Сърцебиене ?

  • 2 903
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Привет  Simple Smile

От и3вестно време имам сърцебиене ,има дни в които е непоносимо и особено вечер.Не мога да спя ,чувствам че се 3адушавам.Ако се случваше просто рядко пре3 деня ,сигурно нямаше да ме притеснява толкова ,но понякога не престава по цели дни .

Попитах лекарката си ,акушерката също , но това което направиха е да погледнат стойностите на хемоглобина и да ми отговорят "всичко е наред,нормално "

Може и наистина да е така,но в интернет не намерих много по темата ,та се питам ако на някоя от вас и се е случвало или 3нае нещо повече от "нормално е "...много ще ми помогне и успокои.

3драве и късмет Simple Smile
А.

# 1
  • Мнения: 5 370
Недей се притеснява-ако нямаш проблеми със сърцето,наистина е нормално сърцебиенето.При мен особено 8-9 месец беше почти нон стоп. Под 80 удара пулс не съм имала-за справка-сега ,след раждането на дребо пулсът ми е не повече от 60-65 удара в минута.И мен ме пращаха за консулт с кардиолог-стигах до над 100 удара в мин.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 713
аз имах сърцетуп през цялата си бременност. ЕКГто ми беше нормално, така, че няма страшно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 42
Пулса ми е нормален ,меря го постоянно ,около 85/мин.
Това не е като ускорен пулс , а някакво силно аритми4но думкане на сърцето.

# 4
  • Мнения: 456
Цитат
Това не е като ускорен пулс , а някакво силно аритми4но думкане на сърцето.


Не се притеснявай! Това се случва често. При мен беше така почти през цялото време (не че искам да те обезкуражавам).  newsm10  Дори след като родих продължи известно време, но от няколко месеца (слава Богу) не съм го усетила. Абе, малките неудобства на бременността - не е страшно. preggo

# 5
Здравей!
Аз също бях със сърцебиене и то доста сериозно, моята лекарка ме изпрати веднага на преглед - но всичко ми е наред - нямам проблеми със сърцето. Аз по принцип съм си малко по - едра, така че кардиолога ме "Смота" на бързо какво да ям и акаво не и как не трябва да напълнявам особенно, за да нямам сърцебиене.. При всички тия съвети като преполових 4-тия месец и приключих със сърцебиенето.. Сега на дневен ред са ужасяващи киселини и задъхване от малко натоварване... Ама какво да се прави - "МАЛКИТЕ" неудобства;-))

# 6
  • Мнения: 42
Благодаря ви ,сега дори се чувствам късметлийка ,zасега това е единсвеното нераzположение при мен Simple Smile  , но въпреки това ,ще отида на преглед при кардиолог .
Сърцето сега и3тласква кръв и към бебето и искам да съм сигурна ,4е функционира правилно  и нищо  не може да му навреди  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 2 217
Ехе-е-е-е, аз съм така от горе-долу твоите седмици. При мен е нон-стоп, особено ако съм яла или пила повече вода. Нощем скачам с пулс над 140. Бях си изкарала акъла. Дори прескачания имам. Кардиолога каза споко, сърцето не е болно, а са хормони, емоции, функционални смущения. Хемоглобина ако е нисък също стават такива неща, но при мен не беше от него.
Що се отнася до мощните удари на сърцето, това не е сърцебиене , а по-натоварено изтласкване - нема а се пуашиш.
Нали раниш двама! Wink
Може да ти предпишат нещо хомеопатично успокоително, но ако пулсът ти не надвишава 80-85 удара може и да си го потърпиш.
Няма страшно.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 713
и аз исках да кажа това, ама не съм се доизказала. Та през цялата бременност имах сърцетуп, не ускоряване на пулса, а аритмични удари на сърцето. както си пулсира нормално изведнъж следват 2-3 бързи удара и след това пак се нормализира. Аз по едно време се бях шашнала. Но всичко е ок Simple Smile

# 9
  • Мнения: 42
Oх да сте ми живи и zдрави  Grinning  Grinning
От както ви чета постингите се чувствам много по спокойна.
То си думка , аz си свиркам  Laughing

Думкай си колкото искаш , докато си гушна бебо все ще  те и3трая Laughing

Много 3драве и късмет на всички Simple Smile

А.

# 10
  • Мнения: 702
Здравей аз също имам такова особено сърцебиене.Искам да ти кажа да не се притесняваш от бременността е .
 Flutter

# 11
  • Мнения: 597
Здравей миличка.
Аз имах същите проблеми по време на бременността.Много ниско кръвно и страшно ускорен пулс.Стигали сме дотам да викаме Бърза помощ,имах чуството че ще умра.
Препоръчвам ти да посетиш кардиолог,аз го направих и ми бяха изписали Атенолол,когато се почуствам много зле да взимам половинка,това е малко количество и не вреди на плода.Благодарение на него успях да изкарам остатъка от бременността.Дори и сега си нося в чантата винаги-като пенсионерка Stuck Out Tongue
Успех!

# 12
  • Мнения: 819
Моят пулс редовно беше 120 удара. А заедно с това имах и ужасна аритмия. Все едно ще си "изплюя" сърцето. Правих си изследване на сърцето и всичко беше наред. След раждането пулсът ми се нормализира . така че не се притеснявай....опитай се да не му обръщаш много внимание, въпреки че  наистинае много неприятно усещане. Пий ментов чай.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 402
Аз също имах сърцебиене по време на бременността, особенно нощно време. Понякога се събуждах със сърцебиене.

# 14
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Какво съвпадение!Аз от 2 дни съм така.Адски болки,сякаш някой ти е седнал на гърдите.От болка чак ми се повръща.А как ми тече кръв от носа -като малка река.Някой ако закъса за кръв аз съм насреща Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт