нямаме. Старая се да не го пренебрегвам и да го включвам максимално в грижите около бебетата и домакинските работи, без да го критикувам, така се чувства полезен и удовлетворен.
Иначе е научно доказано, че при стресови ситуации за съжаление изчезва първо желанието за секс  Sad При всички случаи не мисли за раздяла толкова отрано, понякога нещата изглеждат по-черни, отколкото са всъщност. Защо не опиташ да кърмиш бебетата заедно? Аз от самото начало като се събуди едната и будя и другата, сега сами си се будят заедно. Иначе е наистина много уморително и целият ден си заминава само в кърмене. Все пак трябва да имаш малко време и за себе си.

# 12
  • Мнения: 649
Аз не знам дали съм изключение, но при нас раждането имаше почти обратен ефект, сякаш ни сближи още повече, дори от сухота не се оплаквам, въпреки че кърмя. А и както казва Нели апетитът идва с яденето.
 
Фата, и аз да се изкажа по темата. Първите 3-4 месеца селд раждането бях като ...  Blush нямах и аз никакви проблеми със сухота или липса на желание, напротив. Но.. после, какво ли стана, изведнъж и желанието ми секна, и сили нямам, оттам и отношенията ни с мъжа ми се влошиха. Сега, вече работя (това чаках, за да видя дали ще се оправят нещата) и наистина всичко се нормализира (е, за един месец нищо не минава, но поне има подобрение Flutter).
angala, дано и при теб се получи така, пожелавам ти и по-рано!!! Praynig

# 13
  • Мнения: 2 757
Четох в книга за близнаци, че бебетата могат и често са причина за раздели поради добре познатите на всички ни причини. И ние не сме изключение, и такива мисли ми минават през главата като ми прикипи. Но като цяло изобщо не ща да се развеждам. Не знам мъжо как мисли, то не ни остава време да си говорим. Напоследък и се изсели в др стая да спи, че не издържа. На мен така ми е по-добре щото нощем само се нервеше и  ми се зъбеше като че ли аз съм виновна, че бебета реват. Дори не помага, а ако реши да го направи изпитвам страх да не повреди децата, щото като е бесен и е доста груб с тях.
За секс нито имам сили, нито желание, той го вижда, но си мълчи - кой знае кво си мисли. Ако попита ще му отговоря на въпросите, щом не пита значи не го интересува и аз си трайкам и така. Мисля, че близнаците са голямо изпитание и проверка дали връзката ни е истинска. Ако издържи - супер, ако не - да сме живи и здрави  Peace
А в нашия случай помощта от баба се оказва повече вредна за връзката ни, защото нашата баба (моята мама) е непоносим дразнител и само се караме, което адски дразни мъжа ми. При първа възможност ще я разкарам. Само да си намеря свестна детегледачка, че сама с 3 просто не смея да остана Blush

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 358
Ами той проблема не е само този, но това е проблема според таткото. И той е непоносим през нощта. Като зареве някое бебе и му се наложи да стане е направо зъл. Понеже те се будят една друга сме ги разделили в двете стаи и просто трябва да ме извика, ако случайно аз не съм чула че плаче и ако кърмя едната да подържи другата 10-тина минути, но той не може  да ги държи и "през ноща" и я оставя да реве. Това ни е един от проблемите. Другия е че таткото си стои вкъщи да ми помага за децата, но по скоро ме ядосва, защото ги гледа 15-тина минути и после иска те да седят мирно до него в столчето за кола докато той си играе на компютъра или гледа ТВ. Не иска да почне работа, защото си гледал децата. Има и още, но не ми се пише. А понякога имам желание за секс, но той тогава няма. Оставяли сме ги за по 2-3 часа, но точно тогава пак няма желание от негова страна.
А и имаме много разправии относно възпитанието и гледането на децата. Та не знам. И на мен не ми се развежда, не знам защо още го обичам, времето ще покаже. Но повече компромиси с мен и децата заради него няма да правя. Знам че ще се справя сама/ с помощ от майка ми де/ ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт