за приеманите витамини за и против

  • 5 478
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте бъдещи мами аз вече съм 4 месец но все още не съм приемала витамини под формата на хапчета купих си О МАМИ не не сам започнала да ги пия, за сега всичко се развива добре за бебо наблягам на плодовете, зеленчуците, млечните продукти и месото. единственото което приемам това е фолиева киселина. Искам да се допитам да Вас дали всички сте за приемането на витамините  под формата на таблетки. И най вече търся отзиви за витамините О МАМИ! Ако може без изкуствени витамини за мен ще бъде най добре.
Благодаря ВИ предварително за отговорите които ще ми дадете.

# 1
  • Мнения: 16
az sum za priemaneto na dopulnitelni vitamini.piq gravigil ot momenta v koito razbrah 4e sum bremenna.no za o mami moje6 da se konsultira6 s tvoq lekar.vitaminite po nikakuv na4in ne mogat da navredqt na bebo,a po skoro go podsilvat i go predpazvat.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 090
Аз пиех, доволна съм. При все че мибеше дста лека бременността по принцип. И аз много ядох какво ли не - плодове, зеленчуци, риби, меса, млечни и т.н...но си пиех и витамините..

# 3
  • Мнения: 3 478
Аз съм "ЗА" приема на витамини по принцип. Започнах фолиевата и пренаталните преди да забременея първият път и все още карам така Peace За твоята марка нищо не мога да кажа.

# 4
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Пиех витамини по време на бременността, но аз повръщах от самото начало до края, първите месеци отслабнах доста и за мен беше препоръчително. Витамините, за които питаш, не съм приемала, аз вземах едни френски, Supple Mamman мисля, че бяха. Но доколкото разбирам и твоите са предназначени за бременни, така че не смятам, че ще навредят.
Разбира се, от плодовете и зеленчуците в натурален вид по-добро няма. Peace
Лека бременност!  bouquet

# 5
  • Мнения: 748
ако до сега си се хранила правилно, хапваш плодове и зеленчуци и се чувстваш добре може и без допълнителни витамини. ти си знаеш как се чувстваш и ти можеш най-добре да си прецениш.

през миналата ми бременност не пих никакви витамини, а и док беше на мнение, че плодовете са по-добрият вариант. този път обаче смятам, че имам нужда защото се храня нередовно и нездравословно, кърмя, а и в началото на бременността бях постоянно гладна и това мина когато започнах да пия витамини. всъщност пия точно О'мами и съм доволна за сега.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
ЗА витамините съм, даже още пия фолиева к-на. Пиех и Матерна, но ги спрях вече.

# 7
  • Мнения: 1 477
Пиех витамини през цялата бременност.Хранех се ужасно нездравословно.

# 8
  • Мнения: 887
По време на бременността си не съм пила, но въпреки това съм за витамините. Не могат да навредят, разбира се в умерени количества, затова смятам, че трябва да се пият, особено по време на бременност.

# 9
  • Мнения: 1 440
С първата бременност пиех Матерна.
През втората пък точно О'МАМИ.Витамини са,а и на приемлива цена.

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  В началото и дума не можеше да става за витамини,първите 5 месеца повръщах като за световно.После пих,но и д двата случая бяха сезони,в които няма много пресни плодове и зеленчуци. Peace

# 11
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
На мен ми предписаха витамини 5ти месец, преди това според докторката ми нямало смисъл.Специално в матерната има и фолиева киселина, та ми се вижда излишно един път да се пие ФК и после пак да се приема с витамини.

Иначе познавам момичета, които са карали на плодове и зеленчуци и по съвет на доктор не са пили витамини.Т.е. според преценка на лекаря си е дали да пиеш витамини и от кога да ги почнеш.

# 12
  • Мнения: 4 784
Аз пиех, само че Центрум. Доволна съм, особено в това болнаво време е хубаво допълнително да подсилваш организма си.

# 13
  • Мнения: 4 451
При първата бременност пих Матерна. Но при втората, освен фолиева киселина, витамини не съм била. Стараех се да се храня здравословно.

# 14
  • Мнения: 125
 Здравей, galya1982! Аз съм за приемането на витамини по време на бременността. Бих ти препоръчала сокчетата на Hipp за бременни. Аз ги приемах по следната схема - две седмици пия по една мерителна капачка от тях, после седмица почивка и пак. Много съм доволна от ефекта върху мен и бебето. Hug

Общи условия

Активация на акаунт