граждански договор

  • 547
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Моля ви  някой да ми обясни какво занчи да си на граждански договор и има ли осигуровки и какви са те? Кой ги плаща?

Искам да работя в агенция за недвижими имоти и ми предлагат граждански договор. Заплащането е % от реализирана сделка .

Благодаря ви!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 675
По гражданския договор се плащат осигуровки, които обаче не покриват всички осигурителни рискове, т.е. не се внасят такива за болнични по време на бременността и след раждане.  Осигуровките  важат само при пенсиониране, могат да се плащат и от работодателя и от служителя.
Ако обаче ти предстои бременност или си бременна и ако искаш да ползваш всички болнични и да ти изплащат майчинство, задължително трябва да работиш по трудов договор. Можеш да помолиш да ти пуснат трудов договор и  ако се наложи - ти да си плащаш осигуровките.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, би могла да се самоосигуряваш. Това си е като свободна професия май...

# 3
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Провери си в НОИ по конкретния тип договор, защото а съм се осигурявала на граждански договор по един начин, моят съпруг по друг, а в НОИ се запознах с една дама, работеща като счетоводител и тя беше по трета система.Т.е. има варианти.Иначе можеш да се осигуряваш И за бременност и раждане, но ти е по избор.Когато аз се осигурявах по граждански - 2005 г примерно прецених, че не ми е време и не съм плащала такава осигуровка, а само задължителните - ЗО, ДОО, ДЗПО.

# 4
  • Мнения: 119
Благодаря ви!  Модераторите могат да заключат темата.

# 5
  • Мнения: 7 718
По гражданския договор се плащат осигуровки, които обаче не покриват всички осигурителни рискове, т.е. не се внасят такива за болнични по време на бременността и след раждане.  Осигуровките  важат само при пенсиониране, могат да се плащат и от работодателя и от служителя.
Ако обаче ти предстои бременност или си бременна и ако искаш да ползваш всички болнични и да ти изплащат майчинство, задължително трябва да работиш по трудов договор. Можеш да помолиш да ти пуснат трудов договор и  ако се наложи - ти да си плащаш осигуровките.


Това не е вярно!!!!! Имаш право на избор.

Общи условия

Активация на акаунт