Усложнение след бронхопневмония?

  • 2 106
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте д-р Слънчева,

Моят син на 1 г. 7 месеца беше болен от двустранна бронхопневмония и ларингит вследствие  на 2 вирусни инфекции. Приеха ни в болница и там след 5 дневно лечение на един антибиотик и вкъщи на друг се постабилизира. След 10 дена рязко 39 градуса- това беше онзи ден. Имам съмнения, че му расте зъб - по принцип така вдига рязко температура тогава. Притесненията ми са поради това, че в болницата изолираха бактерия от гърлото на сина ми, която в антибиограмата е резистентна на двата антибиотика, които е приел. Личната му лекарка изписа сега друг, към който бактерията също дава резистентност (изписа го преди да взема резултатите от болницата). Взехме секрет от гърлото и носа днес, но тя настоява да пие антибиотика за да не вдига висока температура. Притеснява се, защото сина ми има лека форма на дцп и температурата му е противопоказна. Въпросът ми е дали трябва да се дава този антибиотик или да се изчака резултата от секретите. В момента детето е без температура 2 ри ден. Забравих да кажа, че има кашлица- суха, но когато му правим инхалация с физиологичен разтвор се повлиява, има и хрема.

# 1
  • Мнения: 5 760
По принцип една пневмония се лекува с 10 дневен курс антибиотично лечение. Не винаги бактериите от гърлото и носа са тези, които са причина за пневмония.
Съветът ми във Вашия случай да проведете антибиотичен курс от изписания антибиотик мин. 7 дни и правите инхалации 4-5 пъти дневно с физиологичен разтвор. Допълнително е добре да давате и поливитаминозен сироп.

Общи условия

Активация на акаунт