Гимнастика и масаж на бебето

  • 766
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
мами, колко често правите гимнастика и масаж на вашите бебета и до кога сте го правили или възнамерявате да правите?

# 1
  • Мнения: 288
Ами всяка вечер след къпане и преди лягане, докато започне да се обръща само по коремче и да хваща целенасочено играчки, някъде до 4мес

# 2
  • Мнения: 2 663
Всяка вечер преди баня гимнастига, след масажче.

# 3
  • Мнения: 139
Ами всяка вечер след къпане и преди лягане, докато започне да се обръща само по коремче и да хваща целенасочено играчки, някъде до 4мес

 Peace Само че аз май го правих до 1 година newsm78,
 без гимнастиката де, само масажа, отпусква и успокоява Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
аз правих масаж сутрин по време на първото бодърстване и гимнастика, но вече е на почти 9 месеца и ми е много трудно да я удържам, за да и правя нещо. Иначе вечер след баня я масажирам леко с бодилосиона.

# 5
  • Мнения: 288
Ами всяка вечер след къпане и преди лягане, докато започне да се обръща само по коремче и да хваща целенасочено играчки, някъде до 4мес

 Peace Само че аз май го правих до 1 година newsm78,
 без гимнастиката де, само масажа, отпусква и успокоява Peace
Може и до по-късно да е било ,само помня, че педито се учуди, че още правим гимнастика ,като може да се движи достатъчно сама Peace

# 6
  • някъде
  • Мнения: 4 955
преди или след банята правех- не помня вече
до към 6-7месеца, после стана мисия-невъзможна Simple Smile

# 7
  • Мнения: 187
Масаж правим всяка вечер след баня,а гимнастика още не

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 675
аз правих масаж сутрин по време на първото бодърстване и гимнастика, но вече е на почти 9 месеца и ми е много трудно да я удържам, за да и правя нещо. Иначе вечер след баня я масажирам леко с бодилосиона.

Според най-новите теории / а може и да не са много нови/ сутрин по време на първото бодърстване трябва да се прави масажът.
Аз първият път не го знаех и правих масаж на дъщеря ни вечер след баня, но сега живот и здраве, ще го правя само сутрин.

# 9
  • Мнения: 1 321
Гимнастика правех до към 7 месеца понеже наистина стават много подвижни и според мен достатъчно енергия изразходват.А иначе масажа си го правя все още много му е приятно и весело. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 5 707
Всяка вечер преди баня гимнастига, след масажче.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт