Когато в къщи имаш природно бедствие,а не дете...

  • 2 133
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Чудя се вече доста време как се спарвят другите родители, когато детето им е хипер енергично, когато си подредил къщата и след 5 минути детето минава и изглежда така сякаш нищо не си пипал от 2 седмици, или когато по цял ден тича напред назад не знае що е умора спи 1 час и продължава на ново да вилнее. От де толкова енергия??? опитвали ли сте да пречупите тази енергия в децата си или да сте яхнали метлата заедно с тях... Simple Smile аз опитах и двете неща са без резултат, моя малък господин (1г. и 7м.) ми взе душата за 20 години напред и се чудих дайте да споделим разни идеи и опит та да знаем как ще е по лесно да се справим с "бедствието" без да пострадаме особено много!!

# 1
  • Мнения: 47 889
сипи си една биричка, седни малко на компа и релаксирай
какво толкова, като е поразхвърляло детето?
радвай се че е живо и здраво и си играе

# 2
  • Мнения: 479
Това е моята болна тема.

Въпреки че имам момиченце. Има безкрайна енергия. Не е в движение само когато спи. Това да седне да се заиграе с нещо повече от пет минути не ми се е случвало.

Излизам с майки с дечица на нейната възраст сядаме на кафенце, децата сядат до тях и не мърдат..........направо не мога да повярвам. Това на мен никога няма да ми се случи.

Аз съм приела че детето ми е такова, супер активно и нямам намерение да я променям............. това е   bouquet

# 3
  • Мнения: 22
сипи си една биричка, седни малко на компа и релаксирай
какво толкова, като е поразхвърляло детето?
радвай се че е живо и здраво и си играе

и това НЕ ПОМАГА само дето в момента не е седнал на клавиатурата още. ще ми се да мога като илизаме с други майки на по кафенце да пия две глътки кафе на спокойствие, не да спасявам малчо от пребиване или от някоя друга щуротия Simple Smile

# 4
  • Мнения: 47 889
ами като дойде номер две, ще се научиш като мене да не ти пука от нищо
ако не ти мине от една бира, сипи си още една Joy
иначе сериозно- и моите деца не са от кротките, малкия цял ден крак не подвива, прави по 1001 бели, ама както казах- да са живи и здрави, това е най- важното!

# 5
  • Мнения: 22
ами като дойде номер две, ще се научиш като мене да не ти пука от нищо
ако не ти мине от една бира, сипи си още една Joy
иначе сериозно- и моите деца не са от кротките, малкия цял ден крак не подвива, прави по 1001 бели, ама както казах- да са живи и здрави, това е най- важното!

много искам да ми е жив и здрав и всички дечица по край него, но един път го оставих и след това го ремонтираха в Пирогов не ми се иска пак да минавам през тоя ужас, а за биричката си сипвам ама все някой друг ми я пие  Laughing

# 6
  • Мнения: 8 999
Изобщо не ми пука. Още преди да забременея осъзнавах, че раждането на дете променя живота на човек на 180 градуса.

# 7
  • Мнения: 385
Не съм наясно как се справят,но си мисля,че ги остават да се налудеят.
Аз имам този проблем,но не с моето дете,а с момченцето на съседката над нашия апартамент,това дете има енергия за трима - скача и тича по цял ден,ако ли не кара ролери в апартамента #Cussing out или влачи столовете и шума не може да се опише. Crossing Arms Вярно дете е ,ама не се издържа,честно.

# 8
  • Мнения: 1 426
Б-р-р... Моят беше същинско торнадо като малък... Бях скрила всичко чупливо, включително поне година се ядеше в пластмасови чинии... Това - покривки, вази, керамични саксии - всичко бях качила на тавана и заключила...
То не бяха ролери в апартамента, не беше баскетбол, не беше чудо...
Е, порасна и се кротна. Сега като го гледаш - няма и да ти хрумне, че някога е бил такъв немирник...

# 9
  • Мнения: 3 089
нищо не правя. гледам да не се вързвам.
а, и разбира се гледам петра да не утрепе камен, че те и двамата са един дол дренки по отношение на мозъка  Mr. Green
мацката горе правилно ти е казала - радвай се, че детето го има, че е тук и че е здраво!
дай боже всеки да има здраво дете и къща, която то да разхвърля.
ако все пак се впрягаш вупер много - влез в съседния форум и ще разбереш каква късметлийка си  Peace

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Това, че като пораснат, се кротват, е вярно. И моята голямата беше същинско чудовище. Имахме направление за детски психолог, защото в никъде не можеше да застане на едно място, вкл. и при лекрката. Прегледа ни се правеше на отворена врата, като има някой отвън да я посреща, като тича напред-назад, докато аз говоря с лекарката. Но...порасна и сега е супер срамежлива, което по-не ми се нрави.

# 11
  • Мнения: 26
И аз имах такъв проблем с дъщеря ми.Сега вече е на 8г. и определено е по- спокойна.Но като по-малка тичаше непрестанно.Падна и си сцепи брадата та я лепиха в бърза помощ,после си пукна главата и така.Коленете ни са вечно ожулени.Някой може да си помисли,че съм невнимателна като родител,ама то за секунда го изтърваш от поглед и белята е готова.Сега съм я записала на народни танци и съм много доволна.Хореографката направо им изцежда силите и като се прибере от тренировка няма сили за нищо.
Баба ми казва така:Ако един възрастен човек цял ден повтаря това,което прави едно дете,до вечерта ще умре.
Радвай се ,че детето е активно и жизнено .Времето минава неусетно.След време ще се кротне. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 438
Жани - ха да ти отговоря и тук......Мамите по-горе са обобщили,че е за радване къщата ти да е разхвърлана от Стефи. Където има дете и е като в музеи....там нещо не е наред.Да са ни живи и здрави и по-палави пък Господ да ги пази...ние няма да можем.

# 13
  • Мнения: 1 479
У нас вилнеят двама "терминатори".Всеки ден не знам по колко пьти сьбирам играчки.И в момента е "паднала бомба".А като десерт се ревизират и всички шкафове.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И аз си имам едно такова торнадо  Laughing
отглеждам си го ,надявам се следващото да е по-леко бедствие,че ако станат двама ще се предам доброволно в лудницата за спасение. Close това си е шегичка
Ами нормално повечето деца са си такива,палави,енергични.С времето се променят,баткото големия сега е станал един мързел,направо да не повярвам ,че и той беше същия.

Общи условия

Активация на акаунт