За една още по-красива Коледа

  • 5 889
  • 30
  •   1
Отговори
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Здравейте на всички! People Santa

Наближава вече Коледа и треската около празниците. Разглеждах теми за коледно приготовление от 2005 и 2006 - много интересни и приятни. Ако никой вече не е пуснал, реших и аз да ви питам какви идейки са ви хрумнали за тази година да украсите или да приготвите за празниците. За нас ще е специална коледа, нашият татко ще се прибере след 1 година работа извън БГ и искам да му създадем топлината и уюта на дома и особено по Коледа. Така че ще се развихряме явно, но исках да посъбера и малко идейки и от вас. Иначе съм решила да си поиграя със сладкиш като коледна елха, хартиени снежинки по прозрците и лампички по терасата. А вие?

а ето и старите теми, които открих

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140804.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55365.0

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 11:41 от Mimito_bg

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
Тема, която приятно стопля душата Hug
Връщам се да изчета старите, че не съм ги чела, и ще следя тук за нови идеи.

# 3
  • Мнения: 1 279
Страхотни идеи!Благодаря!!!
От както захладня и ме обзе едно предколедно настроение, не е за разправяне! Hug Всяка вечер се ровя из нета и си тегля коледни песнички, с които "изтезавам" още от сега фамилията! LaughingДори елха ми се украсява, ама рано ми се вижда все още.
Страшно ми хареса "календарът" от ролките на тоалетната хартия!Децата ми обаче са 2, т.е. чак толкова много ролки не бих могла да събера до 01.12  newsm78 , та затова ще гледам да смествам по-дребни нещица вътре, та да има и за двамата.В обедната почивка отскочих до една книжарничка и си взех зелена хартия, ножица и лепило си имам  Grinning , остава да действам!
Иначе и аз, и щерка ми останахме очаровани от красотите, които съфорумките ни са сътворили за предната и по-предната Коледа.   bouquet Невероятно, наистина!Винаги съм се възхищавала на хора с такива страхотни идеи и талант да ги осъществят!

# 4
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
и още една коледна тема за реализация в кухнята

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10463

# 5
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
още едно местенце с идеи

http://www.kidsweb.de/weihnacht/weihnachten.html

а аз вече купих боички за стъкло и мисля на малки чашки или бурканчета да нарисувам коледни мотиви - камбанки, елхички и да ги ползваме за свещници с тея малките свещички

# 6
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
още една темичка с идейки

# 7
  • Мнения: 3 034
ами не зная дали ще е много по-различна украсата от друг път, ние си падаме по традиционна украса и такава я правим, разликата е, че се увеличава ежегодно, защото аз не се удържам покрай коледните щандове  Joy но украсявам всичко - отвън пред къщата фигури на Санта и еленче, май е Рудолф нашият  newsm78 вътре още от антрето - клонки, топки, по прозорците залепям снежинки с блясък, чорапите над камината, гирлянди като борови клонки и такива венци, елхата естествено, в другите стаи правя отделна украса в зависимост от цветовете там. масата в трапезарията още от началото на декември ще я покрия с коледна пътечка и в свещниците ще стоят коледните свещи, а за самата Бъдни вечер вече ще е с покривка, венец и т.н.  Simple Smile у нас е много обичана Коледата и едвам я дочакваме вече, и аз съм свалила коледна музика и филми и отсега загряваме  Hug

иначе в кухнята както обикновено - другата седмица ще направя щолена и меденките в различни формички и с глазура, за да омекнат и узреят до Коледа, другите ястия са си традиционните   chef

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 01:38 от simplyaven

# 8
  • Мнения: 686
Много интересно,аз още се чудя какво ще правя тази Коледа,че и за нас ще е специална.Засега ще черпя идеи от вас,а когато сътворя ще ви го покожа

# 9
  • Мнения: 172
Поздравления за страхотната тема   bouquet
Обожавам Коледа. Духът й ме хвана началото на ноември, но се сдържам и декември ще украсявам. Ще черпя идеи от тук с удоволствие.
Може ли да споделите кои коледни филми гледате и къде ги намирате?
Аз лично след доста ровене нищо не намерих. Купих си две dvd-та на Дисни. Едното е страхотно попадение, по-късно ще погледна как се казва и ще споделя с вас. Детско е, анимационно, но историите в него бяха толкова трогателни, че дори поплаках, ако трябва да съм честна.
Същото въпросче имам и за песничките. Намирам коледни песни, но не класическите, които толкова харесвам, а на Кристина Агилера например. 

# 10
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978


ние също все сме на анимации - обикновено с Мики Маус на Дисни - имаме две, три филмчета
мисля тази година да намеря и коледното филмче на семейство Флинтстоун, а и някои игрални филми - аз на Коледата невъзможна винаги съм се забавлявала, и класиката Сам вкъщи. Много харесвах и един коледен филм с Джим Кери - Мр. Гринч

музика цяла година свалям и съм събрала вече добра коледна фонотека, и на работа вече си пускам песнички и ми създават наистина коледно настроение, нищо че е още раничко

нека и да си разкрасим темичката със коледни мотиви



# 11
  • Мнения: 950
Поздравления за хубавата тема , но аз лично още не съм на тая вълна ,но се замислям вече  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 034
влезте в google.com, напишете christmas torrent, christmas music torrent или christmas movies torrent и ще ви изкара страшно много. големите торент сайтове имат и специални секции за Коледа. аз свалих един голям торент с ужасно много класически песнички наедно, за съжаление беше преди време и не помня точно от кой сайт, но през Гугъл. вчера пък свалих Deck the Halls, обаче не са със субтитри там филмите, защото сайтовете са на английски. можете все пак от там да гледате оригиналните заглавия и после да ги потърсите в Арена или Замунда  Peace

за съжаление нямам снимки от миналата година, но от другата седмица ще започна да пускам първо кулинарните постижения, а от началото на декември ще пусна малко по малко и украсата  Hug

# 13
  • Мнения: 172
Благодаря ви за отговорите! Сега ще потърся отново и ако открия нещо по-специално ще споделя. А това е филмчето, за което писах по-горе http://i.dir.bg/kino/bposters/pos3311.gif Надявам се да ви хареса.

# 14
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978


точно това е фимчето, което гледахме снощи с дъщеричката ми - много й хареса, и на мен много ми допадна, много предпразнично настроение има в него

Общи условия

Активация на акаунт