кога започват да сядат бебетата?

  • 11 801
  • 33
  •   1
Отговори
Здравейте! Казаха ми, че след като бебето навърши 4 месеца трябвало вече да седи седнало самичко...на мен ми се струва рано... чух и че е хубаво да се слагало на диван подпряно с възглавнички за да свиквало да е седнало... не ми се струва добра идея... какво ще кажат по-опитните мами по въпроса?

# 1
  • Мнения: 1 243
Към 5-6 месец ,дъщеря ми седна на 5 месеца но не беше още стабилна а сама започна да сяда към 6 месец и половина Peace Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 432
Когато навър6ат 6 м пове4ето бебета искат да стоят седнали,тогава трябва ве4е  да се поощряват.На 4м е твърде рано.Стабилно седят към 7-8м мом4енцата ,4е са по -така  Crazy,моми4енцата по-рано сядат.

ама се изказах като първолак Crazy

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Сядат сами,когато са готови за това Peace
Дъщеря ми седна сама стабилно на 7 месеца-никога не съм я подпирала с възглавници!
Това за сядането на 4 месеца ми се вижда меко казано несериозно!

# 4
  • Мнения: 189
Знам,че момченцата сядат по-рано от момиченцата.Младежите след 5,а дамите след 6.Нашият педиатър ме посъветва за по-сигурно да сложа дамата почти към 7 мес.,за да не се получи обръщане на матката.Сложих я на 7 мес.Незнам как ви звучи.

# 5
  • Мнения: 80
Добре е да е след 6 навършени месеца и особено за момиченцата, защото имат по-бурно физическо развитие, да се предотвратят изкривявания.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На 5,5 месеца го сложих за първи път седнал в столчето за хранене за 5 мин.Трябва постепенно да се увеличава времето защото бързо им се изморяват гърбовете.

# 7
  • Мнения: 3 360
Около 7 месец самички и по-стабилни/а след 6-ия подпрени и по малко Wink/

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Моята дъщеря на 6м седна стабилно.Не съм я подпирала с възглавници преди това.Само в количката за малко я слагах седнала.
А 4 месеца е твърде рано за мен.

# 9
  • Мнения: 14 133
От 6мес започнах да го слагам по малко. Седеше сам от около 8мес.

# 10
  • Мнения: 422
Аз съм против всяко насилствено приучаване на детето да седи , пълзи , ходи. Дъщеря ми дама започна да се обръща, седна сама  и то стабилно , когато направи 6 месеца и след седмица започна да пълзи.Сега се изправя сама по масата, дивана, врати, стени.Ходи само когато се е хванала за нещо и някого.Сама ще се пусне да ходи гогато е готова и уверена.Децата знаят най-добре кога са готови за промяна.
А по въпроса мисля , че е още раничко за седнало положение.На разходка с количката може в полулегнало положение, а ако иска да седи ще дава сигнали.Моята към 5 месец се надигаше да сяда, но само в количката, за да вижда по-добре.Съвета ми е да се водиш по нуждите на детето.Всяко си е само за себе си.Имаме дете на 8 месеца от нашето обкръжение, което вече ходи само и то доста уверено, но това значи ли, че аз трябва да я насилвам - ходи мамо, че Жорко ходи- не , нали?

# 11
  • Мнения: 857
Започна да сяда около 5,5мес,но стабилно сама без да се люшка на 6,5мес

# 12
  • София
  • Мнения: 114
На около 5 месеца започнах да я подпирам с възглавници отвреме-навреме и да вдигам донякъде облегалката на количката, към 6 месеца и нещо да я слагам в столчето за хранене; едва сега - на почти 8 месеца, мога да кажа, че седи стабилно сама. При всички положения 4 месеца е твърде рано  Peace

# 13
  • Мнения: 2 978
Започва да сяда когато е готово.
Около 5.5-6м, за кратко.

# 14
Здравейте! Казаха ми, че след като бебето навърши 4 месеца трябвало вече да седи седнало самичко...на мен ми се струва рано... чух и че е хубаво да се слагало на диван подпряно с възглавнички за да свиквало да е седнало... не ми се струва добра идея... какво ще кажат по-опитните мами по въпроса?
Започва да сяда когато е готово.
Около 5.5-6м, за кратко.

Общи условия

Активация на акаунт