Проблеми със захранването

  • 484
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
От два дни се опитвам да дам  на моята принцеса сокче от ябълка с лъжичка. Голям проблем!!! Ние сме само на кърма и тя си умира за уюта гърдата. По принцип от биберон не пием нито кърма нито вода...Какво да правя скоро трябва да захраня, а тя само като види, че идвам с лъжичка и започва да се сърди  TiredПомощ!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
Като начало не се притеснявай...може би бебето ти не е готово за захранване...спри...и след 1 2 седмици почни наново...но не със сокче...а с каша примерно...но като гледам кг. на бебчето:)))педито може да те посъветва със зеленчуково или плодово пюре...

# 2
  • Мнения: 173
Да, и аз така мисля. Трябва да поизчакам малко. Гледам,че има подобна тема и то за бебе на 8 месеца. Оставам с впечатление, че всички бебета на кърма имат подобен проблем...  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
Еми ние на 8 месеца, вече захранени ми отказа твърдата храна и близо 2 дена беше основно на кърма  и около 4 5 дни само зеленчуково/месно пюре хапваше и то по 60 80 гр...на фона на около 300 грама общо плодово пюре, зеленчуково и каша, направо количествата драстично ги намали....после почна пак  да си хапва...е аз й предлагах в определени часове де...и така...

# 4
  • Мнения: 1 440
В никакъв случай не захранвай със сокчета!Каша или пюре само!Успех!
Да, и аз така мисля. Трябва да поизчакам малко. Гледам,че има подобна тема и то за бебе на 8 месеца. Оставам с впечатление, че всички бебета на кърма имат подобен проблем...  Thinking

Не е въпроса в това дали са на кърма или не,просто има някои като моята дъщеря,които е трудно да научиш да ядат.

# 5
  • Мнения: 4 345
при нас натделя любопитството.като седнем на масата в един момент малката взе да ни гледа че ядем и да примлясква.за мен това бе сигнала и почнах с купешки пюрета -пълен провал .после четох тук някои рецепти и полека лека и схванах предпочитанията.
в началото и давах само да близне на устничката,тя сама показваше дали да продължавам.не съм настоявала с нищо.ако нещо не и хареса изчаквам и пак и предлагам.
така обаче много бавно ни протече захранването и сега се виждам в чудо като писне за нещо дето още не е за нея...

Общи условия

Активация на акаунт