Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Какво мислите за практиката в яслата или детската градина да се допускат болни или неизлекувани деца /имам предвид вирусни или простудни заболявания/?
 Аз не бях обръщала внимание, но близка също форумска мама, ми каза че е видяла лекарства по шкафчетата на деца от групата която посещават нашите деца. Снаха ми също ми е споменавала че в яслата на племенницата ми редовно родители оставят лекарства.
За мен това не бива да се допуска. В момента дъщеря ми е болна и аз съм си взела болнични за да я гледам. Моя работодател, като всички останали не се радва особено когато си взимам болнично, но не бих допуснала детето ми да ходи болно на ясла.

# 1
  • Мнения: 2 722
Много дъвкана и предъвквана тема, само лятото има почивка от нея  Laughing
Сега по темата - мисля че в нашата градина приемат да дават лекарства- чувала съм от майки по другите групи, но не съм виждала. Дори ставаше дума за капки за конюктивит.
Болни деца също се приемат, защото при наличието на контактна бележка от лекаря, че детето е здраво, персонала на градината не може да откаже да го приеме.
Слава богу че ми е болнаво детето и не стоя под напрежение колко от децата в групата кашлят. Дано и с малчо догодина е така  Praynig

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 553
То май във всяка градина се приемат такива деца . #Cussing out

# 3
  • София
  • Мнения: 255
При нас в яслата беше нещо нормално. Никога не съм правила така - за мен е неприемливо. Така вируса се тоооооооооооочи до безкрайност! Получава се един кръговрат .... Въпрос на отговорност, според мен.

# 4
  • Мнения: 139
От както тръгна на ясла съм се видяла в чудо от сополи и кашлица #Crazy
Сега в градината е същата работа ooooh!
Аз го излекувам, той се връща там и пак прихваща Rolling Eyes
Казаха, че не приемат лекарства в градината, но аз чувам някои деца, докато ги събличаме, че имат абсолютно гадна суха кашлица Shocked
 #Cussing outПисна ми!
Както вече е споменато - става затворен кръг!

# 5
  • Мнения: 3 216
А тази практика може ли да се промени? Например да изискаме родителска среща и да поговорим сьс всички?Вие като майки бихте ли се сьгласили на подобно нещо.Защото лично аз вчера питах една от майките,която си преобличаше детето до мен този сироп в рьцете й за какво е ,и тя невьзмутимо отговори: " за кашлицата". С кого трябва да се говори-директорката или лелите?

# 6
  • Мнения: 455
За съжаление в нашата ясла /когато ходеше малкия/ приемаха лекарства и болни деца.
Няколко пъти съм питала защо ги приемат и отговора им беше, че родителите им нямало на кого да ги оставят а не можели да си позволят болнични. Е, и аз не мога да си позволя болнични и съпруга ми също, нямаме и баби и дядовци около нас, но сме си решили проблема - почасово плащаме на една леля която идва да го гледа когато е болен. Не мога да го заведа на ясла или градина защото той няма да оздравее и ще се влачи болен незнайно докога и ще зарази един куп деца около себе си.
И сто родителски да се направят и с директорката или сестрите да се говори - ефект няма да има най-вече защото всичко опира до възпитанието и коефициента на интилигентност на съответните родители, и по-скоро на майката защото в повечето случаи тя е водещата в отглеждането на детето.
Бих приела варианта да се заведе дете, което вече е здраво, но все още му се налага да пие сироп или му се слагат капки /всички знаем, че трябва да му се дават поне два-три дни след като е оздравяло/ и няма у дома кой да го гледа, но не и да се заведе дете което е в началото или по средата на лечението си!
Лично аз съм засичала майка, която подава антибиотик и други лекарства на една от сестрите в яслата на малкия и води със себе си болното си дете. Предишния ден пред мен са го предали на майка си с температура и т.н. а още на следващия тя го води с една торба лекарства отново там. Е, вярвайте ми - с това няма как да се преборите!

# 7
  • Мнения: 14 133
Защото лично аз вчера питах една от майките,която си преобличаше детето до мен този сироп в рьцете й за какво е ,и тя невьзмутимо отговори: " за кашлицата". С кого трябва да се говори-директорката или лелите?
С директорката, сестрата и учителките.  Peace

# 8
  • Мнения: 229
В нашата градина е абсолютно забранено да се носят каквито и да е лекарства, а болните деца се връщат сутрин от сестрата.

# 9
  • Мнения: 141
със сигурност
приемат се zа хронични
приемат се с капки zа нос (лично тествано)
... не съм пробвала да го пратя с други лекарства

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 82
Аз лично поставих въпроса на родителска среща в яслата на сина ми. Старшата сестра обаче ми отговори, че разчитат на родителите да не си водят децата болни, защото било трудно да ги преглеждат всички сутрин Thinking Сутринта мъжът ми чул, че е едно от децата кашля здраво, а до вечерта и нашият вече кашляше. В момента обаче сме пак със сополи, както и всички деца в яслата впрочем.... Няма излизане от тази ситуация, поне до антибиотици да не се стига.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 866
На входа преглеждат децата - който е болен, не може да остане.
Не приемат да дават лекарства на децата.

На родителската среща директорката изрично предупреждава какви са правилата и моли родителите да проявят отговорност при спазването им.

# 12
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз лично не съм виждала да пиемат деца с лекарства в яслата. Кихащи, кашлящи и сополиви съм виждала, но това не винаги е заразно. Ако лекарите са преценили, че детето може да ходи на ясла и са издли съответния документ - нямам нищо против.
Но, ако видя или разбера, че приемат видимо  болно дете + лекарствата му в същата минута ще се намеся и официално ще уведомя директроката, че ако не забрани подобно нарушение ще отнеса въпроса към следваща инстанция.

# 13
  • Мнения: 4 841
На входа преглеждат децата - който е болен, не може да остане.
Не приемат да дават лекарства на децата.

На родителската среща директорката изрично предупреждава какви са правилата и моли родителите да проявят отговорност при спазването им.

 Peace И в нашата детска градина е така. Не мога да си представя дори как е възможно да си заведеш детето болно на детска градина. Но честно казано, не съм и виждала да се водят болни деца. Ама никога не съм виждала.
Преди да тръгне сина ми на градина направих проучвания в няколко частни детски градини, на две от местата ми съобщаваха едва ли не с гордост, че "няма проблем да даваме всякакви необходими лекарства, защото имаме медицинско лице, което да следи часовете за прием и дозировка"... Аз гледах  #Crazy , но какво беше учудването ми, когато споделих това мое учудване тук във форума и куп мацки ме нападнаха, че нямало нищо лошо в това  Crazy

Само да добавя, че под "болно" дете разбирам дете с температура, силна кашлица, отпадналост, стомашно-чревни разстройства и т.н. С лека хрема с безцветни сополи и епизодична кашлица (2-3 прокашляния на ден) и аз го водя, но това не е болест все пак, а нормални явления при смяната на сезоните.

# 14
  • Мнения: 132
Да приемат се за съжеление и днес когато го водих и снощи когото го взимах бях свидетел на разговор с 2 майки. На едната и казаха че детето много кашля, а тя каза че точно затова дошла да го вземе по рано в 4 представяте ли си защо въобще го е водила #2gunfire, а на др. че детето вчера се продрискало а тя казва нищо и няма вкъщи не се е изхождала newsm78. Незнам момичета май наистина няма излизане от тази ситуация и аз съм се настроила че при първата родителска среща ще повдигна въпроса но едвали нещо ще се промени всичко е до съзнание, аз не мога да разбера явно не им пука за др. деца но за собствените не им ли пука нали като са болни и не се лекуват това може да продължи дълго и да се усложни ни дай си боже. Сега съм на тръни да не лепнеме пак нещо че от понеделник сме на ясла иначе 2 седмици си бяхме в къщи защото покашляше малко но не исках да го пусна докато не се излекува.

Общи условия

Активация на акаунт