Сподели за твоите плодови и зеленчукови сокчета :)

  • 497
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 533
Мили мами, открих разни линкчета, пък и четох доста от постингите на тази тема, та реших да сберем споделеният опит с въздействието на различните фреш- комбинации, от които вие сте останали доволни  Hug
Ето и нещичко от мен, пък вие ще допълвате  bouquet :
Ето и повече информация за най-популярните сокове (фрешове):
Портокалов сок
Богат е на витамин С, различни минерали и антиоксиданти. Според някои изследвания неговата всекидневна употреба намалява вероятността от рак на стомаха, устата и гърлото с до 50%. Дерматолози препоръчват дори да намазваме с него кожата си при пребиваване на силно слънце, тъй като това способства за намаляването на вредното въздействие на слънчевите лъчи.
Сок от нар
Нарът е богат на аскробинова киселина. Сокът от него е препоръчителен при изтощаване, малокръвие, атеросклероза, респираторни инфекции, бронхиална астма, ангина и радиационно облъчване. Той помага и при захарен диабет и стомашно-чревни разстройства.
Доматен сок
Подходящ е при разстройства в обмяната на веществата и сърдечно-съдови заболявания. Съдържа много калий, необходим за поддържането на сърдечния мускул.
Сок от ананас
Той съдържа уникалното вещество бромелаин, което способства за изгарянето на мазнините. Този микроелемент притежава и подмладяващ ефект. Специалистите препоръчват употребата на ананасов сок и при заболявания на бъбреците и ангина.
Сок от грейпфрут
Той също помага в борбата с наднорменото тегло, като подобрява храносмилането, активизира дейността на черния дроб и възпрепятства образуването на мазнините. При редовната му употреба нивото на холестерол може да намалее до 18%.
Сок от зеле
Препоръчва се при хемороиди, болести на дихателните пътища, на черния дроб. Малко известен факт е, че съдържанието на витамин С в зелето е повече в сравнение с това в лимоните. Този сок облекчава болките в областта на корема и извежда шлаката и холестерола.
Сок от тиква
Полезен е при нарушаване на обмяната на веществата, затлъстяване, захарен диабет, камъни в бъбреците и пикочния мехур. Препоръчва се особено на мъже, страдащи от възпаления на простатата.
Ябълков сок
Притежава диуретично действие. Особено полезен е за хората на умствения труд - резултатите от изследвания показват, че веществата, съдържащи се в него, защитават клетките от оксидантен стрес, който води до нарушаване на паметта и намаляване на мисловния капацитет. Сокът се препоръчва и при инфекциозни заболявания, настинка и гнойни рани.
Сок от краставици
Той е най-широко използвания в козметиката сок. Смята се, че намалява слънчевите петна, прави луничките по-незабележими и помага в борбата с мазната кожа, а има и избелващ ефект.
Сок от картофи
Помага при възпалителни процеси, изгаряния, стомашни кръвотечения, кожни заболявания (дерматит, екземи, гъбични поражения) - марлена превръзка се напоява и се поставя върху възпаленото място.
Сок от праскови
Подобрява работата на черния дроб, способства за преработването на мазната храна, повишава съдържанието на хемоглобин в кръвта, съдържа голямо количество бета-каротин (витамин А), калций, витамин В2. Този сок се препоръчва при сърдечно-съдови заболявания и анемия.
Лимонов сок
Поддържа в норма артериалното налягане и е профилактично средство срещу инфаркт, инсулт и други заболявания на сърцето. Има и силно антисептично, противовъзпалително и имуноукрепващо действие. В съчетание със сока от чесън той се прилага дори за потискане на някои симптоми на СПИН.
Препоръки при приготвянето на на сокове:
1. Използвайте само пресни плодове и зеленчуци без червеи и гнили части.
2. Приготвяйте соковете сами.
3. За максимален ефект ги пийте на малки глътки, не по-късно от 10 минути след приготвянето им.
4. Плодовете и зеленчуците трябва да се почистват непосредствено преди изстискването им.
5. Соковете да се пият поне 30 минути преди хранене.
6. Сокът от плодове с костилки (сливи, праскови, кайсии) не трябва да се смесва с други сокове.
7. Не е задължително да се белят плодовете с тънка люспа (ябълки, круши кайсии).
8. Не правете сок от меки плодове папая, авокадо, манго, смокини, банани.
9. Петната от сок по дрехите могат да се премахнат с помощта на сода или растителна мазнина.

Дано ви е интересна темичката, аз поне се вдъхнових  newsm44 newsm51

# 1
  • София
  • Мнения: 161
мен много ми харесва комбинацията жълта ябълка, банан и ягоди, както и класическото портокал, мандарина, грейфрут и лимон  cheers

# 2
# 3
  • Мнения: 533
Луничке, имаш ли някакви впечатления за отслабващ или тонизиращ ефект? Мен много ме заинтригува сока от тиква? Нямах представа, че топи мазнинки  Crazy

# 4
  • Мнения: 533
Миранди, извинявай, уж четох, е това съм го пропуснала  Confused Все пак е повод да припомним твоята темичка поне  Hug

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 161
Луничке, имаш ли някакви впечатления за отслабващ или тонизиращ ефект? Мен много ме заинтригува сока от тиква? Нямах представа, че топи мазнинки  Crazy

първия коктейл с банана е супер засищащ, а втория е по-скоро тонизиращ

# 7
  • Мнения: 4 151
Sladune интерсно инфо.Мерси.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт