"Мързеливо око"

  • 11 817
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте,
Имам един въпрос и ще съм много благодарен ако отговори някой. Имам така наречената болест "Мързеливо око". Сега съм на 20 г. а преди 11 години ходих в МА и ми казаха че няма лечение на тая болест, защото е било доста късно. Въпроса ми е дали има сега някаква съвременна техника, с която може да се излекува това, защото не мога да се примиря с това. Постоянно се интересувам за това и бях чул за някаква лазерна операция. Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 343
здрасти,аз имам абсолютно същият проблем-аз съм на 26год.Години наред ходих по доктори,манипулации,какжо ли не ми правиха-караха ме да си затварям виждащото око и да 4ета книга #Shocked-с 7 диоптъра нали се сещаш какво виждах,камо ли да 4ета-и накрая какво казаха ми че е безмислено да се боря с вятърни мелници.Наи-важното сега е да следя детето си,защото се предавало по наследство,така че да не те отчаивам ама каузата е почти загубена.... smile3514

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз съм с мързеливо око от 1 годишна. Сега съм на 31, значи 30 години съм си с мързеливо око!

Оправия няма. Също съм ходила при безброй офталмолози. Предлагат някакви корекции с очила, обаче яз нямам диоптър, та какви ще са тези очила - незнам!

# 3
  • Мнения: 258
Относно мързеливото око говорих с лекарка и тя каза, че до 12 годишна възраст има шанс да се излекува, след това е почти невъзможно.

# 4
И аз ходих като бях на 9, а лекарите ми казаха, че трябва да съм се сетил по-рано (около 5-6 годишна възраст) Наскоро ходих и ми казаха пък че е трябвало да съм на около 10. Вече почти се обърках Simple Smile

# 5
  • Мнения: 258
Ужас!!! Shocked Е, то явно зависи и от доктора, всеки си има негова теория.

# 6
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
Аз също съм с мързеливо око. На 33 год. съм, от 3 годишна родителите ми  са ме помъкнали по лекари.Като малка носех очила,като се закриваше едното око.Аз освем това имам и голямо късогледство,вече от 7 год. нося очила заради здравото си око,защото вече не е здраво от претоварване имам -2 диоптара.Посещавам очните специалисти във Варна,но никой не ми вдъхва надежда.

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 21:27 от jivka

# 7
  • Мнения: 9 973
и аз като вас.Сега наблюдавам сина ми и от 1седмица забелязвам,че и той е взел да криви същото око.Дано неговото поне от рано да се хване и лекува

# 8
  • София
  • Мнения: 334
За мързеливото око лечението е само в ранна възраст, до около 12 години.
Лявото ми око е мързеливо, но се разбра чак когато бях на 12-13  години. Затваряхме другото око, правихме упражнение - имаше известно подобрение, но в крайна сметка си останах с около 20% визус. Отделно има и далекогледство (+4) и малко астигматизъм.
А пък с дясното развих късогледство - сега съм с -3,75 и малко астигматизъм.
Спасението ми е в контактните лещи, понеже на очила не слагат повече от 3 диоптъра разлика.

Преди 4-5 години се допитах в един от центровете за лазерна корекция на зрението - за мързеливото око няма какво да се направи; евентуално би могло да се оперира другото, късогледото, но ме посъветваха да не поемам този риск.

Сега съм в ранна бременност, ще се посъветвам с офталмолог за раждането, а после (живот и здраве) и детето ще водя на прегледи - ако има проблем, да се решава навреме.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 074
В Деца с увреждания има консултации с детски офталмолог Д- р Константинов!!!! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 385
В Деца с увреждания има консултации с детски офталмолог Д- р Константинов!!!! Simple Smile
Искам да изкажа моите благодарности за това уточнение, хубаво е да знаем правилното място където да задаваме въпросите си и от където ще получим правилен и компетентен отговор.

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
И племенника ми е с "мързеливо око", но го хванаха на време. Сега е на 6г, а вече няколко години е с очила и сменят превръзката ту на едното, ту на другото оче. Има напредък и то голям. Но за възрастни не знам дали има "оправия".

# 12
  • Мнения: 4 053
Относно мързеливото око говорих с лекарка и тя каза, че до 12 годишна възраст има шанс да се излекува, след това е почти невъзможно.

моят син беше с тази диагноза,
на нас ни казаха че, до към 6 най- късно 7 години може да се реши този проблем

# 13
  • Мнения: 385
Относно мързеливото око говорих с лекарка и тя каза, че до 12 годишна възраст има шанс да се излекува, след това е почти невъзможно.

моят син беше с тази диагноза,
на нас ни казаха че, до към 6 най- късно 7 години може да се реши този проблем
И моя син е с тази диагноза и на нас ни казаха, че се лекува,но до 6-тата година то ако беше до 12 супер,ама не той сега е на 9 години.

# 14
  • Мнения: 4 053
аз казвам "беше" защото се надявам да сме го решили този проблем за винаги,
иначе хванахме последния от всички последни влакове,
беше с 10% зрение,
сега след операцията,след упражненията и т.н. е с 90% зрение,
слава на Господа  Hug

Общи условия

Активация на акаунт