Учител по китара

  • 19 097
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 743
Здравейте Hug
синът ми е на 11 години и от известно време непрекъснато ми говори, че иска да свири на китара. Можете ли да ми дадете координати на учител, който да идва в къщи събота или неделя. Става въпрос за кв. Дружба 2.
Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 25 441
А за Стара Загора?  Laughing
Да не пускам друга тема, затова ми се ще да попитам тук (дано авторката не се сърди!   bouquet), ама каква трябва да е първата китара?
Моят е на 14 години и иска китара за Коледа.  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 743
А за Стара Загора?  Laughing
Да не пускам друга тема, затова ми се ще да попитам тук (дано авторката не се сърди!   bouquet), ама каква трябва да е първата китара?
Моят е на 14 години и иска китара за Коледа.  newsm78
  bouquet

Аз имам една чисто нова китара (от моето детство Mr. Green) на Кремона. Синът ми като беше малък успя да й скъса струните Rolling Eyes  скоро ходихме да купим нови, и видях, че има различни размери китари. Тази моята мисля, че ще му е големичка, но искам все пак професионалист да прецени и да каже каква да е китарата.

# 3
  • Мнения: 3 880
ама каква трябва да е първата китара?
Моят е на 14 години и иска китара за Коледа.  newsm78
A той към каква се е ориентирал? Електрическа или класическа?

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Как`Сийке, виж това:
читалище Родина

# 5
  • Мнения: 3 743
Моя син иска да свири на електрическа китара, но си мисля, че трябва първо да се научи на класическа newsm78

# 6
  • Мнения: 25 441
Класическа, естествено. Нали оттам се почва?  newsm78

Благодаря, знам за Музикалната школа. Не съм сигурна обаче дали ще успее да се включи в работното им време и дали няма да се наложи да ходи на частно през уикенда.

# 7
  • Мнения: 3 743
...
Благодаря, знам за Музикалната школа. Не съм сигурна обаче дали ще успее да се включи в работното им време и дали няма да се наложи да ходи на частно през уикенда.

И аз поради тази причина не искам да го запиша в школа. И без това му е запълнена седмицата с английски и тренировки и няма как да вместим и китарата. За това предпочитам да е събота и/или неделя в къщи.

# 8
  • Мнения: 494
Съвет от бивш преподавател в школа-говорете с учителя(учителката) по китара.Не съм чувала за случай,да откажат на дете да го обучават през уикенда.На същата цена е най-често.Още един съвет-ако има група по солфеж към школата(не знам как е сега),много е хубаво детето да ходи-обикновено е само един път седмично,а е невероятно полезно.Вярно,малко е скучно,но няма как Grinning.Според мен ,без това не може.Успех и упоритост на децата ви желая(и търпеливи съседи на вас Laughing Wink)

# 9
  • Мнения: 3 743
Да, има и часове по солфеж веднъж седмично, и аз си мислех за варианта да ги посещава само тях Thinking

# 10
  • Мнения: 3 880
Класическа, естествено. Нали оттам се почва?  newsm78
Това изобщо не е задължително, може да се започне директно с електрическата, ако примерно целта му е да се присъедини към училищната рок група или да си основе собствена такава. Wink

# 11
  • Мнения: 3 743
Класическа, естествено. Нали оттам се почва?  newsm78
Това изобщо не е задължително, може да се започне директно с електрическата, ако примерно целта му е да се присъедини към училищната рок група или да си основе собствена такава. Wink

На моя син точно това му е мечтата - собствена рок група. Но нямах представа, че може да се започне направо с електрическа китара, мислех, че е задължително първо да се научи да свири на класическа Embarassed

# 12
  • Мнения: 3 880
На моя син точно това му е мечтата - собствена рок група. Но нямах представа, че може да се започне направо с електрическа китара, мислех, че е задължително първо да се научи да свири на класическа Embarassed
Предполагам, че е голямо предимство, но в никакъв случай задължително Peace
Зависи от желанията на детето.
Въпреки това го насочи незабележимо към класическата, че е по-тихичка Wink иначе ще ти гръмне главата от заглушителни звуци, които в началото, за капак, ще са и доста фалшиви Simple Smile

# 13
  • Мнения: 25 441
Виж, за солфежа не се сетих. Естествено, че е много полезен. Най-малкото, обогатява общата култура.  Laughing
Не ми се иска да започва с електрическата. Едно, че класическата я харесвам повече ( Mr. Green(, второ, чувала съм, че който може да свири на класическа, няма проблем да просвири и на електрическа. Обратното май е по-трудно.
И трето... Не се знае дали ще потръгне и колко ще изтрае меракът му. Затова предпочитам по-евтиния вариант. Живот и здраве, стига да му се удава, ще мислим и за нещо повече, но по-нататък.

# 14
  • Мнения: 3 743
...
Въпреки това го насочи незабележимо към класическата, че е по-тихичка Wink иначе ще ти гръмне главата от заглушителни звуци, които в началото, за капак, ще са и доста фалшиви Simple Smile
hahaha
Разрешила съм го този проблем Wink, аз в събота и неделя съм на работа Mr. Green, така че да му мисли баба му (и съседите) Whistling

Общи условия

Активация на акаунт