Въпрос за кашите

  • 1 105
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
Моля за съвет от по-опитните майчета.Значи искам да захраня дъщеря си с каша интересува ме каква мога да дам като първа храна освен оризова защото имаме проблем с акането и ме е страх да не се запече още повече.Смятам да почна от 5 месеца и половина.Благодаря предварително. Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 178
Спокойно. Оризът не запича! ПОне в тази му форма   Naughty Нека и други да кажат, но това си е заблуда.  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Вярно е.Моята дъщеря също е склонна към запек,почти непрекъснато е запечена.Също се бях притеснила да не се утежни положението от кашата,но в периода на захранването с нея детето си акаше всеки ден нормално Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз за всеки случай му бях взела Оризова на Блевит с бифидус ефект. Нямахме проблем

http://www.bpcniksi.com/ORDESA/BifEf.htm

# 4
  • Мнения: 270
Дано да е така тогава смятам с нея да започна  Peace.Благодаря за отговорите  Hug   bouquet.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
чела съм, че някои майки захранват с каша от елда-тя разхлабва. Другият вариант е да започнеш, ако искаш да захранваш с пюре от тиква, тя разхлабва и доста добре се приема. Иначе можеш да  купиш безмлечна оризова каша и да я приготвяш с кърма.

# 6
  • Мнения: 1 691
Аз започнах с оризово-царевична каша и не сме имали проблеми.

# 7
  • Мнения: 131
Не знам до колко е заблуда, но аз започнах захранването с оризова каша на HIPP, която давах всеки ден и вече почти трети месец се боря със запека, имайки предвид, че се старая всеки ден да преобладават разхлабващите...  Thinking
Може пък да е до детенце... newsm78

# 8
  • Мнения: 270
Това за елдата е интересно  Thinking може ли да се дава като първа храна?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами редувай ги...оризова безмлеча и елда...аз така правех...елдата е много полезна и бебка дори я предпочиташе пред оризовата...в смисъл почни си с оризова...защото се твърди, че е най-щадяща..и след това въведи елдата..

# 10
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Аз също съм чела, че елдата е доста полезна, но тя не е ли от глутеновите  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 1 504
Със сигурност елдената каша е безглутенова..

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Елдата не съдържа глутен.На някои места обаче съм чела да я споменават като алерген,затова мисля е добре да се въведе не като захранваща храна,а след като сте опитали няколко вкуса.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
аз не съм чувала да е алерген, но можеш да пуснеш турсачката да видиш какво е писано по въпроса. Тя не е житно растение, а са семена от рода на лапада, много богати на желязо и белтъчини. Така че по-добре си провери какво е писано, мисля, че една майка беше пратила линк със статия за елдата.

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Дъщеричката ни беше със сериозен запек от първия месец до към 5-тия когато захраних, беше на Дуфалак. Започнах с оризова безмлечна на Милупа и я правех с кърма, нямаше проблем с акането. След това минах на млечни каши, дадох ябълки с моркови на Милупа, после ориз с царевица, бананова и т.н.
Хапва каши с апетит до ден днешен.

Общи условия

Активация на акаунт