храни

  • 562
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Имам една питанка, какви храни консумирате и какво избягвате, че ние направихме алергична реакция от гъби преди два дни си хапнах доста от тях и сега Калоян е с пъпчици по коремчето, дупето и вратлето.

# 1
  • София
  • Мнения: 431
А дали наистина е от гъбите? И моето дете направи една уртикария (за щастие само веднъж) и е с атопичен дерматит и все на диета ме слагат, но аз не съм забелязала да се обрива от моя храна. Специално гъби ям без проблем (е без да прекалявам, например в пица). Дано да му мине бързо!

# 2
  • Мнения: 42
Записвам се да следя темата, защото и мен ме занимава този въпрос. От доста прочетени теми, статий и т.н. едва ли не излиза, 4е трябва да съм на хляб и ябълки, за да избегнем коликити (които вече са налице), та се 4удя как кърма4ката ще е доволна и щастлива за да имя мляко, хапвайки като аскет...хайде зелето и лещата ще преживея но, дали е вярно 4е и ядките и киселото мляко и мюслито и куп други неща причиняват така неприятните болки в коремчетата на бебчовците....

# 3
  • Мнения: 9 467
По принцип гъбите не са алерген-дават се по-късно защото са тежка храна...помисли друго какво си хапвала..
Обостряне на колики се получава когато кърмачката консумира бобови храни, зеле, ряпа,броколи, карфиол, прясно мляко /другите млечни продукти не са така проблемни/.
Алергени са фъстъци, мед, цитрусови плодове, шоколад, царевица..разбира се ако се консумират в умерени количества не са проблем..просто по-разумно с тях Wink

# 4
  • Мнения: 629
Хммм, може и да бъркам. Но аз съм чувала, че гъбите са алерген. Май челадинки и печурки били по-безопасни. Но така или иначе детето може да направи алергия към всякакви неподозирани неща, дори и към традиционни за детското меню продукти като моркови и т.н. Имам приятелка, чиято племенница не може да яде нищо, което е расло в земята (вкл моркови и картофи). Как се оправят техните не ми се иска и да си помислям.
Чести алергени обаче са кравешките продукти, яйцата, пшеницата, медът, ядките, всякакви мъхести плодове и ФЪСТЪЦИТЕ. Изключая последните, които май е желателно изобщо да не присъстват в менюто на кърмачката всичко останало би могло да се яде в нормални количества и с редуване на храните за да не се натрупват по-големи количества от съответните дразнители в организма на майката, а от там и на бебето. Хапвай от всичко и по малко, и следи самото дете. Иначе трябва да караш на фотосинтеза.  Sad

# 5
  • Мнения: 385
Всяка храна е потенциален алерген. Абсолютно е възможно да е от гъбите, щом си прекалила с тях.

Съгласна съм с vmitkova  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 431
Здравей, отново! Надявам се, че на Калоян вече са му минали пъпчиците. Моят съвет е да се храниш нормално и да не прекаляваш с нито една храна, особено внимавай с прясното мляко. Дали е било от гъбите или не, никой не може да ти каже. Въобще хранителните алергии са ужасно нещо. Ако почнеш да се притесняваш, може да откачиш, то всичко е алерген и може да предизвика реакция. И моето дете все е с някакви пъпки, лишеи, получи и уртикария веднъж и непрекъснато съм на диета (лекарите ме карат). Аз с нищо не прекалявам, защото си имам едно наум, а и не вярвам, че е от моята храна.
Възможно е тези пъпчици в крайна сметка да са били и от изпотяване (Максим имаше веднъж пъпки точно на тези места и дерматоложката каза, че е потница). Не се притеснявай и успех!

Общи условия

Активация на акаунт