Въпрос за замразената кърма

  • 570
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 805
Извинявам се ако се повтарям, но имам следните въпроси:
Колко време може да стои замръзена кърмата в фризера?
Колко като количество минимум има смисъл да замразим?
Може ли например изцеждаме и ако не е много да оставивим кърмата в хладилника и на следващото кърмене да доизцедим и тогава да замръзим?
Не се ли губят накои съставки на кърмата след размразяване?
Има ли вода в кърмата след размръзяване?
И само се притопля ли или трябва да се  преварява? Тогава може би наистина ще се изгубят накои полезни съставки?
Извинявам се за многото въпроси, но които може да пише.
Благодаря предварително.  Grinning

# 1
  • Мнения: 5 228
Колко време може да стои замръзена кърмата в фризера?  
Arrow Кърмата може да се съхранява във фризера до 3 месеца.
Колко като количество минимум има смисъл да замразим?  
Arrow Според мен и 30 грама има смисъл да се замразят, все ще ти влязат в употреба.
Може ли например изцеждаме и ако не е много да оставивим кърмата в хладилника и на следващото кърмене да доизцедим
и тогава да замръзим?
Може да се съхранява в хладилник до 24 часа, т.е. можеш да събираш изцедената кърма от целия ден и например вечерта да я замразиш.
И само се притопля ли или трябва да се преварява? Тогава може би наистина ще се изгубят накои полезни съставки?
 Arrow Замразената кърма се затопля на водна баня или се оставя на стайна температура да се замрази. Не се вари.
На тези въпроси мога да ти отговоря, за съставките не съм съвсем на ясно.

# 2
# 3
  • Мнения: 105
HI, az sa6to dsta bjh pro4ela za zamrazjvane na karmata i poneje imah dosta, zamrazjvah vsi4ko, otnosno vremeto na prestoi, 6 mese4na karma davah na Alice i tj ne prave6e razlika, vse o6te si imam i i davam, malkite koli4estva v plik4etata sa dosta udobni sled vreme, za6toto ti pravjt to4na dozata, az za da spestj pliketa palneh 180ml i v posledstvie pri razmracjvane te mi te4at, no ne mi e jsno dali tekat ot golemijt obem ili ot vremeto na prestoi pri munusovi temperaturi.

# 4
  • Мнения: 303
Гинекологът, който ме изражда каза, че се губят протеините и полезните съставки при замразяване на кърмата..не знам вярно ли е и до колко  Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 2 493
някъде тук във фрума бях чела че с егубят 30% от хранителните качества... , но кои са точно тия 30 % нямам идея.
аз я съхранявам до максимум 3 месеца...

Общи условия

Активация на акаунт