Ударих дъщеря ми

  • 3 860
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 423
Толкова ми се плаче, че гласът ми трепери и немога говорейки да споделя с никой това което ме мъчи и затова реших да го кажа на вас. Дъщеря ми е на 1г. и 8м. и до сега не съм удряла никога освен леко по ръчичката ако пипа някъде където не трябва, но днес нещо съм нервна още от сутринта и всичко ми е криво и ме дразни, а тя пък беше толкова добричка Cry, но в момента, в който я сложих да обядва започна да се дърпа , да иска да и дам нещо с което да се занимава(тя винаги така яде между другото), а аз нищо не и дадох и започнах да и се карам и да и бутам в устата насила и накрая тя ми блъсна ръката и супата се пръсна по пода и стената и аз побеснях и я ударих няколко пъти и пред ръцете и по гръбчето Cry Sad, и я извадих от стола изкъпах я в банята, защото цялата беше в спанак и я сложих да спи. А сега немога място да си намеря, толкова се чувствам зле, че незнам какво ми идва да направя, може и смешна да ви се струвам, но наистина ми е още по-ужасно вече. Cryтолкова беше стресната и уплашена и така гадно ме гледаше, че няма да забравя тоя поглед никога сигурно, а ръчичката и беше почервеняла чак, ох това е, немога повече да обяснявам, кажете ми на вас случвало ли ви се е да удряте децата си на тая възраст?

# 1
  • Мнения: 288
Случвало се е да я пошляпна по памперса, но да знаеш, че от такава терапия полза няма. Първо ти винаги ще се  чувстваш отвратително и второ детето използва всеки удобен случай да прави напук,за да види как ще реагираш. Най-добре в такива ситуации да обясниш твърдо,че не може да пипа това или онова и да се надяваш,че ще запчне да слуша. Ние сме на вашата възраст и отваряме хладилника ,разсипваме млякото, разхвърляме дрехите от гардероба, бутаме супата, но така е , каво да се прави.Понякога много се ядосвам, но като ми каже бебка: Мама няма се кара, мама ше се смей, просто нямам друг избор, освен да я гушна

# 2
  • Мнения: 423
Случвало се е да я пошляпна по памперса, но да знаеш, че от такава терапия полза няма. Първо ти винаги ще се  чувстваш отвратително и второ детето използва всеки удобен случай да прави напук,за да види как ще реагираш. Най-добре в такива ситуации да обясниш твърдо,че не може да пипа това или онова и да се надяваш,че ще запчне да слуша. Ние сме на вашата възраст и отваряме хладилника ,разсипваме млякото, разхвърляме дрехите от гардероба, бутаме супата, но така е , каво да се прави.Понякога много се ядосвам, но като ми каже бебка: Мама няма се кара, мама ше се смей, просто нямам друг избор, освен да я гушна
никога не съм удобрявала боя като средство за възпитание, ама никога, но ето че ми се случи и най-много ме боли затова, че го направих без да има някаква особена причина, не беше направила нищо кой знае какво, че да я нашамаря така, направо незнам вече защо си изпуснах така нервите, немога да се понасям, миличката ми шишарка Cry

# 3
  • Мнения: 1 440
Съвсем скоро и аз започнах да пошляпвам моята дъщеря по дупето,ама тя е доста непослушна.И зная със сигурност,че това не е начина за възпитание,ама като ме ядоса...и си казвам,повече никога!
Зная как се чувстваш сега,опитай се следващия път като те ядоса,да стиснеш зъби и да се въоръжиш с голяяяямо търпение!Успех!

# 4
  • Мнения: 139
СПОКО! Наплачи се и забрави!
Обещай си, че следващия път ще имаш по - голямо търпение.
Чувството, което изпитваш в момента е най - гадното и разяждащо чувство на света, поне за мен.
Случвало ми се е (и то не веднъж) и после не мога да си намеря място!
 Децата ни учат на търпение и смирение!

# 5
  • Мнения: 288
Разбирам те напълно, но понякога се случва  и ще ти е гузно  и мъчно .Поне знаеш колко е отвратително чувството и повярвай ми следващите пъти,като направи беля ,въобще няма да обръщаш внимание и да се ядосваш. Нагушкай я хубаво като се събуди

# 6
  • Мнения: 8 999
По-спокойно де! Случва се.

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Сега се успокой и като се събуди детенце го нагушкай и нацелувай едно хубаво, а следващият път като те ядоса си спомни тази случка Peace

# 8
  • Мнения: 1 183
По-спокойно де! Случва се.
Peace и наще нерви не са от желязо

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Едва ли има родители, които никога не им се е случвало подобно нещо. Спокойно.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 173
Гушни я, нацелувай я и се извини.  Hug

# 11
  • Мнения: 423
Ей, благодаря на всички, че така ме поуспокоихте!

# 12
  • Мнения: 752
И на мен ми се е случвало и ревах сигурно 1 час след това. Но нервите на всички ни са опънати и се случва. Гадното, че понякога си го изкарваме на този, който е най-близо до нас.
Не се притеснявай, просто я нагушкай силно като стане!

# 13
  • Мнения: 589
И аз мисля, че трябва да й се извиниш и то с обяснения \тя може би няма да разбере много, но поне ще схване идеята, че е нещо, което си обмисляла\. Само внимавай да не минеш в другата крайност заради чувството на вина - много да я гушкаш и угаждаш - може да си извади криви изводи.

И наистина - спокойно, не се тероризирай с вина. На абсолютно всеки се случва да е нервен и да има желание да заключи детето в килера ... Сигурна съм, че втори път няма да реагираш по този начин - личи си, че си против тези методи, а и самата ти невероятно много се разстройваш. А когато отново ти се случи, мой съвет - излез от стаята за пет минути, успокой се, нареви се, ако искаш, удари някоя хавлиена кърпа \или нещо друго по-мекичко\ и после се върни - за да обясниш, да почистиш или каквото там намериш за удачно. Така ще го направиш без да си под влияние на първоначалната емоция.

# 14
  • Мнения: 872
Не се самоизтезавай,сигурна съм,че щом се събуди малката вече ще е забравила случката и ще дотича да се погушка в теб.Аз съм много против боя като възпитателно средство,ама и ти имаш нерви в крайна сметка

Общи условия

Активация на акаунт