Плодови млека на Нестле

  • 2 276
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 918
Искам да попитам давал ли е някой такива и доволни ли сте? Нашето педи, при последната консултация каза, че вече може да ядем и плодови млека, а по-добри били тези на Нестле, аз обаче не съм ги виждала по магазините или просто не съм обръщала внимание, та ако някой е купувал, моля да сподели. Laughing

# 1
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Аз взех скоро такива и на бебка много и харесаха. Купих ги от аптека Thinking имаше само един вид с банан. Те са четири млекца по 100гр. в опаковка и струват около 4лв. Има вид на килесо мляко с аромат на плода в него. Преди това съм вземала такива млекца на Данон но те са повече като крем, а тия са си като кисело мляко.

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Мисля, че ги видях последно в Била Thinking  Аз обаче още не съм пробвала да й давам-така че дано да съм видяла правилно

# 3
  • Мнения: 3 394


Това е на Данон за след 4 месеца. Наскоро в темата "кисело мляко от кога" стана въпрос за плодовите млека и останах с впечатлението,че такива в бг няма!
Но сега ми звучи по-добре Stuck Out Tongue

# 4
  • Мнения: 2 258
Първото кисело мляко,което малката опита беше точно това на Нестле.Много са вкусни и Деничка много ги харесва.

# 5
  • Мнения: 3 927
Видях ги преди доста време - току-що ги бяха внесли в Б-я. Не помня дали прочетох съдържанието, обаче ВНИМАНИЕ - тези млекца се съхраняват извън хладилника, така че можете да си представите с какво са "стабилизирани", за да са толкова трайни.

Просто споменавам........

# 6
  • Мнения: 4 176
аз купих веднъж и видях че ги яде с охота. Пробвах накрая и ме шашна колко са сладки. не повторих. А на данон никога нищо няма да купя. Чух че били забранени в Еврипа като фирма. сещайте се.
Едно кисело мляко забравено в хладилника на вилата стояло от септември не беш се развалило.

# 7
  • Мнения: 274
Тези на Нестле съм ги виждала пълен набор в Метро.А ТОва което показвате на Данон за след 4 месеца  не съм го виждала никъде , моля за инфо.
Освен това,   хубаво, ама аз вече съм в потрес  - какво точно да давам на детето си, тая фирма била такава, в оная слагали консерванти, е добре ама аз какво да му давам то излиза, че и на вода да го държа, пак е вредна. Освен това му давам на мойто Данон Йогурт и то много си го харесва, защото най- често на това попадам.Купувала съм и други - примерно Фибела и Виталакт, ама те са още по оцветени и още по сладки, особено след последното , направо си акаме в розово.Обаче му давам такива неща, защото то е крайно любопитно към храната, която ям аз, ако си слагам нещо в устата ме гледа с небивал интерес и непрекъснато гори от желание да ми бърка в чинията.Та това е.

# 8
  • Мнения: 3 932
Dawam Danon Yogurt s/bez par4enca plodowe. Ludi fenowe sme na tezi mlekca. Otskoro i na Danao. Hapwame si gi we4e ot dwa meseca i nqmam nikakwi oplakwaniq, wupreki predrazsydycite(eventualno osnowateln) i na nqkoi mam4eta.

P.S. Sorry za latinicata

# 9
  • Мнения: 1 289
Цитат на: Adriana


Това е на Данон за след 4 месеца. Наскоро в темата "кисело мляко от кога" стана въпрос за плодовите млека и останах с впечатлението,че такива в бг няма!
Но сега ми звучи по-добре Stuck Out Tongue

Няма, няма такова. Плодовите млека в Бг не са предназначени за деца под 9 месеца. Ако изобщо моята щерка реши да пробва кисело мляко - само Данон йогурт. Ама мене ме е яд, защото са една химия. Скоро четох статия, че внасяли закваската от Франция, защото с "българската" не се получавало кремообразно мляко, каквото били свикнали вече българите да ядат. Значи японците вкарват закваска от България, пък ние не сме и били свикнали.

# 10
  • Мнения: 5 255
Купувам от BILLA тези млекца.
Те са за след 8м.
Лора ги харесва.
Досега съм давала с ягода и ванилия. Ще пробвам и от другите.

# 11
  • Мнения: 565
Добре де, ама тия всички млека дето се водят плодови, на мен ми се струва , че само с есенции и оцветители са докарани до плодови Embarassed Аз гледам за мен да не ги купувам, пък да ги дам на бебка... #Puppy dog
Защо не пасирате плодове в обикновено кисело мляко?Не че плодовете не са нитратни, и млякото не е далеч от натуралното, което беше едно време, ама все пак.....струва ми се по-добрия вариант.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 215
Цитат на: Fighty
.


И аз така си мислех-че е и по-здравословно, и по-ясно какво яде детето когато сами си правим плодовите млека..... Обаче...... Иво не харесва това, което аз му забърквам-кисело мляко с домашно приготвено плодово пюре. А плодовите млека на Данон ги яде-в частност йогурта. Така че му давам от време на време за разнообразие.
А иначе има и йогурт с цели парченца плодове. Това ми дава малко успокоение, че все пак не е изцяло химия и оцветители това, което му давам.

# 13
  • Мнения: 565
Аз имах предвид с плодове, не с плодово пюре.Ако това има значение де:) А пък не ги харесва най-вероятно, защото не е толкова сладко. Grinning Пробвай да подслаждаш с кафява захар. Bulb
А иначе аз сега захранвам бебка и си мисля, че точно до годинка се изграждат вкусовите предпочитания.Ако от сега не и предлагам много сладки и солени храни, надявам се , че няма да ги харесва.Гледам да давам пюрета без сол и захар, и съдя от себе си-аз също ядях много солено, започнах обаче да ям зеленчуците в натуралния им вид-дори да са готвени, много малко подправени.Отначало ми бяха блудкави и гадни, сега са ми много вкусни така. Мисълта ми е-ако от сега ги храним с изкуствени , много сладки храни..... Sad
Както каза една приятелка "вкуса на децата се извращава"- то не са снаксове, не са подсладени боклуци, не е чудо.
От известно време си мисля-забелязали ли сте какво се продава в лафките на училищата Imp Там няма една нормална, прилично полезна храна(като изключим кифлите).Само боклуци с играчки и лепенки вътре.И децата се избиват да ги ядат #Cussing out
Малко се отплеснах от темата, моля да ме извините Grinning

# 14
  • Мнения: 350
Аз лично не смятам, че плодовите млека са добра здравословна храна. Само не ме гърмете - това си е мое мнение и не искам да споря с никой.

Въпросът е не какво си слагаме в устата и колко ни е приятно на вкусовите рецептори, а какво съдържа тази храна и колко добре се усвоява. КОмбинацията мляко и плод не се усвоява добре.

Апропо, да кажа - аз лично преди години бях в чужбина и ядох такива млека до супер преяждане.... докато не си развалих стомаха. И после се наложи да съм на плодова дието за изчистване  на храносмилателния тракт.

Общи условия

Активация на акаунт