Различия в кръвните групи

  • 949
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Аз съм В-, а мъжа ми е В+. Имаме 1 дете на 2 години, и сега съм бременна с второ. Раждах в САЩ, в 28 г.седм. ми поставиха инжекция , но след раждането не помния, може и да са, а може и да не са.....
Моля да ми дадете отговор, какво да правя, в случай , че не са ми поставили след раждането нужната анти Д. Тази която ми поставиха в 28 г.седм. дали би могла да е Анти Д? поръчала съм медицинския си картон да ми изпратят, но то ще отнеме време, а по телефона инфо не дават.
Сега съм бременна в 12 г.седм. Доктора каза, че в 28 г.седм. с тази бременност пак ще ми слагат инжекция. Ще чакам с нетарпение отговора ви.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
Най-вероятно е Анти Д гамаглобулин. Ако бебето е било отрицателно след първата бременност не е било необходима втора инжекция с антиД гамаглобулин.
Ако е  положително най-вероятно са Ви направили. По принцип след 16 г.с. се изследва дали имате антитела като се определя индиректен титър на Cooms. По този начин ще разберете дали бебето ще има проблеми с кръвногрупова несъвместимост. Искрено вярвам, че няма да има. Това е стандартна практика за профилактика с антиД гамаглобулин въведена във всички държави.  LaughingДобре евсе пак да имате картона и да знаете какво е правено.

# 2
  • Мнения: 15
Много ви благодаря, наистина се поуспокоих. Детето ми е на 2 години и е В+, и аз се надиавам да са ми поставили Анти Д, и най-вероятно са, но наистина не помня. В случай  че не са, какви могат да бъдат рисковете за бъдещото бебе?
още веднъж Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт