Всичко за Пукет.

  • 23 433
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Момичета, искам да попитам тези, които са ходили - впечатления, цените, важни места, кои плажове, какво да не се пропусне, какво може да се пропусне... всииичко което се сетите ще ми е интересно да прочета.
Може и  снимки от почивката ви  Crazy  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 655
Много неща има писани за Тайланд. Аз лично от там много инфо бях събрала преди да тръгнем, дори аз бях пуснала темата. Месец февруари 2007 бяхме там. На много екскурзии ходихме: острови Пи Пи, Корал, Симилани, Джеймс Бонд. Ходихме и на сафари със слонове. Аз лично съм много впечатлена от морето и неговите обитатели, а също от красотата и екзотиката на Тайланд. Голям фен съм на морските деликатеси и ако ти също си фен ще ти хареса храната. Аз ядох само скариди, лобстери, краб, стриди и други подобни и 10 дни не ми омръзнаха. Ако имаш някакви конкретни въпроси ще ти отговоря с удоволствие. Ето снимки от Тайланд.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114231

p.s. Дори аватара ми е от там -остров Пи Пи

# 2
  • Мнения: 6 167
Страхотни снимки!!!

Аз не разбрах вие сте били на Пукет и от там сте ходили на тези екскурзии?

# 3
  • Мнения: 11 747
Да,Лени.
Отиваш на Пукет и там на място ти се предлага една доста богата палитра от екскурзии за по ден.Има екстремни,има и по-спокойни.Обикалят се съседни островчета,лагуни,подводни пещери.Ходи се по джунгли,рафтинги,слонинги  Laughing и прочие.
Цените на тези екскурзии варират в доста голям диапазон в зависимост от мястото,където са закупени.Ето и моите снимки - не са ми всички,само някои.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=30857

# 4
  • Мнения: 6 167
Ах, какъв кееееф!  Hug
А българите си купуваме визи на място, нали?

# 5
  • Мнения: 11 747
Ето темата за Тайланд
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156046.msg3013272#msg3013272

има доста инфо,но едва ли изчерпва всичко. С удоволствие ще отговоря на всякакви въпроси свързани с Пукет и рпочие! Hug


А,видях че я знаеш тази тема.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 10:28 от pina

# 6
  • Мнения: 6 167
Благодаря за линка!
На мен ще ми е първи път в Пукет, на мъжа ми 17ти.  Crazy  Но той след цунамито не е ходил.
Аз държа да си събера  информация и от тук, особено за екскурзиите искам да ми е ясно предварително.  Peace

Ако мод реши, може да я изтрие тази тема, след като има такава хубава за Тайланд!

# 7
  • Мнения: 11 747
Ами аз само веднъж съм ходила,колко жалко! Sad Надявам се да има и следващ! Grinning

Ами на Пукет по нищо не личеше,че е имало цунами.Също и на Пи-Пи,а там е било страшно.В сайта на Пукет видях снимки от трагедията,наистина островчето е било пометено,жертвите са били много,почти всички доколкото помня.
Бях март месец 2006г и там по нищо не личеше,че е имало трагедия,дори по лицата на хората - толкова усмихнати! Grinning
За екскурзиите - най-практичния съвет,който мога да дам е да се пазарят от местни агенцийки,че цената е 2-3 пъти по-ниска от тази на посрещащата агенция.
Лени,ако имаш по-конкретни въпроси,че аз мога да напиша реферат за там,пък надали хората ги интересува... Confused

# 8
  • Мнения: 1 655
 Ех, Пина и аз като теб мога много да напиша. Само какви спомени имаме от там - страхотно беше. Винаги се сещам за теб, колко много инфо ми даде преди да тръгна. Дано пак имаме възможност да се върнем някога там, а и  има  още много неща които да видим.

# 9
  • Мнения: 11 747
dolores, и ти като мен - видиш ли тема за Тайланд и си първа пушка! Grinning Hug Личи си,че ти е харесало!
Ох,и аз мисля,че има още много да се види.Ти ме запали за двата острова - Рача и другия не се сещам сега,дето аз не съм ходила.Мисля следващия път да не ги пропускаме.И не само това,разбира се.А,и Краби много държа да видя.
Абе 20 дена трябват там,за 10 дена не се сварва.Разбихме се от ходене тогава,не ни стигаше денонощието.
Пусто,защо е толкова далече и е толкова скъп самолетния билет?! smile3518

# 10
  • Мнения: 1 417
Ах, какъв кееееф!  Hug
А българите си купуваме визи на място, нали?
Не поставя се в Бг от Консулството на Тайланд или някаква подобна инстанция. Поне преди беше така, но сега като се сетя май имаше някаква опция и на място newsm78 Все пак по-добре е в Бг, като ги знам какви са там с организацията, може един ден да те мотат, за сметка на това с усмивка Wink

# 11
  • Мнения: 11 747
А,визи ние от тук взимахме - ни издаваха,де по-точно.Чака се 10-тина дена.Искаха бележка от месторабота с посочена заемана длъжност, снимка и май това беше.
В Консулство на Кралство Тайланд - забравих да кажа.

# 12
  • Мнения: 369
Снимките ви са страхотни, скъпи дами!  Heart Eyes

Аз имам конкретен въпрос- може ли да ми посочите ориентировъчни цени на морските деликатеси, ядене и пиене в ресторантите, хотели, кола под наем, екскурзийки? Знам, че е трудно да помните кое колко е било, но плс напишете каквото се сетите. Аз по принцип съм чувала, че е много евтино, но "евтино" е субективна величина за всеки. А и напоследък получих разнородна информация.

Един колега ми беше казал, че за спане, ядене и пиене са му стигали към $50 на ден преди 2 години, но той не обича морски дарове и не помнеше конкретни цени. Предната година ходи там една приятелка и ми твърди, че за няма и три седмици била изхарчила над 5000 Евро Shocked за ресторанти и барове (+ 1-2 екскурзии), като се има предвид, че спаха във вилата на един приятел и нищо не са плащали за нощувките. Само дето това момиче ужасно обича да преувеличава и хич не й вярвам. Дори я хванах в крачка- за едната еднодневна екскурзия тя ми каза, че са платили някаква космическа сума, но гореспоменатият колега беше ходил точно на същата и ми беше казал доста по-малка сума. И като й казах колко беше платил той, тя хък-мък смутолеви нещо и смъкна тяхната цена над 5 пъти!  ooooh! Rolling Eyes

Та ще съм ви много благодарна, ако най-сетне някой разбули мистерията на цените в Тайланд.  Grinning

# 13
  • Мнения: 11 747
Ами в Тайланд е евтино,ама нищо не може да си купиш за 'жълти стотинки' каквито митове битуват в БГ! Naughty

Има и друго,че като навсякъде по света има си гъзарски ресторанти и барове, има и обикновени!

На Пукет,в уличен ресторант - дето изкарват маси и столове на тротоара,най-просто заведение демек,цените на морските дарове са такива - стриди - 4бр. в порция - 4-5лв; краб - 5лв; омар - около 15лв;риба - 10лв. Много вкусно приготвени! Crazy
Цените са приблизителни и са от 2006 година.Може на места да греша,и да не помня вече,ама поне са в този порядък.
В рок клуб на Пукет - малка бира или мохито (горе долу всички питиета) - 8.50лв
В Хард Рок Кафе Банкок - малка бира или мохито - 8.50лв Храната - около 30-40лв на човек.Това са скъпарски заведения - горе-долу.

Еднодневна екскурзия на Пукет с включен трансфер от хотел и обратно до пристанището,път със скоростен катер,посещения на няколко острова,гмуркане с шнорхел,обяд,плодове и мин вода по пътя,с екскузовод - от посрещащата агенция - 120лв - не може да се пазариш.От местна агенция,с която се спазаряваш - 40лв
Екскурзия пак целодневна - посещение на пещера с Буда,маймуни,трекинг в джунгла,рафтинг,обяд,возене на слон - 40 мин,шоу със слон (циркаджилък) - 40лв
И така,екскурзиите са горе-долу толкова като цена.

Ананас - обелен и нарязан в пакетче с клечка за ядене - 1лв.

# 14
  • Мнения: 369
Благодаря за подробния отговор, pina! Явно наистина не е чак толкова евтино, по-скоро малко под нормалното за Европа. Ние сега се спукахме да ядем морски деликатеси на Майорка Crazy и например в страхотен ресторант с много награди цял калмар беше 14 Евро, невероятна яхния от скариди- 13 Евро. А суровите морски дарове бяха направо без пари - цял килограм стриди струваше към 4 Евро (ама ги изхвърлихме, че никой от нас не ги хареса  Embarassed), килограм кралски скариди беше точно 6,40 Евро... Ох, размечтах се пак.   Crazy

Напитките и те ми се виждат скъпи, по ресторантите пак ли са към 8,50лв? Но екскурзиите са наистина евтини, благодаря за идеята да се купуват от местните.

А ходихте ли и извън туристическите места? Да ядете например в ресторант, посещаван от местните? Или сами да се заврете в някоя палмова гора?

Общи условия

Активация на акаунт