недоносено

  • 655
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 685
здравейте отново д-р Слънчева!!!  bouquetвече ви бях писала че синът ми се роди недоносен в 34 гс  и беше 900 грама.водим го на всякакви прегледи и всичко си му е наред само имаме проблем с очичките но това според офталмолога е поправимо.питам се защо малкият все още не се обръща той е 6 месечен/ 4 коригирани месеца и малко /,докато бе в неонатология се въртеше из целия кувиоз дори и се обръщаше от корем по-гръб та ,медицинския персонал му се чудиха защото беше твърде малък за такива движения.а сега само се опитва да се обърне и неможе  newsm78какво мислите вие дали има проблем някакъв?а и го водим и при невролог и той твърди че детето е много жилаво за килограмите с, които се е родило и че е напълно здрав.имам още един въпрос;  понякого посинява от плач и това също много ме тревожи последният път му духнах 2 пъти в лечицето и тогава се оправи ,какво да правя да потърся ли помощ от специалист?   БЛАГОДАРЯ ВИ!!! Wink

# 1
  • Мнения: 5 760
Това посиняване не е свързано с това, че е родено толкова малко- много деца плачат по този начин. приомът който използвате е подходящ, но е добре тези инциденти да се ограничат, защото децата в този момент изпадат в кислороден град, което не е добре за тях.
По принцип децата започват да се обръщат от гръб по корем след 4 м. така, че сега е точно времето., а не по-рано. Освен това всичко е доста индимвидуално.

Общи условия

Активация на акаунт