измама по телефона???????

  • 3 811
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Пускам тази тема.защото днес ми се случи нещо странно #Crazy Shocked
Звъни се на домашният ми телефон:
"Аз" -Ало
"Другия"- Здравей,как си позна ли кой ти се обажда?
"Аз -Познат ми е гласа ти,но не се сещам кой си, представи се ако обичаш newsm78(при което съм в чуденка кой е този мъж,ама не мога да се сетя а гласа ми звучи познато,ама някой пътбчовек си внушава,че му е познат гласа)
"Другия" -Е айде  сети се кой може да ти се обажда на този номер от чужбина,искам сама да се сетиш кой съм,много се радвам,че те чувам,отдавна не сме се чували (при което аз пак почвам да мисля,кой познавам в чужбина и отдавна да не сме се чували,и като мислех се сещам за двама човека,единият  не съм го чувала от 4 години,пък сякащ не прилича гласа на неговият,ама знае ли човек,с годините може да се е изменил,другият пък по отскоро)
"Аз"-Не се сещам честно да ти кажа,познат ми е гласа ти,имам двама  познати в чужбина,ама май не си никой от тях(при което премислям пак и се сещам за две имена Владо и Милко)
"Другия" - Ами я назови тези за които се сешащ,аз ще ти кажа дали съм тям,сигурен,съм,че тогава ще се сетиш. )при което аз решавам да спомена имената)
"Аз" - Ами Милко ли си?"Другия"- Милко ли,не не съм"
"Аз"-Владо да не си,други не се сещам
"Другия" - Да Владо съм,как се радвам,че ме позна( при,което аз се замислям малко,че гласа всякаш е по-различен от този на моя познат,ама викам може и да съм забравила,не сме се чували 4 години,питам го,къде е,той ми казва ,ама ти не помниш ли в Палма де Майорка,сещам се и,че моят познат живееше в Испания преди,става разговор,и аз обяснявам как имам детенце на 3 месеца и такива обичайни неща
При което,от другата страна само се повтаря,как се радва,да ме чуе и ми честити за детенцето и кога ще може да се видим,ако няма проблем и още ли съм изглеждала така хубава,което ме изумява #Crazy,викам му ами може и да се видим.И му давам gsm-а си,като все още вярвам,че може да е този мой стар познат,но изведнъж нещо ме заяде отвътре,той ми обяснява как като се прибере след седмица,ще ми се обади да се видим и т.н.т. Тъкмо ще затварям вече и той ми казва,слушай сега,аз ти имам голямо доверие на тебе Shocked,изпратил съм по куриер доста пари,не искам да минават обаче през границата и съм казал,че са документи и лекарства за тебе,може ли да ги вземеш,те ще ги донесат до вратата ти,че няма на кой друг да ги пратя.При което мен яко ме удря съменението за нещо гнило тука и си викам ,а тоя не го познавам,тва е измама някаква и го питам как му е фамилията при което той ми  казва ама не я ли помниш,викам му честно забравила съм я.Той тогава казва Димитров,и ми даде един телефон на който да се обадя ,бил на куриера и да му кажа точния си адрес за да ми ги достави тези "пари".При което мен ми става ясно,че тва е някаква долна измама,защото моя познат фамилята изобщо не му е такава,а и другият от линията ми казва разберете се на този телефон с куриера и аз ще ти се обадя да ми кажеш какво е станало.Казах му ок,но не се  обадих на този номер,никой не се обади повече нито на личния ми телефон нито на домашния.
Та някой знае ли за какво иде реч и кава е тази измама и слувало ли му се е такова нещо?????????????? newsm78
Пазете се,някой да не се навърже,че аз за малко да лапна и да повярвам,а кой знае какво е това,може да пробват за обири по домовете нещо. #Cussing out #Cussing out #2gunfire

# 1
  • Мнения: 24 467
Подобно- набират ме на служебния. Младежът започва с "Лельо, аз съм!". Светнах се моменталически. Племеник си нямам, имам племеница и тя е малка. Обаче му казвам: "Да де, ама кой си точно?", пък той отвръща: "Аз, бе, лельо, не ме ли позна!". Викам му: "Хубаво де, ама не сте един, името ми кажи де, да ти се порадвам!". В този дух още 2-3 пъти и ми бе затворено.
Непосредствено след това съжалих много, замислих се- защо не му направих удоволствие на човека, да му кажа Васко ли, Крисе ли, Пламка ли, нещо такова, че да му уредя една среща пред работата баш ми се дощя /пред съда, де/. За следващият път си измислих репертоар- да го доведа до там, да се запознаем лично.  Laughing Пък дано да случа!

"Ощипани" са налице, в достатъчни количества, по какъв ли не начин посредством телефонни "грешки". Имаме си златно правило- когато ти се обаждат следва да държиш да ти се представят /не споменаваш имена/ и да кажат кого търсят. Преди тази легитимация разговор не се започва.

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 17:44 от Judy

# 2
  • Мнения: 431
Не, не разбирам... По телевизията сто пъти предупредиха за тези измами в новините дори, по вестници писаха, по форуми, тук поне 5 теми имаше, буквално навсякъде се говори и пише за това. И все пак има хора, които тепърва научават. Как успявате да поддържате такова информационно затъмнение около себе си? Не се заяждам.

# 3
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Хич не са новост тия измами и хич не са странни.Щом моята 80 и кусур годишна баба им знае номерата всичките.
Вече не е новост този вид измама.......

Първо измамата беше за разни болтове и машини,как уж познат ти се обажда ,и ще те прави съдружник,много пари ще спечелиш и дъра дъра
после минаха на един твой познат закъсал с колата не знам си къде,да му купиш два ваучера на вивател   да продиктуваш номерата
После беше наред тази измама със роднината във чужбина и как ти уж получаваш колет с пари,ама за целта се одрусваш яко на куриера,куриера взема парите и дим да го няма,ти отваряш колета по-късно и вътре я някое дръвче,я някоя бутилка с минерална вода.
С една дума ако е вода пий за негово здраве една студена вода,ако е дръвче,да не казвам къде трябва да си го поставиш.
Сега като последно изобретение е следващата по вид и новост измама за твои близък,как катастрофирал и как трябва да дадеш еди си колко пари за операцията,или пък пак сума пари да го освободят от ареста.

Много изобретателни значи,да вземат да напишат сценария на някои филм повече пари ще спечелят със сигурност.

# 4
  • DE
  • Мнения: 967
Обаждат се на един мой познат преди месец.
Единия го лъже, че му е познат и е в един хотел.
Казва му за една "супер" далавера, дето ще изкарат много пари, но и моя познат трябва а вложи половината.
Действието се развива в Хасково.
Онзи му казва да иде до Велико Търново, там ще го чака една кола да даде парите.
Моя познат обаче разбира от самото началото, но нарочно ги държи на телефона около 3 часа.
През цялото време ги лъже, че е тръгнал за Търново.
След няколко часа ония се усещат, че той ги баламосва и започват едни псувни, които ги има записани на телефона.
Моя познат се свързва с един полицай и му разказва, обаче полицията не прави нищо.
По стечение на обстоятелствата разбрахме кой е тоя дето звъни - един циганин от Велико Търново, който има роднини
в едно хасковско село. Само се чудихме как разбират на кой да се обадят!

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хора...ако някой е в състояние да ви измами по телефона, просто не знам как смеете да ходите по улиците.
Честно.

# 6
  • Мнения: 4 435
Добре де,как може да си дадеш телефона. HugНе беше ли чувала по телевизията или просто не си се сетила.А адреса не ти го знаеха нали?Очаквало се е ти да го кажеш на куриера нали така?

# 7
  • Мнения: 6 029
Хора...ако някой е в състояние да ви измами по телефона, просто не знам как смеете да ходите по улиците.
Честно.

Бе и аз така си мисля, но като знам, че има и измамени...
Тия измами съществуват от толкова години. Как се връзвате? Един и същ сценарий, един и същ миекащ мъж и вие пак се връзвате??? И мобилен телефон даваш? Нямате акъл, честно.

# 8
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Хора...ако някой е в състояние да ви измами по телефона, просто не знам как смеете да ходите по улиците.
Честно.
Реза,има и доста доверчиви хора.Ако не бях предупредила баба си,каквато е наивна,сигурно и ЕГН и родата до девето коляно щеше да каже.
След моето предупреждение,жената си знае,ако е нещо свързано с роднини,пари да звъни първо на мене,или директно да ги отрязва.

Лошо,щеше да е ако не я бях предупредила......селска жена по цял ден на двора,за телевизия или няма време,или вече си е легнала,откъде да чуе,а и недовижда за вестници да чете.

# 9
  • Мнения: 3 423
Добрутро, бейби! Мен още от дете са ме
учили да не се обяснявам по телефона и
да не давам номера на банковата сметка.
Тук имаше триста теми за подобните на
твоето обаждане, отваряй си очите, но и
ушите и проверявай всичко, за да си ок.

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Реза,има и доста доверчиви хора.

Точната дума е наивни.
Да не съм груба.

Случвало се е и мен да измамят. Не по телефона.
Никога не съм се срамила да си призная, че притежавам голяма, белоснежна тъпотата понякога.

# 11
  • Мнения: 134
Аз знаех за измамите.Чудех се как се връзват хората (минавам за хитра). Да, ама веднъж се вързах, че е един братовчед. Срам, срам! Е, нищо не измъкнаха като инфо или друго. От тогава са ми звънели поне 5 пъти и винаги им тегля по една...
Радвам се, че пак има такава тема.
Колкото и да не вярвате, всеки може да е наивен в някой момент.

# 12
  • Мнения: 660
Абе бях чувала аз ,ама съм с малко дете,улисана с него все се занимавам,пък и нали Ви казвам,че в началото мис е стори познат глас,та затова,ама на 2 рата минута го разконспирирах,ама си направих гаргара с него по натам,ебаси наглеците и телефони дават чак,и не страдаме от затъмнение информационно,на всекис е случва да е улисан в ежедневието и да се върже в началото,пък имало теми тука,не вися нон стоп в клюкарника и не чета всички теми все пак Naughty Hug
Така,че е хубаво,че се сеща някой като мен да пусне пак за такъв случай,че да подсеща и други заплеси  Joy hahaha

# 13
  • Мнения: 3 537
Бяха пускани две теми назад ако не се лъжа .Два пъти ми се обаждаха,но знаех предварително.

# 14
  • Мнения: 1 655
Ох и аз чета и не мога да повярвам ooooh!
влезнах в темата защото си помислих че но ввид исмама има та да се информирам, но то все старите репертоари!
ДА ви разкажа на майка ми какво и се случва!
Аз докато бях в кувейт, сестра ми в друг град и тя самичка, баща ми почина 2000година!
Звънят и и този и казва"Дай ми да говоря с мъжа ти?"
"Кой мъж?"-пита майка ми?
този се ядосва че не е случил и няма да му мине номера и и виква !
"Ама ку..во ти колко мъже имаш?"и затваря!
А това за  катастрофиралата кола, за роднина в чужбина и т.н. са отдавна newsm78

Общи условия

Активация на акаунт