Търся спешно много добър кожен лекар в София!

  • 14 639
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте! На наш много добър семеен приятел, който в момента живее и работи в чужбина, му е поставена диагноза псориазис. За съжаление вече почти година го лекуват там, но не е почувствал облекчение и няма дори минимално подобрение от това лечение. В момента се подготвят да си дойдат в България, ще са тук началото на декември. Много се надяват именно тук да получат компетентна помощ и адекватно лечение. Именно затова пускам темата, за да не губят време с обикаляне и търсене на наистина добри и утвърдени специалисти в тази област. Наех се да помогна, защото миналата година за познатите ми беше кошмарна, на никого не пожелавам да преживее това, което те преживяха. Именно поради огромния стрес, на който бяха изложени, според мен се дължи и заболяването, но това е друга тема... Благодаря предварително, на всички, които ще се отзоват  bouquet!

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 16:56 от martikom

# 1
Голям ентусиазъм от непознавач на заболяването!
Аз имам същото заболяване от 1978 г.,  също след голям стрес, последван от заболяване от хепатит. Но не съм знаела тогава да питам хепатита какъв тип е бил.
Лекувала съм се, сега само го поддържам - не съм убедена, че мога да се излекувам. А вече и разходите по леченията не са във възможностите ми.
Трябва да се приеме, че ще има козметичен проблем /за съжаление, много видим/.
И се лекува основно с голяма порция "майната му".
Пробвала съм предлаганите лечения от д-р Димитрова през 1993 г./тел. 02 8627376/, облъчвания в камера с ултравиолетовия спектър /1996 г./, всякакви мазила от народната медицина. Изпила съм килограми "сено" /така казвам на билковите смеси, които част от лечителите изпращат заедно с мехлемите си/.
От нищо нямам излекуване.
Поддържам се основно с море през лятото /когато имам възможност и колкото повече, толкова по-добре/. От слънчевите бани две лета получих оток и зачервяване на краката, кожата ме болеше, та не можеш да понасям не само слънцето, а и допира на дреха...
През зимата се мажа 2 - 3 пъти в седмицата с мехлем от д-р Порязов /Своге, тел. 0726 2193; 0726     4921/. Той не преглежда, изпраща го с наложен платеж по пощата. Предлага и билки /при мен нямаха ефект, въпреки че изпих  и двете предложени ми дози/.
Пила съм и съм се мазала с алое от "Хербалайф" - без резултат. Дори мазането ми подсуши допълнително кожата.
От опит ви казвам - едно и също лечение влияе различно на пациентите. Заболяването е с неизвестен генезис. Наследствено е - казват го пациентите. При част от тях се е отключило за пръв път, често обаче се проявява при децата или внуците. Затова по - правилно е да се каже " Не знам да има в рода ми болен".
Категорично против съм срещу използването на кортикостероиди. В началото се повлиява добре, но после ...
Надявам се да не съм ви обезкуражила!
И пак да кажа - спокойствието /особено при вашия случай/ е най - доброто лечение. Подпомогнато с нещо допълнително. Без големи очаквания, без взиране всеки ден - намаля ли петното, започна ли да отънява плаката, свива ли се...

# 2
Аз също имах псориазис, оправих си го, после и на няколко души съм помогнал, имам специална книга по въпроса.
Мисля, че мога да съм полезен. Само че немам нерви, защото всеки знае, че "това не се лекува". Като знае, да си боледува.

Мога да кажа доста по въпроса. Ама няма да е тука. Просто ако искате, може да ми се обадите.

д-р Петър Найденов

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Препоръчвам ти д-р Албена Ангелова - дерматолог . Кабинетът й е в 29-та поликлиника в ж.к Гоце Делчев. На третия етаж.
Телефонът й е 0899 41 91 81

От осем доктора тя единствена постави точната диагноза на сина ми. Страхотен лекар!

# 4
  • Мнения: 1 322
И аз съм за Албена Ангелова.

# 5
Здравейте!Дъщеря ми има проблем със акнето.Моля да ми препоръчате добър лекар или някакво ефикасно лечение. Praynig

# 6
Д-р Чолакова в 8ДКЦ София ж.к.Надежда-1 лекува акне .Помогна ми и съм  с кадифена кожа на лицето.Съвет :не пробвай с прословутия Лептен-не действа.Д-р чолакова е много добър кожен лекар,преди да ходиш на козметик или да си купуваш всякакви мазила,отиди при нея.Работи   с талон от личен лекар  или платено-15лв.първа смяна е в ъв вторник и четвъртък,  втора смяна /от14ч.-19ч./е в понеделник,сряда ,петък.тел.9361227 вътр.238-звънни и говори с нея

Общи условия

Активация на акаунт