Мухъл и конденз след ремонт

  • 3 121
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 794
Здравейте,
проблема е ясен - лятото ремонтирахме целия апартамент..

В момента само терасата не отопляваме и тя в ужасно влажна и мухлясала... Има изолация от фибран...

В момента гранитогреса е в 1 пръст вода - капе от тавана  конденз (съседите отгоре и долу  са с остъклени тераси)   #Crazy  и от дограмата се стича. ... Мазилката "бухна" и взе да се рони като забърсвам...

Четох в стари теми за едни тапички от дограмата - снощи ги махнахме, но не забелязах ефект...

Дайте идеи, какво да правя, за да няма толко вода по пода...

Вече отдавна спрях да простирам там ..

Да проветрявам  по-често?  newsm78

Или да включвам отоплителен уред    Tired
 

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Имаш ли ширм над котлона? Затваря ли се добре банята? След като се изкъпете оставяте ли врата отворена (на банята) ? Простираш ли в апартамента?
Вътрешна ли е изолацията или външна?

# 2
  • Мнения: 8 999

Да проветрявам  по-често?  newsm78

Или да включвам отоплителен уред    Tired
 



И двете!

# 3
  • Мнения: 1 426
Да, познат проблем... Решихме го така: сутрин със ставането отварям прозорец на терасата и го затварям на излизане за работа след два часа. Не отоплявам. Миналата зима нямахме проблем. Надявам се - и тази също.

# 4
  • Мнения: 794
Имаш ли ширм над котлона? Затваря ли се добре банята? След като се изкъпете оставяте ли врата отворена (на банята) ? Простираш ли в апартамента?
Вътрешна ли е изолацията или външна?


Имам абсорбатор над котлона.

Баняната е с работеща лира и вентилатор....врата е затворена.

Доскоро простирах на терасата, но вече престанах...

Изолацията е вътрешна...




Nevada  явно и аз ще започна с тази практика...

# 5
  • Мнения: 506
оставяй колкото се може повече отворено,защото дограмите и изолацията освен,че предпазват от студа отвън не пускат влагата да излезе навън,нито да се погълне от стените,това важи за всички останали стаи,защото като стане по-студен ое възможно и там да се появи проблем

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Изолацията е вътрешна...

от тук е проблема, за мен.
Изолацията се прави задължително външна.

# 7
  • Мнения: 794
 ooooh!  ooooh! няма оттъване значи  Tired  Tired

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Проветрение и по-висока температура. У нас печката дърпа яко и няма, но ако я махна ще имаме същия проблем.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 555
Влагоуловител може би ще помогне. Но не от тези като Церезит, а от уредите, които събират повечко вода. Ние ще купуваме другата седмица и в това ми е надеждата.  Praynig

# 10
  • Мнения: 794

О, за това не се бях сетила... добра идея!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 952
Проветрение до дупка. Ако простираш на тази тераса трябва постоянно да имаш отворен прозорец, процеп, вентилатор - каквото и да е, но да става обмен на въздух.

Общи условия

Активация на акаунт