Дометен сос и риба как?

  • 589
  • 7
  •   1
Отговори
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
Здравейте супер мами   chef, мн се извинявам ако повтарям такава тема, трябва ми рецепта за риба със доматен сос. Приятеля ми от няколко дена ми мрънка да му сготвя такова ядене. Ако някои знае някоя интересна рецепта ще се радвам ако ми отговори.

# 1
  • Мнения: 5 001
Натъркваш рибата(изчистена) със сол и черен пипер.На дъното на тавата слагаш олио,нарязан на шайби лук,прибавяш домати от консерва(обелени и леко пасирани) или настъргани пресни - количеството е колкото искаш,1 глава чесън на скилидки и 1-2- дафинови листа,отгоре слагаш рибата,върху рибата слагаш парченца масло и печеш покрито с фолио.Накрая махаш фолиото за да се позапече рибката за вид и готово.Да ви е сладко!

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 11:44 от TheNMaster

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Натъркваш рибата(изчистена) със сол,червен и черен пипер.На дъното на тавата слагаш олио,нарязан на шайби лук,прибавяш домати от консерва(обелени и леко пасирани) или настъргани пресни - количеството е колкото искаш,1 глава чесън на скилидки и 1-2- дафиниви листа,отгоре слагаш рибата,върху рибата слагаш парченца масло и печеш покрито с фолио.Накрая махаш фолиото за да се позапече рибката за вид и готово.Да ви е сладко!
Да, добра рецепта, особено ако в доматите сложиш за риба пълнен шаран с орехи  Wink
п.п. червен пипер на риба не слагам, не ми подхожда някак си  Blush
п.п. можеш да натъркаш рибата и с лимонов сок

# 3
  • Мнения: 25 600
Нареждаш рибата в тавата (на филета или на шайби, желателно е да е по-мазна, като скумрия например), поръсваш със сол, черен пипер, нарязан лук и заливаш с доматен сок. Печеш във фурната, докато рибата се стегне.
От тази по-лесна и мързелива рецепта не знам. А и няма как да се обърка.  Wink Laughing

# 4
  • Мнения: 5 001
Права си да грешката е моя   hahaha Червен пипер слагам на месо....Веднага ще го поправя...Благодаря ,че ми обърна внимание Камамбер    bouquet

# 5
  • Мнения: 132
И аз така я правя,но доматите и лука ги слагам в/у рибата и не я покривам с фолио.Колкото повече лук има,толкова по-вкусно става.Прибавят се  няколко зърна бахар и много малко вода или бяло вино/колкото половин кафена чаша/.Ако рибата е скумрия/препоръчвам ти я/ няма нужда да се реже на шайби,а направо се цепи по дължина.  chef

# 6
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
Значи със скумрия ще сготвя мерси за препораката  topsx.
Аз съм  Whistling начинаеща е готвенето тва с пълнетето
ми се струва че може само да взема да усерсемя работата  hahaha
Всички рецепти са мн хубави и лесни мерси мерси мерси   bouquet

# 7
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Още сега си записвам рецептата за Никулден,надявам се и специална тема да има за тогава отворена Peace

Общи условия

Активация на акаунт