Заместване на следобедно хранене...

  • 1 107
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
С какво бих могла да заместя следобедното хранене с каша? Ние сме на 8 месеца като сутрин хапваме мляко, на обяд пюре (зеленчуково или местно), следобед каша и вечер мляко.Питам, защото ми казаха, че не било изобщо добре детето да яде каша всеки ден, а напр.2 пъти седмично.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 430
И ние сме на 8 месеца и и давам след обяд плодово пюре , ориз с Ам ,грис със мляко ,крем

# 2
  • София
  • Мнения: 2 160
С какво бих могла да заместя следобедното хранене с каша? Ние сме на 8 месеца като сутрин хапваме мляко, на обяд пюре (зеленчуково или местно), следобед каша и вечер мляко.Питам, защото ми казаха, че не било изобщо добре детето да яде каша всеки ден, а напр.2 пъти седмично.Благодаря ви предварително.

Ако си въвела глутен : Бисквити (Плазмон - лесно се разтварят) с плодово пюре ,  кис. мляко с плод , грис , ов. ядки

# 3
  • Мнения: 674
 Давам кисел, който правя с пресен плод, грис с плод или от готовите плодови пюрета, които са с овесени ядки, грис, бисквити! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 217
До сега откакто е захранен винаги е ял каша следобяд.
Например кисело мляко с плод давам между храненията или само плодово пюре.

# 5
  • Мнения: 1 467
Защо не заместиш вечерното, вместо следобедното хранене с това, което даваш наобяд, но вместо месо, в зенечуците слагаш 30 гр. обезсолено сирене, тук така се процедира в Италия. А следобед може да си пие млякото, до годинката е важно.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 219
Някои майки дават каша всеки ден. Аз не съм го правила. Редувах с домашен кисел, грис с плод, случвало се е да давам плодово пюре с АМ.
Не мисял, че има проблем да даваш кашите всеки ден, освен ако на бебето не му втръснат, разбира се. Аз добавях плодово пюре към кашите на Иво и така разнообразявах вкуса, а и кашата ставаше "по-лека".

# 7
  • Мнения: 1 193
Мойта Киара, до скоро хапваше каши, за следобедна закуска. Не мога да кажа, че не е добре, аз също съм и слагала пресни плодове или плодови пюренца към кашичките.

# 8
  • Мнения: 27 524
Кой го казва?  Wink Няма тако ва нещо. И защо не е добре? Пак ли помпане  Tired
Синът ми яде каша всеки божи ден цели две години, слаб е като свирка, ако те притеснява мита за килограмите.
Иначе може да въведеш глутен, така че закуските могат да станат по-разннобразни - грис, овесени ядки, ам с бисквити и т.н.  Peace

# 9
  • Мнения: 6 029
Лесно ми е да давам каша и бебето я обича. На дъщеря ми също давах всеки ден. Децата ми никак не са дебели. Що за простотия е това?!

Общи условия

Активация на акаунт