Все на мама на ръцете

  • 1 234
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Сигурно има и други подобни теми, но с една ръка трудно се прави каквото и да е.  Crazy Ситуацията е критична, спи по 20 мин когато не е до мен. Ако лежим заедно може да спи по 4-5 часа. Лежах цялата бременност, не мога да лежа и сега.  Sad Ако е буден ръмжи докато не го взема пак. Пробвах като го оставих да си поплаче, но започва да почервенява и да крещи...

Детската стая стои празна. Как да го накарам да си спи в леглото?

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
Слинг или кенгуру са добро решение.
Ако можете си купете и люлка (от тези подобни на шезлонзите - повечето бебета много се успокояват...)
И моя беше така докато не почна да се изправя, лази и т.н. ама и сега все ми е по петите... и също така спи следобяд спокойно и дълго само ако там съм и аз или в мен....но на мен ми е мило ...

# 2
  • Мнения: 3 634
Има шезлонг, но лежи в него само ако го докосвам непрекъснато. И на мен ми е мило, че има нужда да сме заедно, но не мога да си заредя пералнята  newsm78

# 3
  • Мнения: 3 376
Да,слинга е добро решение според мен,поне ще си с две свободни ръце,не с една.

Иначе и аз постоянно си носех детето,като заспеше го оставях в креватчето.

Виж то е много мъничъко още,може би има нужда от топлина и да те усеща,все пак съвсем доскоро е било в теб на топличко и тесничко,но му е било много уютно.А сега изведнъж е на някакво голямо и непознато място,може би се плаши и не може да се адаптира.Самия факт,че спи дълго когато те усеща до себе си е показателен.

Пробвай и в количката,аз късно се сетих за това,но моето дете беше на 2-3 месеца вече и като бутах количката така заспиваше.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 056
Аз никога не сьм си оставяла бебо да пла4е, разнасях си го постоянно. Още на месец-месец и половина го разнасях с кенгуруто. Сьс слинг сьм 4увала, 4е е по-лесно, още пове4е, 4е го кьрмех на поискване и така ставаше по-лесно кьрменето, само надигам блузата и....

Да се оставя бебето да се дере само ве4е не се препорь4ва, това е остаряла практика. Бебето се 4увства сигурно и спокойно в прегрьдката на мама, нейната миризма, туптенето на сьрцето й, топлотата на тялото, вси4ко това е любов. Според мен не трябва да лишаваме детето си от това. Не 4е другите майки не оби4ат децата си, номера е детето да я усети тази любов, а когато е оставено на страховете и самотата си, то усеща то4но това. Тя, майката може да пламти от оби4 кьм детето си,но то как да го разбере това, сложено в някакво легло, без усещането за мама, оставено да пла4е с 4асове...
Самият пла4 е зов...

А за разглезване вьобще не говорим - едно дете може да стане разглезено и когато майката го е оставяла да реве само с 4асове като бебе...

За това може да се притеснява 4овек едва когато то порасне(имам предвид 4ак след като проговори, глезенето е вьпрос на вьзпитание, а е хубаво вьзпитанието да е с любов, а не с наказание)

Моля майките на противното мнение да си го изкажат и да не се заяждат излишно, ако някой се по4увства обиден, при4ината е само в него (например, 4овек когато се 4увства умен, не се обижда като му кажат, 4е е глупав). Умните ще разберат...

# 5
  • Мнения: 3 634
О, аз категорично съм против да го оставя да плаче. Това намирам за  жестоко.  Naughty Разнасям си го и това е. Но както вече казах не мога да си изпълнявам домакинската работа. Чудех се има ли начин да го приуча да спи поне за 2 часа без мен, защото все още спи по цял ден.  А с приспиването проблеми няма.

# 6
  • Мнения: 2 047
  Може да опиташ - да го приспиваш в твоето легло и да го оставиш там без да го местиш; да го приспиш в количката навън, веднага да се приберете, но да го оставиш да спи в количката; да го приспиш в друга стая ... какви ли не номера съм прилагала. През различното време са действали различни неща.

  Забелязах, че дълбокият сън при дъщеря ми настъпва след 15-тата минута, дори засичах и след това я оставях в леглото. Не се будеше! Жалко, че първия месец не го знаех или не съм го забелязвала:  опитвах след като ми заспи в ръцете да я местя и все се събуждаше. След това гледам да заспи, засичам 15 мин и местя, безотказно беше и досега е така.

 Успех и да знаеш, така е с бебетата - все искат да са плътно до теб.

# 7
  • Мнения: 471
На тая възраст Димитър сеше само върху мене. И през деня и през нощта.
Ще отмин този период

# 8
  • Мнения: 5 026
Предполагам е период,който ще отмине.Минали сме по този път  Grinning

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Не знам какво да те посъветвам,защото пък аз,никога не съм носила дъщеря си на ръце.Като се роди и се прибрахме у дома си лежеше в леглото или шезлонга,а като огладнееше я вземах да суче и пак обратно.Само да не си помисли сега някой,че изобщо пък не съм я гушкала NaughtyСега вече е голяма и си е пак много самостоятелна и не обича да я гушат и целуват.
Аз,също съм на мнение,че слинга е чудесно нещо!
Желая ви скоро да израстетет периода!

# 10
  • София
  • Мнения: 170
.........................................
Ето това е! Все едно аз съм го писала. Всичко е до детенце. Слинга  е чудесен, опитай. Поне ръцете ти ще са свободни за да свършиш нещо.

# 11
  • Мнения: 394
категорично в слинга ти е решението. върша си и досега (11 м.) работата с детенце в слинга. отначало си я носех постоянно - кърмех, спеше там, докато стана на 3 м. не беше плакала въобще. научиха я да плаче в болницата като й взимаха кръв. сега не си седи постоянно в слинга естествено, но като има нужда от мен, а аз имам работа я мятам на гърба и тя се забавлява чудесно да гледа как готвя например. слинг с халки е по-удачен отначало. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 309
И моята дъщеря беше така, та до ден днешен, ето и сега ми спи в ръцете...горчиво съжалявах, че не си купих слинг като беше бебе.

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, пробвай приспиване в люлка.. или легло с люлка... Слагай го в шезлонга без да го докосваш, само стой пред него и му говори, да те вижда и чува - кой знае, може пък да свикне...

# 14
  • Мнения: 1 367
Да,и аз днес пуснах подобна тема,въпреки,че ние сме на 9 месеца и няколко дни.Твоето детенце е по-малко и ще ти е по-лесно.Хрумна ми нещо,което би могла да опиташ.Не можеш ли да го завиеш по-плътничко с одеалце и в близост до личицето му да поставиш твоя дреха,която да мирише на теб?Така евентуално да му създадеш илюзията,че все още е в коремчето на мама на тесничко и топличко и я усеща плътно до себе си.Не знам дали ще подейства,в момента импровизирам.Четох някъде,че новородените се чувстват по-добре,ако са по-плътно завити и им е сравнително тясно,защото помнят как са били свити в коремчето.Успех,ще следя темата,че и ние сме на същия хал...Категорично обаче съм на мнение да не се оставят децата да плачат.

Общи условия

Активация на акаунт