Пиле в кисело мляко - Как?

  • 1 254
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 249
Здравейте!
Някоя от вас знае ли как се приготвя пиле в кисело мляко? Преди доста време съм го яла, имах и рецепта даже, но съм я загубила. Спомням си само, че се прави в тенджера, на котлон......
Много ще съм благодарна ако някой ми даде рецептата. Поздрави  bouquet

# 1
  • Мнения: 375
   Моят вариант е:
   1 пиле разрязвам отпред на гърдите и го слагам в йенска тенджра, посолявам го и го напиперявам. Заливам го с 1 кисело мляко, разредено с 1 ч.ч. вода, в която съм разбъркала 2 с.л. брашно, 4-5 скилидки настърган чесън, половин връзка копър. Поставям тук-таме парченца масло и пека.
   Много бързо, лесно и вкусно!

# 2
  • Мнения: 3 537
Аз го правя печено на фурна.Но предварително самото месо го накисвам в 1 коф кисело мляко със счукан чесън вътре ,пикантина за пиле и черен пипер .И така месото да постоя 1 час поне, после се нарежда в тавичка и се пече, може и в йена да се направи. Става много крехко.Може и в тигана да стане, но определено е по-добре ако постои с млякото малко, тъй като то попива в месото и го прави още по -крехко.Същото го правя и със свинско месо , кеф ти на пържоли, кеф ти на хапки. Laughing

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
   Моят вариант е:
   1 пиле разрязвам отпред на гърдите и го слагам в йенска тенджра, посолявам го и го напиперявам. Заливам го с 1 кисело мляко, разредено с 1 ч.ч. вода, в която съм разбъркала 2 с.л. брашно, 4-5 скилидки настърган чесън, половин връзка копър. Поставям тук-таме парченца масло и пека.
   Много бързо, лесно и вкусно!
И аз го правя така!  Peace

# 4
Аз го правя печено на фурна.Но предварително самото месо го накисвам в 1 коф кисело мляко със счукан чесън вътре ,пикантина за пиле и черен пипер .И така месото да постоя 1 час поне, после се нарежда в тавичка и се пече, може и в йена да се направи. Става много крехко.Може и в тигана да стане, но определено е по-добре ако постои с млякото малко, тъй като то попива в месото и го прави още по -крехко.Същото го правя и със свинско месо , кеф ти на пържоли, кеф ти на хапки. Laughing
  Хм,не съм я чувала тазаи рецепта,но звучи страхотно!Ще я пробвам.А не мислиш ли,че ако се смеси наполовина кисело мляко и наполовина квасена сметана,няма да е още по-добре!? newsm78

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
слагам в киселото мляко подправки (доста са) после омазвам добре пилешки гърди и оставям една нощ в хладилника.

пече на грил тиган или скара.

месото става сочно, защото поема течността от киселото мляко.

ако те интересува какво са подправките, ще ти ги напиша.
това е рецепта за известното индийско ястие пиле тандоори

# 6
  • Мнения: 5 001
слагам в киселото мляко подправки (доста са) после омазвам добре пилешки гърди и оставям една нощ в хладилника.

пече на грил тиган или скара.

месото става сочно, защото поема течността от киселото мляко.

ако те интересува какво са подправките, ще ти ги напиша.
това е рецепта за известното индийско ястие пиле тандоори
И аз искам да знам за подправките,моля те напиши по-подробно как го правиш това пиле .... Praynig

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

И аз искам да знам за подправките,моля те напиши по-подробно как го правиш това пиле .... Praynig

пиле Тандоори

# 8
  • Мнения: 5 001
Благодаря   bouquet

# 9
  • Мнения: 3 622
Не съм правила пиле с кисело мляко но ми изглежда вкусно и със сигурност ще го пробвам

# 10
  • Мнения: 249
Благодаря ви много за отговорите!!!   bouquet
Още тази вечер ще го направя и ще докладвам утре!

# 11
  • Мнения: 952
Не съм правила досега такава рецепта, но непременно ще пробвам.

# 12
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Тъкмо имам размразено пиле,а ми подариха и нова йенска тенджера за рождения ден.Ето повод да пробвам рецептата,идва ми като по поръчка.

Общи условия

Активация на акаунт