Дискусия за кърменето на публични места ( за англоговорящи)

  • 2 800
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
По стечение на обстоятелствата съм домакин на такава дискусия,  на блога си и исках да поканя всички, които имат отношение и говорят английски да се включат по желание тук:
http://tandoorisjourney.blogspot.com/2007/11/breastfeeding-battle.html

Дискусията беше предизвикана от конкретна случка, една майка е била помолена да напусне мол-а, защото искала да кърми в съблекалнята на единия от магазините, но всъщност е и за новоприетия закон за кърмене на обществени места ( август месец).
Аз направо съм потресена от нещата, които чета честно казано.... ooooh!

# 1
  • Мнения: 8 242
Не знам за Америка, но тук се убеждавам все повече колко е ограничен народа  ooooh!
Ето извадка от актуална в момента тема..

Забелязали ли сте как реагират повечето млади момичета, като видят кърмеща майка ...  Sick

Аз също реагирам така като видя кърмеща жена с разголена гръд на обществено място.Разбирам да се уедини някъде, да! Но скоро имаше една тема в която кърмачки обясняваха колко е сексапилно кърменето на общестено място.................................аре стига, моля ви! SickСядам в заведение да се храня и на другата маса някоя се разсъблякла. Гнус ме е, наистина. Трябва да има някакви норми на поведение.

# 2
  • Мнения: 7 091
Не знам за Америка, но тук се убеждавам все повече колко е ограничен народа  ooooh!
Ето извадка от актуална в момента тема..

Ами явно не зависи от географската ширина... ooooh! #Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 12 201
  Това извадка от коя темичка е? Хайде само някоя да дойде да ми каже нещо че кърмя малките, като са гладни.... Освен това с моите малки гърди наистина нищо не се вижда и рядко схващат че не съм ги просто гушнала.
  Сега ще погледна и в блога дискусията  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Това е пълна дивотия.
Кърмя си навсякъде и хич не мисля че е срамотно  Crossing Arms.  Не съм се сещала да се срамя, просто ми се струва естествено щом бебето огладнее да похапне  Laughing. .. а може би, поради късогледството да е, но не съм срещала неодобрителни погледи /освен голямо чудене от страна на свеки и зълвата/.  Зузи се храни на поискване и обратния вариант означава постоянно да тичам до вкъщи, което е страхотна глупост. 

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 1 603
Малко оффф
А това видяхте ли  ooooh!
"..............
2. Навсякъде надписи кърмете кърмете. (Мен това ме подразни кърмата не е панацея)
3. Консервативна съм в някои отношения и не мога дори да си представя детето да ми суче от гърдите (те са за тати и доставяне на удоволствие на мама, като ерогенна зона)......................"
 
 ooooh! ooooh! ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 12 201
  Еми явно ние сме в грешка за какво са гърдите, явно не са както при другите бозайници за изхранване на поколението, а само за удоволствие на мама и татко  Simple Smile Наистина и аз преди да се зарибя за кърменето ми се струваше малко нелепо и странно това нещо, но след появата на бебките мнението ми коренно се промени.

# 8
  • Мнения: 3 718
Малко оффф, даже фък офф
като я зачетох тая тема дето я е цитирала duhi_puhi направо ми се сгади и доповръща. Направо ми иде да се гръмна или и аз не знам какво...Аман от извратени фръцли
Tandoori , не се чувствам много уверена с английския, но успех на дискусията  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 12 201
  Защо !?  Simple Smile Аз след като прочетох поста на КатиАБВ разбрах колко трудно било  кърменето, дори не си го преставях, изтощително и физически и психически и вече съм горда че явно съм достатъчно силна за да успея.
   Аз бих казала само едно, в момента в който разбрах че кърмата е най-добрата храна за бебките, а това никой не го отрича, бях решена да направя всичко за да кърмя Peace. Вярвам обаче че ако се бях провалила щях със сигурност да съм си измислила някакво оправдание защо е станало така.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Да и аз се възхищавах от темичката до преди малко.И пак обвиниха кърмачките,че правели най-дразнещите коментари и надъхвали всички.На мен ми прави впечатление при всяка тема от този род как некърмещите майки скачат с такава злоба и ненавист,все едно ние лично сме отишли и провалили опитите им за кърмене.Хубаво,не си успяла да кърмиш,свиркай си,за какво ти е да нападаш хората които са успели?За едно сме били виновни,за друго...Както прочетох дори вече трябва да ходим да се крием по усамотени места,защото хората ги било гнус да гледат кърмещи жени.Ето отговорът ми за това във въпросната тема:

В този вечен за форума спор всеки е прав за себе си.Няма нужда от коментари,нажежаващи положението,защото каквото и да каже някой,друг скача като ужилен.Ще си позволя да изкажа мнение само за едно нещо.Кърменето е начин на хранене,както и даването на АМ.След като една майка може спокойно да си извади шишето с АМ в заведение и да нахрани бебето си,така и друга със същото право може да извади цица.При кърменето не трябва да се обръща внимание,че жената се разсъблича на публично място,защото го прави не с цел да се показва и скандализира,а просто трябва да запуши устата на ревящо от глад бебе.Защо майката хранеща с АМ да може да го направи максимално бързо в заведението,а кърмещата майка да си подбере детето и да търчи в търсене на въпросното усамотено място?Нали всичко се прави в името на детето,а не в името на някой,който го е гнус да гледа кърмеща жена на съседната маса?Всяка жена,гледала дете знае колко е изнервящ плача на гладно бебе и трябва да се действа макс. бързо.Некоректно е да се пренасят предразсъдъци за показването на гърдите на обществени места в-у нещо толкова чисто и първично като кърменето.
 

# 11
  • Мнения: 1 178
Малко оффф
А това видяхте ли  ooooh!
"..............
2. Навсякъде надписи кърмете кърмете. (Мен това ме подразни кърмата не е панацея)
3. Консервативна съм в някои отношения и не мога дори да си представя детето да ми суче от гърдите (те са за тати и доставяне на удоволствие на мама, като ерогенна зона)......................"
 
 ooooh! ooooh! ooooh!

Ей, много смешно това... Joy За тати било.   Crazy

# 12
  • Мнения: 7 091
Тука ( в дискусията) освен, че пращат кърмещите майки, като искали да си кърмят бебетата, да кърмят в тоалетните ( те са тоооолкова чисти, направо да ти сервират там  Sick), да си завиват бебетата през глава за да кърмят, абе идиотщини. Направо нямам думи  Crazy

# 13
Pri nas neshtata sa dosta po dobre, xorata masovo podkrepiat karmeneto na obshtestveni mesta, a otdelno v vsishki shoppinc centrove si ima stai za roditelite kadeto mojeshj da smenish pampersa, da sednesh odobno na divana i gledaiki televizia da naxranish beboka, a ako si ot sramejlivite si ima kabinki s zavesa....Lesno i udobno

# 14
  • София
  • Мнения: 12 201
  Като стана въпрос за шопинг центрове, някога тук бях чела че в МОЛа има такова място за кърмене. Е убих се да го търся веднъж и накрая просто си седнах на една пейка пред магазина долу и си накърмих малките. Изобщо не мислех да се навирам в тоалетните. Всъщност и там се наврях, но за да ги изпишкам след това  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт