Миома и секцио - препоръчйте упойка?

  • 1 155
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 332
Предстой ми раждане със секцио, но имам миома с големина 4-6см.
Доки препоръча отстраняването й, така и така ще ме отварят оперативно.

Но съм в чуденка каква упойка да си избера - дали да е пълна и да пропусна първия плач на БеБо, но да не усетя клъцването на миомата...
или местна - да чуя жадуваното гласче, пък болката на заден план...

Помагайте  Hug

# 1
  • Мнения: 46 437
Може и да е егоистично, но никога не съм държала да чуя бебето при изваждането ...

Секциото ми беше заради неправилно предлежание, бях с 3 миоми, голямата 7 см., другите по-малки. Не ми ги махнаха, казаха, че при секцио миома се пипа, само, ако прави проблеми.

Избрах пълна, беше ме страх, че ако се наложи да ги махат, операцията ще продължи много дълго, а и съм прекалено страхлива за такива изпълнения  Embarassed Упойката понесох много добре, все едно заспах и се събудих, нищо повече, дори не подозирах, че са ми слагали тръба в гърлото, нямаше дращене  Simple Smile

Успех!  Hug

# 2
  • Мнения: 1 041
Родих секцио по спешност. Поставиха ми спинална упойка, въпреки че исках пълна. Анестезиологът сам прецени. Сега не съжалявам, бях в съзнание през цялото време, видях и чух детето още щом го извадиха.
За спинална  Peace

# 3
  • Мнения: 102
Мила, този, който трябва да ти каже каква да бъде упойката е самият доктор, който ще извърши операцията. Но според  ситуацията, в която се намираш пълната упойка е за предпочитане. Освен това искам да ти кажа, че и при нормално раждане не е сигурно, че ще си в кондиция да чуеш и разбереш появата на бебчо.При първото си раждане, аз разбрах че са извадили дъщеря ми по това, че доктора ми каза да спра да напъвам, защото вече съм родила. Hug

# 4
  • Мнения: 332
Благодаря много за отговорите ви  Hug
Ние много избързахме и така и не се стигна до секциото, родих си нормално, а миомите май ще си ги отглеждам...засега...

# 5
  • Мнения: 9 467
Не се кахъри-по всяка вероятност ще се свият в следтствие нормализирането на хормоните ти Peace И аз бях с 2, които с бремеността растяха, сега са колкото лешник Wink Разбира се следи им "движението" Mr. Green
Весела и щастлива година! Hug

# 6
  • Мнения: 668
честито!!!!

# 7
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Честито  bouquet
тя сега има голяма вероятност да се свие миомата.

# 8
  • Мнения: 668
да свива се!!!ама мамч4ето не каза каво е бебчето?момченце или момиченце?

# 9
  • Мнения: 611
да свива се!!!ама мамч4ето не каза каво е бебчето?момченце или момиченце?


Има го на лентичката и ooooh!, момченце е  Blush
Да и е живо и здраво  bouquet

# 10
  • Мнения: 22 344
Аз родих с пълна упойка, когато ме подготвяха за операцията изобщо не ми е хрумнало да искам да чувам първият плач на детето.
Да не говорим, че родих в 32г.с. и всъщност не ми дадоха да избирам.
Изобщо не съжалявам и съм изключително доволна.
Смятам, че щом ще отстраняват и миома, при теб е най-добре секциото да премине с пълна упойка.
Сега упойките са изключително добри и се събуждаш още докато те карат към стаята. Няма странични ефекти - гадене, повръщане, главоболие и т.н. неща, за които можеш да се сетиш.

# 11
  • Мнения: 2 005
Честито , мила ! Да сте живи и здрави с Бебо, това е най-важното , а по-късно може да се оперираш от миома , аз така направих , като стана синът ми на 5м. тогава се оперирах newsm78

# 12
  • Мнения: 611
Смятам, че щом ще отстраняват и миома, при теб е най-добре секциото да премине с пълна упойка.
Сега упойките са изключително добри и се събуждаш още докато те карат към стаята. Няма странични ефекти - гадене, повръщане, главоболие и т.н. неща, за които можеш да се сетиш.

Момичето е родило вече, и то нормално ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт