Препоръчайте ми пералня

  • 4 390
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 658
Спешно ми се налага да си купя пералня!Днес погледнах в Технополис,колкото да се ориентирам в цените и функциите,но още повече се обърках.
Кажете Вие каква марка пералня имате и доволни ли сте?Въобще какво ще ми препоръчате, като аз клоня към Аристон.
Освен това се колебая дали да е комбинирана със сушилня или да си купя отделна сушилня,мисля че ще имам място за нея.

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 880
И аз минах скоро през това, като след ровене и мислене се спрях на два модела. Уърпул и Аристон за по 7кг пране. Пуснах даже тема, защото не можех да реша коя от двете. Принципно в момента Уърпул имат промоция и за част от пералните дават 6 години гаранция, но на мен предната ми беше такава и като почнеше да центруфугира все едно Боинг имам вкъщи. А и Аристона беше за 7,5кг, с 50лв. по евтин и със страхотен дизайн. В крайна сметка взехме него и засега на съжалявам. Побира наистина много, пере добре и центруфугата почти не се чува. Иначе АЕГ също са добри доколкото знам, но за същите параметри бяха с около 100лв отгоре и се отказахме.

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
И аз клоня към аристон от серията супер сайлънт или акуалтис(май така се пишеше). Иначе добри отзиви съм чувала за бош и за аег, но за парите на аристон за 7кг с екстри и лигни ще вземеш супер постен бош или аег. Иначе миеле са най-добри (чувала съм нямам личен опит) ама цените сааа  Crazy Иначе има и на старо при марти76(има тема), Шани се похвали със сушилня миеле в другата тема  Wink

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, Шани се похвали със сушилня миеле в другата тема  Wink

оооооо, няма такъв уред  Peace. Хич не си падам по уреди 2-ра употреба, но след като нагледно се запознах с новите (НЯМА такива боклуци  Close), се оглеждам и за пералня Миеле поне на 1200-1500 об/мин. Дадох си вече и поръчка.
Миелето си е Миеле. Хич няма какво да си говорим.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
, Шани се похвали със сушилня миеле в другата тема  Wink

оооооо, няма такъв уред  Peace. Хич не си падам по уреди 2-ра употреба, но след като нагледно се запознах с новите (НЯМА такива боклуци  Close), се оглеждам и за пералня Миеле поне на 1200-1500 об/мин. Дадох си вече и поръчка.
Миелето си е Миеле. Хич няма какво да си говорим.
Ама ти си с връзки  Whistling  Laughing Аз ще взема да дам поръчка на Марти за една пералня и сушилня миеле, само претенции имам за габаритните размери и сушилнята да е кондензационна, че нямам комин под ръка  Thinking
п.п. Миеле-то доживотна гаранция ли имаха? И Марти дава ли гаранция за уредите все пак?

# 5
  • Мнения: 213
Доскоро живяхме при родителите ми - те имат Bosh - страхотна е - изпира идеално и е много безшумна. За нашият апартамент  си взехме Candy. Ползвала съм я само 2-3 пъти досега, но ми се струва, че е доста шумна ooooh!

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И Марти дава ли гаранция за уредите все пак?

идея си нямам. Аз не искам никаква гаранция. Ние си я можем  Wink
Но може би е около 2г.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
И Марти дава ли гаранция за уредите все пак?

идея си нямам. Аз не искам никаква гаранция. Ние си я можем  Wink
Но може би е около 2г.
2 години е доста прилично те и новите имат по толкова. Хм, ако е така ще взема да се навия на едно употребявано миеле, даже 2  Mr. Green Все пак ако модела е на 2-3години едва ли ще са я скапали от експлоатация  Thinking

# 8
  • Мнения: 512
Само Уърлпул (не знам дали така се пише!!!)

За съжаление си купихме Електролукс в новия апартамент - не съм доволна изобщо, предишната ми беше незаменима (дадохме я на майка ми). Ама не върви сега нова пералня на няма и година да я сменям... Thinking

# 9
Мога само да ти препоръчам да не е самсунг.

# 10
  • Мнения: 5 178
Оглеждам се и аз, само дето се чудя дали да не я взема със сушилня, вместо да купувам два уреда.. че с тоз "голям' апартамент  newsm78

Всъщност на мен ми требе сушилня, но като се замисля че и пералнята е на 5 години  Crazy

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 22:13 от KOTE

# 11
  • София
  • Мнения: 11 658
Оглеждам се и аз, само дето се чудя дали да не я взема със сушилня, вместо да купувам два уреда.. че с тоз "голям' апартамент  newsm78

Всъщност на мен ми требе сушилня, но като се замисля че и пералнята е на 5 години  Crazy
Препоръчаха ми да са два отделни уреда пералня и сушилня.

# 12
  • Мнения: 7 201
Как каква-Indesit,разбира се!За 6 г.няма нито един ремонт! Peace

# 13
  • Мнения: 1 178
И Марти дава ли гаранция за уредите все пак?

идея си нямам. Аз не искам никаква гаранция. Ние си я можем  Wink
Но може би е около 2г.
2 години е доста прилично те и новите имат по толкова. Хм, ако е така ще взема да се навия на едно употребявано миеле, даже 2  Mr. Green Все пак ако модела е на 2-3години едва ли ще са я скапали от експлоатация  Thinking

Колко струват тия Миеле 2-ра употреба? На по колко години са все пак, знае ли се?

Моля, някой който вече има да каже как са  Mr. Green

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как каква-Indesit,разбира се!За 6 г.няма нито един ремонт! Peace

моята баба Индезитка е на малко над 12г. и няма нито един ремонт, та ти за твоята девойка ми говориш. НО няма вече такива качествени уреди.

Не знам на колко г. ми е сушилнята. Струва 300лв. Бяла, чистичка... няма видими дефекти.

Общи условия

Активация на акаунт