за еднократната помощ и признаване на дете от бащата

  • 3 895
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 197
момичета  помагаите за еднократната помощ за новородено,откьде да я взема/от русе/ и какви документи трябват за това.Сьщо така при положения че с таткото не сме женени как се записва детето с неговата фамилия/разбира се тои е сьгласен/ Laughing.Благодаря предварително за помоща. newsm53

# 1
  • Мнения: 5 026
До колкото знам,бащата подписва някаква декларация,че дава името си на детето, май в ЕСГРАОН. Еднократната помощ, в Плевен, се взима от социални грижи-носиш акт за раждане, попълват се разни формуляри и така...

# 2
  • Мнения: 306
таткото трябва да го запише още в болницата

# 3
  • Мнения: 17 407
Ако детето вече е родено, би трябвало да са ви казали в родилно как става това. После детето си носи имената на бащата, а за еднократната помощ няма значение семейното положение.

# 4
  • Мнения: 1 197
благодаря ви за отговорите.Всеки момент трябва ве4е да раждам и инфото ми е много нужно

# 5
  • Мнения: 17 407
Леко раждане!

# 6
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Като отидете в общината да си вземете акта за раждане (където детето е записано с твоите имена), бащата  попълва декларация , че е съгласен детето да носи неговите имена и докато вие пишете служителката  издава нов акт с неговите имена(така беше преди година и нещо)!
За еднократната помощ  отиваш с акта за раждане и личната карта !

# 7
  • Мнения: 1 197
a пьк като знам в нащо аг какви са усложлиуви Banghead

# 8
  • Мнения: 17 407
Нещо не разбрах- защо да има 2 акта за раждане? Аз доколкото знам, детето се записва с имената на бащата още при раждането и после вече се ходи в общината за акт за раждане

# 9
  • Мнения: 1 197
зна4и в болни4ата ще го запишат на мое име?кофти,акт за раждане там издават зна4и?мерси за помоща

# 10
  • Мнения: 1 197
няма ли мами в подобно половение да споделт опит

# 11
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Леко раждане!!! Hug Hug
Нещо не разбрах- защо да има 2 акта за раждане? Аз доколкото знам, детето се записва с имената на бащата още при раждането и после вече се ходи в общината за акт за раждане
Ами такава беше политиката на нашето АГ(Русе) -там не можело да го запишат с имената на бащата защото трябвало да се попълни  декларацията  , а това можело да стане само в общината(така май се създава работа и на въпросния служител)!Много се надявам да са променили това ! Praynig

# 12
  • Мнения: 5 362
Нямаме брак с бащата на детето ми.
В болницата ми искаха личните карти и на двама ни.Питаха ме само как ще се казва детето.Записаха я.
После в Общината ходи бащата.Попълва си някакви документи,и аз незнам точно какви,като с тях декларира,че припознава детето и то ще носи неговите имена.От там вече издават и акта за раждане.
Документи за еднократна помощ си попълни,след като родиш,в социалната служба в твоя град.Искаше се мисля,акта за раждане на детето и твоята ЛК.

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 94
четох съвсем скоро някуде че припознаването може да стане още преди да се е родило бебчето.цената е 3 лв. и става с някаква декларация и подпис на таткото пред нотариус и като отиваш да раждаш или като записват детето тази декларация трябва да се носи. мен също ме вулнува този въпрос и се рових в нета и няккъде намерих доста информация за това даже имаше и примерна декларация.аз ще раждам живот и здраве през февруари но мислим още от сега да оправим тази подробност.ако искаш потърси в гугъл и ще ти излезе все нещо...
леко раждане и здраво и красиво бебче Hug

# 14
  • Мнения: 1 440
Извинявам се,че използвам темата,но имам един въпрос.Има ли някакъв краен срок,в който да се получи тази еднократна помощ?

Общи условия

Активация на акаунт