въздържане от алкохол и цигари....

  • 1 546
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте мили суфорумци, нова съм тук ,но затова съм си про4ела домашното Simple Smile( в библиотеката) , но имам едно запитване -ако мислите 4е темата не е за тук моля модераторите да я преместят.
Та ние си правим бебе почти четири месеца , но засега не съм видяла толкова очакваните 2 чертички, това естествено не ни обезкуражава, а напротив Simple Smile.
Въпросът ми е следния, откакто бебеправим съм спряла консумирането на всякакъв алкохол и цигари, но все се намира повод (като именен ден, парти и рожден ден) където хората около мен се забавляват а аз все се правя на болна или нещо от сорта и все 6те се намери някои нещо да подметне " е ти с това бебеправене се вманиачаваш много Confused
Вие как сте с този проблем и мислите ли 4е мога да си пийна нещо лекичко Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 660
Мисля, че е чудесно, че се грижиш за това да не приемаш никакви отрови. В края на краищата биха навредили не само на плода, но и пречат на забременяването (цигарите най-вече, за алкохола не знам).
А дали се вманиачаваш - ти си знаеш  Wink

При мен например е така - до овулацията я карам през просото и грабя с пълни шепи от всичко, след това съм "бременна". И така вече половин година. Мен ме устройва - хем нямам угризения, хем пък не си забранявам всичко  Grinning

# 2
Az мисля,4е няма проблем ако е по малко.За цигарите пак_просто не прекалиавай.
 Аz примерно си пих бирика,докато раzбера. Доктора ми каzа,4е това е било фолиева киселина хахахах много е готин  Wink

# 3
  • Мнения: 712
Аз не съм много да давам акъл, но на мен бързо-бързо ми мина порива да съм "бременна" през половината време  Mr. Green И си намерих извинение- до 10-тия ден след ову не се е имплантирал бебо ( и не мога да му навредя), а след това и без това почвам с тестовете  Blush, така че ще го хвана от раз  LaughingПък ако е толкоз срамежлив, че не се издаде известно време (и се крие зад отр. тестове), си е за негова сме тка  Wink Сериозно сега, не мисля, че конкретно с моето пиене на полови чаша вино или 20 гр. уиски от дъжд на вятър бих навредила особено на бебе дето още я го има, я го няма. В моя защитя ще кажа, че дори в календара на бебе-мама като "период на висок риск от вродени дефекти" се посочва времето от няколко дни след закъснение до не помня вече коя седмица.
Така че и аз се втелясвах 3-4 месеца, после 2-3 живях така, а след това открихме проблема у милото и вече не си поставям никакви ограничения...

# 4
  • Мнения: 1 335
Спокойно можеш да си позволиш по някоя и друга биричка или едно малко. Като пушачка мога да те поздравя за цигарите - от тях ако можеш се въздържай. Толкова вглеждане на мен лично ми действа изнервящо. Прекален светец и богу не е драг ....

# 5
  • Мнения: 274
Аз цигарите ги отказах, използвах като стимул бебеправенето - за да ги откажа, но алкохола на съм го спряла, е не се уливаме, но по чаша вино или концентрат си позволяваме всеки ден.

# 6
  • Мнения: 2 751
Цигарите ги зарежи, а с алкохола не прекалявай просто  Peace

# 7
О, благодаря ви много момичета за бързите отговори Simple Smile
В събота моя любим става на 30 години, та по този повод попитах да си имам едно на ум Simple Smile, ще организираме парти в нас и ще има доста гости....и доста пиене. Ами притеснението ми идва от това че на 29 октомври засякохме ову-то и доста работихме по въпроса, и затова малко ме е страх да пийвам Confused Ако си направя тест че за бременност се съмнявам да отчете, тъи като са едва 12 дни оттогава........
както и да е много сте мили всички и дано скоро се похвалим  EFP

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Ми и аз да си кажа .... но без да ме хокате Mr. Green
Аз и пуша и пия и то не е малко , кутия цигари на ден ми отиват, вечер я винце , я бирка , може и твърдо да пийна. Както каза една девойка - "Прекален светец и богу не е драг", това е от както разбрах че се вглеждам много в себе си. Когато стане , ако стане - ще намаля цигарите до спиране и алкохола - той е лесен.

# 9
  • Мнения: 2 751
Ми и аз да си кажа .... но без да ме хокате Mr. Green
Аз и пуша и пия и то не е малко , кутия цигари на ден ми отиват, вечер я винце , я бирка , може и твърдо да пийна. Както каза една девойка - "Прекален светец и богу не е драг", това е от както разбрах че се вглеждам много в себе си. Когато стане , ако стане - ще намаля цигарите до спиране и алкохола - той е лесен.
Абе, и аз правех същото, с изключение на количеството цигари, понеже пуша по-малко.
Месеца, в който е станало бебето, нямам ден без алкохол (бяхме на морето)  Mr. Green
Няма да спираме да живеем, я.
Като стана бебето, спрях цигарите от раз.
Алкохола-също.  Crazy

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Когато забременях бях в стихията на Коледните купони, алкохола и цигарите.Забременях вмомента в който спрях да се пазя.Отпусни си душата и ти си човек! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 741
И аз не съм се ограничавала от нищо,а резултата е налице

# 12
  • София
  • Мнения: 2 100

Няма да спираме да живеем, я.
Като стана бебето, спрях цигарите от раз.
Алкохола-също.
  Crazy

 Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Момиче не се втелясвай много де....Това незначи да се нагълташ с алкохол де Mr. Green
Червеното вино и биричката дори са полезни...особено в тези студени дни.
В месеца в който забременях бях почти всяка вечер на чашка с мавруд....Асеновград Mr. Green Пуших и ходих по кръчми /така просто се беше случило/ с този януари дето са му наредени именните дни един след друг какво да прави човек Crossing Arms Когато видях двете черти спрях цигарите...но бирата не Mr. Green

# 14
  • Мнения: 417
Аз цигарите ги спрях преди година, опити правим от два месеца и си позволявам нещо за пийване от време на време ,че човек почне ли да се вглежда чак толкова не е хубаво, но след овулацията се броя "бременна" smile3503 и не си позволявам вредности

Общи условия

Активация на акаунт