Обезщетения за майчинство -2008

  • 11 654
  • 204
  •   1
Отговори
Съгласни ли сте с решението догодина месечното обезщетение за майчинство да бъде 190 лв. при минимална заплата 220 лв.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 72
Твърдо не.Мисля че нещо трябва да се направи по въпроса.Не може в България основно да се говори и мисли за пенсионерите/не че имам нещо против тях/.После ще ми вадят статистики че прираста бил отрицателен.Ами как няма да е като не се прави нищо за подпомагане на децата.Държавата не е длъжнада ми гледа детето обаче и тя трябва да направи нещо за него.

# 2
  • Мнения: 1 098
Не съм съгласна. Това най- малкото ми звучи нелепо. Кога ще разберат, че грижите за децата трябва да се поставят на първо място.

# 3
  • sf
  • Мнения: 10 125
и аз не съм съгласна, ама кой ли ни пита.
а мястото на темата хич не  е  тук  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 11
И аз не съм съгласна! Crossing Arms То не може една ромка, дето чисти тоалетните, да бъде на 220 лв., а една майка, която носи отговорност за `бъдещето` на България да взема по-малко. Нямам нищо против ромката да бъде на 220лв., не ме разбирайте погрешно, имам против майка на дете да бъде под тази сума.  NaughtyПонамирисва на дискриминация, май а?

# 5
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
а не може ли да поискаме по-голямо майчинство?
не може ли да направим нещо?
как ще се гледаме с толкова малко пари, дори да бяха и 220лв.

Я гледайте депутатите как си купуват лимузини и си слагат още една СРЕДНА !!! работна заплата към огромните си заплати, затова че НЕ ХОДЯТ  #2gunfire на работа, а ние - дето ГЛЕДАМЕ ДЕЦА, БЕБЕТА !!!!!!!!!! - да караме с минимална, дори и по-малко.

Какво можем да направим?

Шофьорите минаха, докторите минаха, учителите минаха, ние ли сме наред???????  newsm78

Малеееееее, бясна съм, честно ви казвам
Кърмя, смятам да захраня след 6 месец, а ето, че само 3 месеца след това ми свършва болничния и ще трябва да се връщам на работа. Детето хем все още е малко за ясла, хем не е захранено както трябва - майкооооооооооооооооо реве ми се вече от мъка !
Всички ли трябва така да се тормозим за ХРАНАТА!!! на семействата си, по дяволите  #Cussing out

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Какво означава дали сме съгласни? Ако въпросът е дали стигат, отговорът очевидно е не. Иначе тези пари идват от бюджета, като помощи, не от осигуровките ни. Тук доста от пишещите (вкл. и аз) са майки на деца във възрастта, в която се получават тези помощи. Би следвало да се попитат майките на първокласници, примерно, съгласни ли са да дадат малко повече пари на онези, които гледат бебетата си.Не съм сигурна, обаче, какъв би бил отговорът им. И темата би следвало да се пусне в клюкарника, струва ми се...

# 7
  • Мнения: 2 677
Обезщетението за майчинство трябва да бъде процент от осигуровките, които майката е плащала през предходните периоди! (поне според мен).

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Не съм съгласна.

# 9
  • Мнения: 353
Щом МРЗ ще е 220лв би трябвало и обещетенията по майчинство да е 220лв /имаше такъв слух/, но в нашата държава може всичко.
Няма да се очудя ако дори ни намалят парите, в което няма логика, но защо не............. #2gunfire

# 10
  • Мнения: 1 672
Не съм съгласна. Това най- малкото ми звучи нелепо. Кога ще разберат, че грижите за децата трябва да се поставят на първо място.
  Peace  аз незнам тези 190 лв. за кое по напред да ги дадем - памперси , пюрета , дрешки ............Тези хора в парламента изобщо не са добре.Постоянно си вдигат заплатите , а как си представят едно дете да се гледа със 190 лв. НЕВЪЗМОЖНА РАБОТА ОТ КЪДЕТО И ДА Я ПОГЛЕДНЕШ

# 11
  • Мнения: 537
Която и майка да попиташ ще ти каже че не е съгласна, ама какво от това  Peace Не можем да тръгнем по стачки с бебетата на ръце, кой ще обърне внимание. Най - много да обградят парламента с кордони от полицаи както бяха направили по време на учителската стачка  Mr. Green А и бюджета много ще се разклати как  Naughty Mr. Green
Освен това тука имаше изказване, че не можела една ромка да получава 220 лв., а майките по - малко. Ами че тая ромка не е ли майка и тя? И след като е родена и е родила децата си в БГ значи са българи  Peace

# 12
  • Мнения: 4 978
Няма логичен аргумент в полза на това, обезщетението за майчинство да бъде в по-малък размер от МРЗ.

Която и майка да попиташ ще ти каже че не е съгласна, ама какво от това  Peace Не можем да тръгнем по стачки с бебетата на ръце, кой ще обърне внимание. Най - много да обградят парламента с кордони от полицаи както бяха направили по време на учителската стачка  Mr. Green А и бюджета много ще се разклати как  Naughty Mr. Green

petti, винаги има смисъл от реакция и действия при отявлена несправедливост. Ако чакате(ме) нещата да се промeнят от самосебе си, или някой друг да го направи вместо нас, няма да стане. Освен това има и други начини за въздействие, не само протести - те са крайния вариант.

Пишете в подфорума на СНБМ, момичетата мислят и работят и по този въпрос в момента.

# 13
  • Мнения: 247
Сигурна съм, че нито една майка няма да е съгласна с подобна сума. Тези мизерни пари не стигат за нищо. За това повечето майки решават да се самоосигуряват по време на бременността за да получават по-голямо майчинство след това.

# 14
  • Мнения: 668
Сигурна съм, че нито една майка няма да е съгласна с подобна сума. Тези мизерни пари не стигат за нищо. За това повечето майки решават да се самоосигуряват по време на бременността за да получават по-голямо майчинство след това.

Това не еднозначно! Защото дори да се осигуряваш на "в пъти по-голяма" сума ти я взимаш до 9тия месец на детето, и после айде - всички на равна нога, оставяйте децата непроходили, и напълно зависими от вас на грижите на някой друг и се връщайте на работа, ако ли не - 190лв и толкова, да ви стигат. Не знам дали това е политиката на правителството за "повишаване на раждаемостта" но по-този начин няма да стане, особено докато детските ясли искат децата поне да ходят, т.е. да са на годинка, годинка и нещо. И подбора особено в големите градове е много щатетлен, а детето трябва да го запишеш докато е още в корема ти.

Общи условия

Активация на акаунт